Şimdi Ara

Nedir bu memur olma sevdası? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
11
Favori
15.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tatili var.İstediğin zaman hastaneye gidip rapor alabilirsin,Gerektiğinde izin alabilirsin.maşın sabittir.Memuriyette ek bir görev verildiyse onunda parasını alırsın.

Özel sektörde hastaneye bile gitmeye izin vermezler.Hasta olursun zorla caliştirirlar.Hakkını vermezler.Bu kadar basit.

Memur olayım 30 milyar borcum olsun,yavaş yavaş öderim :)
  • beyler ben biraz cahilim şimdi ASELSAN ROKETSAN gibi şirketlerde calismak özel sektore mı giriyor oralarda mühendis olarak calismak?
  • Bana da dediler devlete kapak at kurtul diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bey Amca

Annem babam akrabalarım bi memur olda hayatını kurtar diyorlar. Nedir bu memur olma sevdası arkadaş ayda 1800lira maaş alıyorlar hadi taş patlasa 2000tl maaş. Her sabah 8 de kalk 6 da eve geri dön, maaşını devlet zam yapmazsa sabit almaya devam et, günde binlerce insanla ugraş. Bu nedir arkadaş ya ben sabit gelirli bi iş istemiyorum batıp çıkmak rezillik çekip zenginliğin bolluğun tadını almak istiyorum kimse beni anlamıyor insanlara bunu anlatınca deli gözüyle bakıyorlar.

Dogru yoksa ilerliyorsun kardesim.Eger ticari zekan varsa ticaret ya da muteahhitlik yapabilir ve cok zengin olabilirsin
    gencligini yasayabilirsin
    Not:Burdaki asosyal ergenlere bakma sen.Memurluk iyiymis peh.

• Surda memurlugu kotuleyenlere bakmayin hic ozel sektor tecrubesi olmadan.
    Yok batar cikarim.Yok ot gibi yasarsin.Yok ticari zekan varsa mutahhitlik ,zengin olursun.
    Yas ortalamalari 16.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • memurluk bu ülkedeki en kıyak iştir.
    bayramı tatil pazar günü tatil 5te işin bitiyor maaşın eksilirmi diye korkmuyorsun yükselirmi diye bekliyorsun.
    hele birde öğretmen falan olursan yaşadın.
    3ay tatil cumartesi pazar tatil bayram seyran tatil maaş güzel yaz zamanıda tatil gibi bide müzik resim öğretmeni falansan yaşadın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 13 Nisan 2014; 16:23:08 >
  • 2 sene öncesine kadar bende memurluğa burun kıvırıyordum, ama yeni yeni aklım başıma geliyor. Memur olurum önce bi hayatımı kurarım, sonra yine yapmak istediğim işe yönelirim.
  • Memur kafası zor iş.vafızsız insanlar topluluğu hep.vasıflı olup tembel olanlarda gidiyor.hayattan beklentisi olmayıp yan gel yat tayfası.herkes memur olsun yatsın.milli değerlerin satılmasından hoşlanmıyorum ama birazda iyi,oldu şimdi herkes işini yapıyor.

özellikle polisler Bi baltaya sap olamamış insan,topluluğu.elinde hiç bişi yok,adam gibi,bir eğitimi yok,ver eline copu gazı anca halkla uğraşır.

bizim,önce bu memur kafasından kurtulmamız lazım,herkes yatma derdinde ülke olarak bieşeyler uretmedikçe kalkınamayız.devletin özel sektöre el atması gerekli.ulkede sadece özel sektör bişeyler üretiyor.memur anca tüketsin. Bankaya kredi ödesin.üretmesin hep yesin.hep yiyin memur kafası siz hep yiyin.hiç uretmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jasonn123 -- 13 Nisan 2014; 17:10:35 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Memurluktan memurluğa fark var 5bin lira alanda memur 1700 lira alanda memur. Tabiki 5bin lira alanlar memurluktan memnun olacak isterse olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercan226

Memurluktan memurluğa fark var 5bin lira alanda memur 1700 lira alanda memur. Tabiki 5bin lira alanlar memurluktan memnun olacak isterse olmasın.

5 binlira alan memurun pozisyonu ve çalışma süresi (yıl olarak) nedir onu da hesaba katalım. 30 yıllık bölge müdürü veya abartmayayım şube müdürü falan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercan226

Memurluktan memurluğa fark var 5bin lira alanda memur 1700 lira alanda memur. Tabiki 5bin lira alanlar memurluktan memnun olacak isterse olmasın.

Şahsen özelde 2500 alacağıma 1700'e memur olmayı tercih ederim.

@programmer_onur

Memurluğa göre değişiyor, harcırahlar, tazminatlarla birlikte kısa zamanda 5000 civarı almak mümkün diye biliyorum.
  • Çok kararsızım ben bu konularda. Başarılı bir öğrenciyimdir , üniversiteyi kazandığıma kpss ye girmiştim. 94 puan aldım istesem atanabilirdim ama babam yazma dedi. Kendisi devlet memurudur. Şaşırdım aslında böyle bir şey diyince :)
    Şuan üniversite 3. sınıftayım çalışsam yine öyle bir puan yapabileceğime inanıyorum ama hiç içimden gelmiyor Kpss'ye çalışmak. Hayırlısı bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirDavos

Çok kararsızım ben bu konularda. Başarılı bir öğrenciyimdir , üniversiteyi kazandığıma kpss ye girmiştim. 94 puan aldım istesem atanabilirdim ama babam yazma dedi. Kendisi devlet memurudur. Şaşırdım aslında böyle bir şey diyince :)
    Şuan üniversite 3. sınıftayım çalışsam yine öyle bir puan yapabileceğime inanıyorum ama hiç içimden gelmiyor Kpss'ye çalışmak. Hayırlısı bakalım

valla iyi para alıyoruz , 2.000 in altında maaşı olan yok, mesela bizim yoğun bakım hemşireleri 2500 ü buluyor döner sermaye ile.

size bağlı bir durum. Lakin daha iyi işte çalışmak isterseniz yinede karar sizin. Babanız büyük ihtimal lise mezunu olarak eski tip memurlardan. Bizim hastanede de onlara pek değer verilmiyor artık. Lisans mezunu olanlar çatır çatır sorumlu oluyorlar her birime. Devir şuanda bu. Karar sizin.

• Vurmayın lan o kadarda kötü değil memurluk. Çok fazla boş vaktin oluyor. Ufakta olsa ek gelir sağlayacak ek iş + iş dışındaki hayatı hareketli geçirirsen fena meslek değil.

Hea biraz hard mode yaşamak istiyorsan orada durucan. Biraz hesaplı yaşamak zorunda oluyorsun.
  • madem rahatlık istiyorsunuz ilkokul hocası olun not:devlette kadrolu kölesin bu yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimizatio3n12123 -- 13 Nisan 2014; 23:00:11 >
  • Babam üniversite mezunu
  • memurlar çok iyi para alıyor. tatil full, çalışma şartları full, sigorta full, yaz kampları tesisler full vs.vs.
  • 34Kurşun kullanıcısına yanıt
    + sonsuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dwight Stifler

quote:

Orijinalden alıntı: LIvERBiRD

Memur ol, çalış, evlen, araba al, ev al, çocuk büyüt, emekli ol, öl git.

Yasam biran da anlamsizlasti

• zamanında halkbankasına memur olarak girmiştim ve 6-7 ay sonra kovdular tabi işe gitmedim vs haklıydılar ama memurda kovulabiliyor yani:D
    bu arada ptt deki memur 2800tl ile başladıgını söyledi kargo vermeye gittigimde 20 li yaşlardaydı baya gençti bide bu kişinin ptt lojmanını falan kullandıgını düşünürseniz ve ayda kendini sıkıp max 300-400 lük harcama yapsa 4 ayda 10bin bile biriktirebilir(tek yaşadıgını düşünürsek) yılda 30bintl biriktirir.10 yılda 300.000 bin eder orta halli 3 ev alsa 1 ini kiraya verse digerlerini yese yeterde artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 14 Nisan 2014; 0:30:51 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.