Şimdi Ara

Neler Götürülmelidir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
12
Favori
75.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya Havlu takımı filan demişsinizde Bornoz olmazmı?
    Farklı takılalım dimi :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdemgtr

vallla öle abartmanıza gerek yok herşeyi veriyolar ilk etapta işinizi görür kantinde herşey var ama tabi marka takıntısı olanlar biraz zorluk çekebilir. bi de yer değiştirme olayları meşhurdur onun için değerli bişeyler götürmeyin jiletiniz yada boyanız gidese dert etmeyin olur öle şeyler.

ha mutlaka boyundan askılı cüzdan götürün yanınızda unutmayın paranız varsa herşeyiniz var demektir. dikakatli olun.

1 gözüm uyurken diğeri nöbet tutar. Benden çalamazlar meraklanma :D
  • Çorap ve iç çamaşırı bol miktarda alınız ...
  • quote:

Artı askeriyedeki dolaplar kilitlimi yoksa asma kilit filnmı takıyoruz bunuda bi anlatırsanız bilgimiz olsun en azından

askeriyede dolaplar kilitli olmuyor sonuçta devletin malını saklayamazsın ve artık sende devletin adamı oluyorsun
    kısacası devletin malını devletin adamından hiç saklayamazsın :)

• Acemi birliğine mi götürcez bunları usta birliğine mi

Acemilikte bir çok şeyin kaybolma, yer değiştirme, çalınma vs... ihtimali var galiba
  • bende bi eşofman takımı-havlu-terlik-don-fanila götürücem sadece.
    umarım eşofmanı çalmazlar
    he bi de asma kilit
  • Arkadaslar mazlemelere ilişkin olarak

1-Banyo ve el havlusunu ne renk goturecez ? beyaz renk goturebilir miyiz ?

2-Bere ve boyunluk kullanmamıza izin veriyorlar mı ?

3-Benim çok sık başım ağrıdıgından oturu novalgin, tamol, minoset gibi agrıkesici 1 kutu ilaç götürebilir miyiz? Zırt pırt revire gidip agrı kesici mi isteyecem? Eminim her eğitim sonu benim başım ağrıyacak.

4-Çok tartışılıyor ama spor ayakkabı bazı yerlerde veriliyor bazı yerlerde verilmiyor veya verilen ayakkabı rahat olmayabilir gibisinden eleştiriler geliyor, spor ayakkabı goturmeyi dusunuyor musunuz ?

5-Postal olarak 1 numara buyuk bot isteyin diye bana soylediler ama büyük olursa rahatsız etmez mi?

Son olarak benim toplamda götüreceklerim şu şekilde:
    Tıraş makinası ve bıcaklar, diş fırcası ve macun, esofman, yünlü çoraplar, iç çamaşırları, banyo ve el havlusu, keçe, şampuan, tırnak makası, ayakkabı boyası, el kremi, tel kartı, mayo, boyun cuzdanı, postal kilidi, kol saati, selpak

• quote:

Orjinalden alıntı: Enginbalay

Ya Havlu takımı filan demişsinizde Bornoz olmazmı?
    Farklı takılalım dimi :D

Evet bornoz olsa süper olur aslında
  • quote:

Orjinalden alıntı: gencerker

quote:

Artı askeriyedeki dolaplar kilitlimi yoksa asma kilit filnmı takıyoruz bunuda bi anlatırsanız bilgimiz olsun en azından

askeriyede dolaplar kilitli olmuyor sonuçta devletin malını saklayamazsın ve artık sende devletin adamı oluyorsun

kim diyor kitleyemessin diye?
  • quote:

Orjinalden alıntı: OneMore

quote:

quote:

Komutan diyor.
  • Karacı olarak gideceğim giyim olarak neler almayalım ya da alan var mı arkadaşlar ? nolur bir el atın ya ne yapsam ya..ne renk kaç adet vs...
  • quote:

Orjinalden alıntı: galganus12

quote:

Orjinalden alıntı: OneMore

quote:

quote:

Komutan diyor.

yerine göre değişiyor kardeşim. kimi yerde çok nizamidir. kimi yerde kimse karışmaz. hatta benim gittiğim yerde dolaplara kilit takalım diye kilit yeri vardı tüm dolapların. çünkü her an her şey kaybolabiliyor veya çalınabiliyordu. başka bi birliğe gittim hiç kitlemiyodu kimse hırsızlık olmuyordu çünkü. değişken şeyler. kurallara uyulur ama vatandaş mağdur oluyor o yüzden yumuşatıyolar bazı şeyleri.

gittiğin yerin kantininde bulunur genelde çorap çamaır cüzdan şampuan vs. olmadı çarşıya çıkan 323 lerden alırsın o da olmadı 1 ay sonra kendin çarşıdan tamamlarsın. ki kantininde olur yüksek ihtimal. bi çaresine bakılır dert etmeyin böyle şeyleri çok titzlenmeyin kış zamanı fazla çamaşır gerekmez. yaz gibi değil. çoraplarıda pis pis giymeye alışırsınız dert etmeyin. zaten çorapları akşamları lavaboda fln yıkarsınız.

duş jeli sabun taşımanıza gerek görmüyorum. ufak bi kalıp çoraplar için fln olabilir ama duş için büyük hobby ipek gibi bi şampuan alın göze batmasın yürütmesinler ayrıca büyük olsun ki duş jeli yerine şampuanı kullanın. biraz sade olun yani abartmayın deodorant sabun şampuan koltuk altı bilmem ne diye. bu tip şeyler gittiğiniz yerlerden de temin edilebilir yerine göre değişmekle beraber bence alın yanınıza gitsin. bişeyi tedarik etmekte çok zorlanırsanız üstleriniz sorunca veya denk getirdiğinizde uygun ortamda bahsedersiniz. yine yardımcı olurlar..

karacılar için çamaşır rengi yeşil veya beyazdır. daha doğrusu yeşildir. ama beyazda kabul görüyor yerine göre yedek oalrak beyaz da götürülebilir. 1 ay için 4-5 tane çamaşır yeter. zaten istikak alacaksınız. 3-5 çiftte onlar verir. yani abartmayın o kadar. yalnız içinize giyebilecek içlik ve yünlü bi sıfır yaka kazak alın yanınıza. yeşil gibi zaten yakanız ilikli olcak ama yinede sırıtmayan bişey olsun. pek tabi krem renkli yünlü içliklerde giyiliyor. o akdar çekinmeyin. rahat olun. kısa dönemlere bazı şeyleri güzellikle anlatıyorlar. siz acemi olcaksınız zaten tepenize çıkmazlar. askerlik özgven işidir. özgüveni olan adamı subay astsubay sever. istisnaları saymıyoruz.

• hiçbişey almayın para card hariç :)
    87/4 dk Ş:133
  • quote:

Orjinalden alıntı: west

hiçbişey almayın para card hariç :)
    87/4 dk Ş:133

dört tertip ler dötlük yapmayın kısa dönem abilerinize
  • Ne var ne yok götürüyorum. Orada bunları "yer değiştiren" kişiye ve ya "bu yasak" diyene 2çift lafım var

Onemore arkadaşımızın dediği gibi: 4tertipler bizlere DÖRTlük yapmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: leonart16

Ne var ne yok götürüyorum. Orada bunları "yer değiştiren" kişiye ve ya "bu yasak" diyene 2çift lafım var

Onemore arkadaşımızın dediği gibi: 4tertipler bizlere DÖRTlük yapmayın

istediğini götür sadece sana yük ve sorun olur
  • evden ne buluyorsanız götürün.yatak,yorgan,çekyat,halı,paspas...
    yaaw safmısınız?hiçbişey götürmeyin.dışarıdan alacağının aynısını daha ucuza kantinden alırsın.sadece aksilik olur,gece kamyon devrilir falan diye eşofman al.bir de bi tane permatik.gerisi boooş
  • ben hiçbirşey götürmemiştim herşeyi onlar verdi
  • abi mürekkep ve dolmakalem ne ya:D kitap mı yazacağız orda :) bornoz ile güneş kremie de götürelim bari

devir değişti artık yalan oldu mektuplar...ha güzeldi o ayrı...

don atlet veriyolar mı gerek var mı goturmeye?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dazzle

abi mürekkep ve dolmakalem ne ya:D kitap mı yazacağız orda :) bornoz ile güneş kremie de götürelim bari

devir değişti artık yalan oldu mektuplar...ha güzeldi o ayrı...

don atlet veriyolar mı gerek var mı goturmeye?

yok hocam sen laptop palm falan götür acemide not tutturacaklar marş falan yazacan hiç birşey yapmasan şafak karalayacan kalem ondan lazım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.