Şimdi Ara

Nedir bu memur olma sevdası? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
256
Cevap
11
Favori
15.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üniversite 2. sınıftayim okul bitse de memur olsam diye bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No-One

Memur ol, çalış, evlen, araba al, ev al, çocuk büyüt, emekli ol, öl git.

👏👏👏👏👏👏 aynen olay. insanlar kendilerini, ilerideki eşini çocuklarını, hayatını garantiye almak istiyor olay bu.

• Tamam bekarken dediğin olabilir bu ay cok para kazanıp gelecek ay aç gezebilirsin ama evlilikte olay öyle olmuyor, eşin ve çocuğun düzenli bir gelir görmek zorunda.

• Da bende sıralama biraz farklı 5 senelik memurum Allah izin verirse 3. Arabamı alıcam bu kış,evide aldım.Ki öyle monotonda düşünmüyorum evlenince her sene farklı bir ülkeyi gezmek istiyorum

• 3. Araba derken hepsi Şahin mi

• Sen git sabah 8 aksam 22,asgari ucrete calis sigortanin yatirilmadigi bi yerde calis da o zman anlarsin o begenmedigin memurlugun degerini.

• Aynen yav beni de anlamıyorlar

• Valla bence işini seviyorsan özelde para alamama gibi bi durum olsa bile çalışırsın. Orda alamazsan başka yerde alırsın çalıştıkça gelişir, daha iyi yerlere gidebilirsin. Ama ne bileyim, memurluk bana sanki emek vermeden geçinme yolu gibi geliyor biraz da. Hayat zordur vs. tamam ama bu da aşırı kolaya kaçmak olmuyor mu? Memurluğu gerçekten seven insanlar da olabilir, onlara bir şey demiyorum.

Ve diğer işlere göre memurluğun rahatlığından bahsedilmiş, bunu biraz saçmalık olarak gördüm. Yani, başarısız bir insansan ve kötü bir işte çalışıyorsan keşke şu mesleği yapsaydım demek gayet normal bir şeydir değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdeniz1997 -- 7 Ekim 2015; 10:36:41 >
  • 6'da eve geri dön kısmı bile yeterli. Hafta sonun, resmi tatillerin vs. rahat geçiyor. Her şey para değil, biraz hayatı yaşmayada zaman kalması lazım.
  • Kim ne olmak istiyorsa olsun, ne iş yapmak istiyorsa istesin ama severek ve önemseyerek yapacağı bir iş yapsın. Böyle mecburiyetten, birilerinin zorlamasıyla bir şeyler yapmasın arkadaş. Sonra işte böyle devlet görevini aksatanlar, uzun uzun kuyruklar, mesai saatinde okey oynamalar, verilen görevi yerine getirmemeler ya da eksik getirmeler vs. gibi durumlar çıkıyor. Hep onun bunun zorlamasıyla, memur zihniyetiyle oluyor bunlar.
  • ALPEREN A. A kullanıcısına yanıt
    Yok be ilk arabam 2004 hatback corollaydı 1.6 Sol, 2. Arabam şuan olan Honda 2009 sedan otomatik, 3. Olarak Bmw 1.16 alıcam inşAllah işler yolunda gider istediğim fiyata satarsam bunu

• Taşeron 1700 1800 alıyor. Nereye yaşıyorsun sen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

Da bende sıralama biraz farklı 5 senelik memurum Allah izin verirse 3. Arabamı alıcam bu kış,evide aldım.Ki öyle monotonda düşünmüyorum evlenince her sene farklı bir ülkeyi gezmek istiyorum

Hangi memur bu yaptıklarını yapabiliyor genç adam biraz tanıt kendini inanalım:)

• Şanslı olanlar.Ailemin benden bir beklentisi yok maddi anlamda.Bende aldığım parayla kafama göre yaşıyorum krediyle aldım öyle ödüyoruz bir şekilde Ki benimle evlenecek kişinin en az benim kadar hatta benden fazla para kazanması gerek kendime sağladığım imkanları çocuğuma sağlayamayacaksam evlenmem zaten araba değiştirir dururum

• Üniversite 2.sınıfım okul bitse de kpss den atanıp maaş alsam diye bakıyorum. Bu yaz öabt çalışmaya başlıcam hatta. Vallahi ortalamayı da düşürmek istemiyorum 3 ün üstüne çıkıp ileride yüksek lisans yaparım diye bakıyorum. Hiç çekilir gibi değil ama inan ki. Memur olucaksın okulu bırak deseler bırakırım belki de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutsal Libido -- 7 Ekim 2015; 12:30:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UsainBolt kullanıcısına yanıt
    Benim dayımda memur bekar istanbulda yaşıyor ailesinin bi beklentisi yok, ama anca geçiniyo. Aileden yardım alıyo olabilir misin ;) 10 senelik memur çift tanıdıklarım var şimdilerde anca 2 araba 1 ev alma derdi bitti sen 5 senede evi ve arabaLARı nasıl aldın merak ettim doğrusu... ;)

• Aylık 2 bin lira krediye gitse 1000 tl ile neden geçinemeyesin.Nereden ev aldığına bağlı gidip 300 bin tl ye alırsan tabi 10 sene sürer

• UsainBolt kullanıcısına yanıt
    Hangi 5 yıllık memur tam 3000 alıyo be kardeş

• quote:

Orijinalden alıntı: globin_z

Hangi 5 yıllık memur tam 3000 alıyo be kardeş

Memur mühendisler, şefler 3600 lira, hemşireler mesai ile beraber 2500-4000 TL, tekniker elemanlar +2500

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağlıkçılar alıyor işte düz memur değiliz ki senin dediğin gibi olsun.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.