Şimdi Ara

Nedir bu memur olma sevdası? (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
11
Favori
15.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşım sağlıkçı memurum falan desene ya en başından ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hemoglobinz -- 7 Ekim 2015; 13:14:10 >
  • Memur olunn

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • O arkadaşı merak ettim, batıp çıkmış mı ?

• Konu sahibi hayatı boyunca hiç aç kalmamış belli ki batıp, çıkmak istiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memur olma sevdası aslında yetişme tarzın hangi üniversite ve hangi bölümde okuduğun ve bunların sana ne katıp senin kazandığın mesleki deneyimleri hayata geçirebilme cesaretini bulamadığın için garanti iş olarak bakılıyor.Ama sonrasında da geçim derdi ortaya çıkıyor maalesef.Memur olduğunda işe girdiğinde orta derece bir maaşla başlasan da iyi yerlerde çalışamaya başlayanların maaşları 3-5 yıl içinde memurun maaşının kat kat üstüne çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle-1453 -- 10 Ağustos 2021; 11:52:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle-1453

Memur olma sevdası aslında yetişme tarzın hangi üniversite ve hangi bölümde okuduğun ve bunların sana ne katıp senin kazandığın mesleki deneyimleri hayata geçirebilme cesaretini bulamadığın için garanti iş olarak bakılıyor.Ama sonrasında da geçim derdi ortaya çıkıyor maalesef.Memur olduğunda işe girdiğinde orta derece bir maaşla başlasan da iyi yerlerde çalışamaya başlayanların maaşları 3-5 yıl içinde memurun maaşının kat kat üstüne çıkıyor.

memurun işi garanti yalnız ayağını yorganına göre uzatan için geçim derdi olmaz. memura geçim derdi ortaya çıkıyor desek asgari ücretliye ne diyelim. özelde iş garantisi yok işten çıkartsalar başka iş bulunmazsa ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: DrakeMcCain

Konu sahibi hayatı boyunca hiç aç kalmamış belli ki batıp, çıkmak istiyor.

8 yıl önce asgari ücret 1800-2000 ytl miş. şimdi 4500-5000 küsür tl

• Şimdi bir düz memurluk var birde kendi mesleğinin memurluğu var. Doktorların çoğu devlette çalıstığı için onlar da memur oluyor. Bunun eksi bir yanı olduğunu düşünmüyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bir KHK'ya bakar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hemoglobinz

Arkadaşım sağlıkçı memurum falan desene ya en başından ;)

Artık bu bölümde takılmıyorum,şans eseri konu önüme çıktı.Zaman ne kadar çabuk geçmiş.Hayallerimi gerçekleştirmişim sanırım,memuriyetimin 10. senesinden selamlar  

• UsainBolt kullanıcısına yanıt

aleyküm selam tebrikler hocam, biz de napalım gittik matematik yazdık hala okuyoruz. sanki cahit arf olucaz, 2 yıllık vasat bir bölüm yazıp memur olup bütün gün oturmaya baksana... akıl işte :)

• Türkiye'de özel sektör bitik durumda, ülkenin %40ı asgari ücretle çalışıyor bırakın memur maaşını.

Özel sektörün kaymağını çok az bir kesim yiyebiliyor, onlarda zaten patron ya da babadan deden miras oluyor.

Dediğim gibi eskisi gibi değil Türkiye'de özel sektör, YTÜ mezunu arkadaşım işsiz, ortalama bir üniversiteden mezun ee mühendisi arkadaşım asgari ücret alıyor. Daha sayamadığım çok örnek var.

Ayrıca memurlar her haktan çok rahat bir şekilde faydalanabiliyor, en basit örnek şu pandemi döneminde bile adamlar aylarca çalışmadı veya esnek çalıştı, özel sektör sokağa çıkma yasağında bile çalıştı.

Memur olmak bu ülkede en mantıklı iş, karı koca memur oldunuz diyelim çok rahat geçinirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hemoglobinz kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim ama yanlış düşünüyorsun,vasatlığın ölçütleri kişiye göre değişir.Ben hem Marmara hem İstanbul Üniversitesi mezunuyum ve kendi bölümümde Kpss de derece yaparak atanmıştım.Senin bölümün de bana göre vasat kalabilir anlayacağın.Önlisans bitirip Kpss den 90 alıp atanacak kapasitedeysen Matematik neden okuyorsun? Gayet iyi bir mühendislik yada türevi bir meslek okuyor olabilirdin şuan.He ben zeki ama tembel olanlardandım bu yüzden böyle bir meslek seçimim oldu ve çok yönlendirecek kişiler de yoktu o yıllarda malesef.Seninkisi de bir tercihse saygı duyarım.

Ayrıca keşke memurluk senin dediğin gibi olsa sağlık memuru olmak hiç öyle senin dediğin gibi oturulan bir meslek grubu değil.Belki de ülkede ki en zor şartlarda çalışan meslek grubu.Bu düşünce tarzını değiştirmelisin yoksa bu ülke sana zulüm olur.

• Fakirin memurluk dışında şansı mı var

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ama inan bana doktorluk, Türk insanının abarttığı kadar güzel bir meslek değil.

Bir hekim olarak söylemek isterim ki doktor olmak demek, bu hayatta yalnız kalmak demek, asosyalliğin kitabını yazmak demek, hiç dinlenememek demek, insan olduğunu unutmak demek.

Ben doktor olduğuma köpek gibi pişmanım. Keşke doktor olmasaydım da bir sosyal hayatım olsaydı. ☹️

• quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

Teşekkür ederim ama yanlış düşünüyorsun,vasatlığın ölçütleri kişiye göre değişir.Ben hem Marmara hem İstanbul Üniversitesi mezunuyum ve kendi bölümümde Kpss de derece yaparak atanmıştım.Senin bölümün de bana göre vasat kalabilir anlayacağın.Önlisans bitirip Kpss den 90 alıp atanacak kapasitedeysen Matematik neden okuyorsun? Gayet iyi bir mühendislik yada türevi bir meslek okuyor olabilirdin şuan.He ben zeki ama tembel olanlardandım bu yüzden böyle bir meslek seçimim oldu ve çok yönlendirecek kişiler de yoktu o yıllarda malesef.Seninkisi de bir tercihse saygı duyarım.

Ayrıca keşke memurluk senin dediğin gibi olsa sağlık memuru olmak hiç öyle senin dediğin gibi oturulan bir meslek grubu değil.Belki de ülkede ki en zor şartlarda çalışan meslek grubu.Bu düşünce tarzını değiştirmelisin yoksa bu ülke sana zulüm olur.

valla yazıp yazıp sildim ama cevapsız da bırakmayayım hadi. "tamam olur" :)

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.