Şimdi Ara

Neler Götürülmelidir? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
12
Favori
75.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cep telefonu götürürsek 10ytl lik mi götürmek lazım? el konunca ne oluyor telefona...600 liralık telefonu götürmemek lzm sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkankilicoglu

cep telefonu götürürsek 10ytl lik mi götürmek lazım? el konunca ne oluyor telefona...600 liralık telefonu götürmemek lzm sanırım

Komutanlarınız tarafından el konulursa askerliğinizin bitiminde alıyorsunuz.
    İçeride çalınır ise maalesef bölük bölük gezer ararsınız.
  • Arkadaşlar ihtiyaç duyacağınız malzemeler KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE gideceğiniz yer ve gittiğiniz zamana göre değişiyor.Evet bazı yerlerde gereken birçok malzeme askere veriliyor ama bu durum heryerde aynı değil.Bize o sayılan malzemelerin hepsi verilmedi,verilenlerinde bir kısmı eksik olduğu için alamayanlar falan oldu.Ayrıca malzemelerin dağıtılması bazen gecikebiliyor.Uzun lafın kısası benim dönemimde kışın ayazı eşofmanı olmadığı için don paça yatmak zorunda kalanlar oldu.Bana kalırsa ne olur ne olmaz diye önemli malzemelerinizi yanınızda götürün,orda verirlerse bir kaybınız olmaz,ama vermezlerse baya kazancınız olur.

Bir sağlık sorununuz varsa bununla ilgili raporları mutlaka götürün.İçlik bulmak sorun olabiliyor bazen,yanınızda götürmenizde fayda var.Ayaklarınıza dökmek için mutlaka pudra götürün ve ilk geceden itibaren her gece yatmadan mutlaka bol bol pudra dökün ayaklarınıza.Siyah kalem götürmenizde yarar var,askeriyede bütün işlemlerde siyah kalem kullanılıyor,bulmakta zorlanabilirsiniz o hengamede.Eşyalarınızın üzerine adınızı falan yazmak için ASETAT kalemi götürün.Benim naçizane tavsiyelerim bunlardır,uyup uymamak size kalmış....

• hiç bir şey götürmeyin eğer batıda bir yere çıkarsa acemiliğiniz,
    zaten kimse ümüğünüze çökmüyor,
    acemi de öle sıkıştıran da olmuyor,
    istenenleri sonradan tamamlarsanız,
    tabii onların vermediklerini, kimini askeriye veriyor zaten içiniz rahat olsun kasmaya gerek yok
  • Allah Razı olsun Ömer Hocam Süper Paylaşım + Rep
  • Ben askere gitmek istemiyorum :'(
  • dudakların çatlamaması için lipstick soğuk havalarda hayat kurtarır, geceleri içinde siyah bir göz bandı koğuşlarda ışıklar sürekli yanıp söndüğü zaman rahat bir uyku garantisidir.
  • bu pudranın ne işe yaradığını biri güzelce anlatabilir mi acaba, tamam bot vurunca yara oluyor falan ama, daha çok bilgi lazım =)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Escoteric

Ben askere gitmek istemiyorum :'(

Kim istiyor ki zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: zekk

bu pudranın ne işe yaradığını biri güzelce anlatabilir mi acaba, tamam bot vurunca yara oluyor falan ama, daha çok bilgi lazım =)

Pişiklerde ve su toplamış cilt rahatsızlıklarında kullanılabilir.
    Özellikle yaz dönemi için önemli bir ürün.
  • hiç bişe götürmiycem de bizimkiler bırakmıyo ya illa doldurcaklar bişeler alcam yanıma bi sırt çantası gidecem.
  • @goktug82
    Valla kardeş bende götürmicem.fazla eşya artı yük demek.bakalım forumda yazılanları word e ekledim eleme yapıyorum :) çoğu arkadaşımızın dediğine göre mağdur olmamak için (gerekli malzemeler askeriye tarafından verilinceye kadar) gerekli birkaç eşya alsan yeter.
    Saygılar
  • arkadaşlar sizin için önemli olan şeyler dışında(ilaç vb.)birşey götürmenize gerek yok.oradaki kantinlerden herşeyi temin edebilirsiniz.tabiki kantine gitmenize izin verirlerse veya size sıra gelirse:D
  • Arkadaşlar Askeralma Dairesi başkanlığından indirdim buyurun en sağlam bilgi:

http://rapid share.com/files/229849646/Asker_Bilgilendirme.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heavy Başlı Adam -- 6 Mayıs 2009; 18:21:52 >
  • bızım arkadaslar daha yenı gıttıler cuzdanlarından baska hıc bırsey göturmedıler hat bıle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavuzkumral

Arkadaşlar 15 yıldır kütahyada askeri malzeme satıyorum, bana göre götürecekleriniz şunlardır ;

(ister götürün ister götürmeyin sadece kendimce yorum yapıyorum)

1- Traş malzemesi (Askerinyeden kesinlikle verilmiyor)

2- En az 3 takım iç çamaşırı ve siyah çorap (2 takım askeriyeden veriliyor ama bence yetmez)

3- Havlu takımı ( bazı yerlerde verilmiyor, bazı yerlerdede geç veriliyor bence götürseniz iyi olur )

4- pijama takımı ( orda eşofman takımı veriliyor ama sporda giyeceksiniz gece yatmak için pijama takımı götürürseniz iyi olur.

Şimdilik bunlar aklıma geldi, detaylı liste için Tıklayın

ben de şu an ankarada yedek subay olarak askerliğimi yapıyorum yukardaki liste bile fazla bence...
    ben küçük bir çantayla gittim acemi birliğine ama dönüşte çantam fazlasıyla doldu hatta uzun dönem askerlik yapan erlere verdim eşyaların bi kısmını da. Tabi her birlikte farklı uygulamalar olabilir ama sonuçta her askeri birliğin ihtiyaçlarınız olan herşeyi satan bir kantini de vardır ordan alabilirsiniz eksiklerinizi. Hem gereksiz yük yapmazsınız hem de dışardan birsürü para vermezsiniz.
    sonuç olarak yanınıza gerekebileceğinden biraz daha fazla para alın yeter.

• İlk olarak fazla nakit almayın karta aktarın paraları
    bunlar acemiliğe giderken götürülecekler arkadaşlar çünkü usta birliğinde kendniz kararınızı veririsiniz valla ben hata yaptım giderken 1 valiz eşya götürdüm geliken 3 valize sığmadı onlarında verdikleri falan işte
    olmazsa olmazlar
    1 - Saat bun unuttum nasıl bi hata yaptıysam içerdede yok çok kötü oluyor
    2 - traş malzemeleri abartıya kaçmayın 1 aylık alsanız yeter
    3 - çorap iç çamaşırı
    bunlar dışında eşya götürmeyin fazla bence sonra sıkıntı oluyor
  • Jandarma erlere verilen malzeme listesini yazıyorum. Ona göre eksiklerinizi tamamlarsınız

KIŞLIK KAMUFLAJLI EĞİTİM ELBİSESİ - 1 TAKIM
    YAZLIK KAMUFLAJLI EĞİTİM ELBİSESİ - 1 TAKIM
    KAMUFLAJLI ŞAPKA - 2 ADET
    KIŞLIK KAMUFLAJLI KOMANDO EĞİTİM ELBİSESİ (*) - 1 TAKIM
    YAZLIK KAMUFLAJLI KOMANDO EĞİTİM ELBİSESİ (*) - 1 TAKIM
    MAVİ BERE (*) - 2 ADET
    KAMUFLAJLI RÜZGAR CEKETİ - 1 ADET
    EĞİTİM BOTU - 1 ÇİFT
    SARI TOKALI HAKİ KEMER - 1 ADET
    HAKİ YÜN ELDİVEN - 1 ÇİFT
    UZUN KOLLU YÜN FANİLA - 1 ADET
    UZUN YÜN DON - 1 ADET
    YÜN ÇORAP - 2 ÇİFT
    FANİLA - 2 ADET
    KISA DON - 2 ADET
    ÇORAP - 2 ÇİFT
    KÜNYE ZİNCİRİ - 1 ADET
    KÜNYE LEVHASI - 2 ADET
    EŞYA TORBASI - 1 ADET
    HAVLU - 1 ADET
    TERLİK - 1 ÇİFT
    EŞOFMAN - 1 TAKIM
    SPOR ŞORTU - 1 ADET
    SPOR FANİLASI - 1 ADET
    SPOR AYAKKABISI - 1 ÇİFT
    SPOR ÇANTASI - 1 ADET
    DİŞ FIRÇASI - 1 ADET
    DİŞ MACUNU - 1 ADET

(*) Bu istihkaklar yalnız Komando Erbaş ve Erlerine verilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 15 Mayıs 2009; 10:12:00 >

• arkadaşlar 325.kd van 6.hudut alayında yaptım geldim askerliği...giderken yanımda burda belirtilen listelere göre eşyalar götürdüm, büyük bir bavul dolusu gittim oraya. içinde listelenen malzemelerin hepsi vardı.. diyeceğim o ki, çorap, atlet ve don en çok işe yarayan malzemeler. geri kalan kulak pamuğuydu, pamuktu, yara bandıydı...vs. bunların hepsi oradaki mevcut kantinde satılıyodu zaten. diyeceğim o ki boşuna yük etmişim kendime..oradan alabilirdim nitekim hiçbirini de kullanmadım. askerde kulak pamuğu?? zaten zar zor banyo yapabiliyoduk, temizlenebildiğime şükrediyodum şahsen. bahsettiğim gibi, don, atlet ve çorap. çünkü, çorap en kötü kalite satılıyo kantinde..ayağına bildiğin alışveriş poşeti giysen daha iyi. pamuklu çorap götürün..don..ve atlet..piyasa fiyatının üstüne satılıyo, ben eminönünden daha kalitelisini daha ucuza almıştım. hepsini de 1 kere giydim, çorapları 2 günde bir değiştirdim ve kirlileri attım. o kadar stres, sıkıntı içinde bir de çorap yıkamadım yani. diyeceklerim bunlar arkadaşlar, merak ettiklerinizi özel msj da atabilirsiniz burdan da yazabilirsiniz. herkese hayırlı teskereler diliyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: yavuzkumral

Arkadaşlar 15 yıldır kütahyada askeri malzeme satıyorum, bana göre götürecekleriniz şunlardır ;

(ister götürün ister götürmeyin sadece kendimce yorum yapıyorum)

1- Traş malzemesi (Askerinyeden kesinlikle verilmiyor)

2- En az 3 takım iç çamaşırı ve siyah çorap (2 takım askeriyeden veriliyor ama bence yetmez)

3- Havlu takımı ( bazı yerlerde verilmiyor, bazı yerlerdede geç veriliyor bence götürseniz iyi olur )

4- pijama takımı ( orda eşofman takımı veriliyor ama sporda giyeceksiniz gece yatmak için pijama takımı götürürseniz iyi olur.

Şimdilik bunlar aklıma geldi, detaylı liste için Tıklayın

valla ben kütahya da yaptım heps,nden veriyorlar. 5 cift alt ,st iç camasırı havlu esofman aklına gelecek cogu sey 6 cift corap. burda sunları alın diyenlere bakmayın veriyolar. ben de almıştım bölük komutanı benim cantalara baktı tatile mi geldin dedi:)birde sivil cok götümeyin acemi birlipinde carsı yok aynen valizhaneye koyar cıkarkende alırsın.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.