Şimdi Ara

Nedir bu memur olma sevdası? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
11
Favori
15.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • memur olmayanlar neden memurları aşağılıyor? Bu zamanda lisans mezunları memur olabilmek için çok çalışıyor. Tamam itü odtü boğaziçi mezunları memur olmayı hedeflemiyordur ama

memurlukta da 3000 - 6000 lira arası maaşlar var.

http://www.derszamani.net/2012-polis-maaslari.html

http://www.iskur.us/haber-2/iste-tskda-gorevli-askerlerin-maaslari.html

iki öğretmen düşünün yada polis hemşire çiftini, veya polis öğretmen çiftini.

Lütfen kimse kimseye saygısızlık etmesin.

• Me mur olma bat çıkama
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirDavos

Babam üniversite mezunu

Girmemek için sebebiniz yok , Özel sektörü görüyoruz ne halde. Şu zamanda en mantıklı tercihlerden biri memurluktur. Bu net bir cevap diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

Ben de öyle düşünürdüm çok para kazanıp yeri geldiğinde de batmak falan Ama öyle olmuyor işte yaş büyüdükçe anlıyorsun. En azından Türkiyede olmaz tabi sağlam bir arkan sülalen varsa işler değişir

aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

quote:

Orijinalden alıntı: SirDavos

Babam üniversite mezunu

Girmemek için sebebiniz yok , Özel sektörü görüyoruz ne halde. Şu zamanda en mantıklı tercihlerden biri memurluktur. Bu net bir cevap diyebilirim.

bunu herkez bilir ama herşey şimdi torpil aga ya da referans dyek şua

edit:aklıma kuklagiller geldi son cümleden sonra ss

• quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

Memurluk şuan da en güzel mesleklerden birisi. Günde 8 saat çalışırsın. Kovulacam derdin yoktur. Günü gününe maaşını alırsın. Emekli olduğunda ikramiyeni uğraşmadan alırsın.

Özel sektörde ise günde ortalama 12 saat çalışırsın, maaşlar çoğunlukla aksar, ufak bir krizde kovulursun, patron ikramiyeni vermemek için her türlü cingenliği yapar.

Ticaret yapmak farklı bir olay ama aylık maaş alınan işlerde devlette çalışmak en iyisidir.

Bu bölümün çoğu liseli olduğu için memurluğu küçümseyebilir ama gerçek hayata atıldıklarında hayatın lisede kurulan hayaller gibi olmadığını anlayacaklar. Lisede herkes müdür veya başarılı bir iş adamı olur, üniversite son sınıflara geldiklerinde memur olim yeter diyecekler, üniversite bitince de ne iş olsa yaparım abi diyecekler. Bu ülkede tıp veya düzgün bir mühendislik okumadıkça yapacağın iş bellidir. Ya kpssye çalışıp memur olursun yada asgari maaşla mesleğinle hiç alakası bile olmayan bir işi yaparsın.

Bir insan olayı ancak bu kadar güzel özetleyebilir.Bravo

• Polisler 5.000 tl aliyor naber

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nolacaktı ülkemizde kamudan başka yerde adam gibi iş yok, taşeronlar belli zaten adamlara tazminat vermemek için 6 ayda bir girdi çıktı yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34Kurşun

Sen memur maaşlarını maksimum 2000 lira sanmaya devam et.

Gerçek hayata atıldığın zaman anlarsın.

Batıp çıkmak istiyormuş

+997899797887787954751352
  • quote:

Orijinalden alıntı: 707

Memur ol masabaşı çalış pardon çalışma memur ol masabaşı otur. Fıtık ol belinden ameliyat ol 30 yaşında ihtiyarlar gibi yaşa.

günde 17 saat oturuyorum zaten hiçbir zararını görmedim
  • Uretmek yerine tuketim toplumuz..ki cok buyuk ayrımcılıklar var.

Memur oldugun surece. Devlet varsa sende varsın mantalitesi ilerler.

Ozel sektor ise kapitalizm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umarım memur olmak istemezsiniz,Ne kadar az memur olmak istyeyen olursa benim memur olma ihtimalm artar

• quote:

Orijinalden alıntı: Reus Vox

Kimse kızmasın ama kesinlikle en düşük çapta hayat planlarından biridir memur olmak istemek.

Kendine bir ev dahi alabilecek parayı zor denkleştiremeden geberip gidersin dünyadan. Ya da kredinin son birkaç taksidini bırakırsın geride.

İç Anadolu'da yaşayan memur tanıdıklarım var. İki çocuğu da özel okulda okuyor, İzmir gibi illerde 1,000,000 tl gibi bir rakamı gözden çıkartarak alabileceğin bir eve sahip ve 2 arabaları var. Ki bu imkana polislik gibi fazla maaş alan bir departmanda değil, normal bir memur olarak sahipler. Tabi bunda metropolden daha ufak illerde yaşamanın verdiği avantaj da var ama demek istediğim memurlar eskisi gibi aç gezmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göbek deliği pamukçuğu -- 14 Nisan 2014; 15:56:50 >
  • Burslu olarak özel bir üniversitede %100 İngilizce inşaat mühendisliği okuyorum 2. Sınıf ortalamam su an için 3.14 İngilizce ana dilim gibi hem teknik hem de günlük yasam için ve 2 seneye severek KPSS ye girecegim . Ailem ne kadar karşı ciksada çalışmayı seven bir insan olmadım hicbir zaman şimdiye kadar yaptığım meslek diyebileceğimiz tek şey barlarda canlı müzik yaptım ama özel sektor haftasonu is filan bana gore değil yabancı dil sayesinde 90 puana yakin bir puanla es yardımı dağıl 4000 TL ye yakin bir ücret alicagim kazanabilirsem ki kesiminde çalışacağını düşünürsek yeter benim ihtiyaclarima.40 yaşıma kadar it gibi çalışıp para kazanacagima bir kere geldiğim hayati hafta sonu ailemle huzurla isten atılma yada kendini kanıtlama kaygısı olmadan yasiyabiletsi yüzünden memur olacağım. Bunlar tamamen benim fikir ve goruslerimdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özel sektör benim gibi takıntılı insanlara gelecek bir yer değil.

Al işte çalışıyoruz da ne oluyor. İstediğin kadar yırtın. Ne bir takdir, ne de başka bir şey. En ufak bir hatanda kafana kakmasını biliyorlar. Patronunu neşesiz olur keyfi bozuk olur gelir sana kayar, işçisi birbirini arkadan bıçaklamaya uğraşır, seninle ilgisi olmayan işleri yaparsın. Hiçbir zaman bu benim işim değil diyemezsin. Müsait değilim diyemezsin. Saatin belli olmaz, patronun ağzına bakarsın çıkmak için. Cumartesi günü mal gibi gelirsin öğlene kadar oturursun, iş olsun olmasın, gene saat 12'de çıkamazsın,1'e doğru patron biz çıkalım mı dersin. İzin almak işkence gibidir en acil işinde bile sorguya çekilir gibi sorular sorarlar.

Neyse daha devam etmiycem sinirleniyorum.

• sen doğru olanı düşünüyosun dostum insanlar sığ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuverti

Polisler 5.000 tl aliyor naber

Doğu görevini icra eden polis memurları bile 5.000 tl maaş almıyor yalan yanlış bilgi vermeyin insanlara.
  • Tek maaşlı bir memur'un yapabileceği bir şey değil.Mutlaka ya MİRAS yiyorlardır yada Aileleri yardım ediyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Aura

Tek maaşlı bir memur'un yapabileceği bir şey değil.Mutlaka ya MİRAS yiyorlardır yada Aileleri yardım ediyordur.

Karı koca memurlar hocam. Metropolde yaşayan biri olarak eğer büyük illerde yaşamayacaksanız, memur maaşı geçinmeye yeter.
  • suan en düşük memur maaşı 1.600 yada 1.800 civarında.Karı Koca memur, Ek paket vs sayarsak kiş ibaşı 2.500 ile 3.500 alır. Yani bu aile 6.000 lira kazanıyor. Kira,Elektirik su diğer ihtiyaclar hesaplarsak bu ailenin biriktirmek istese ortalama 3.000 lira biriktirebilir.+ Aileden destek alıyorlarsa mis gibi yaşarlar.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.