Şimdi Ara

Neden Türkler Hariç Hiçbir Yerde Türkü Yok

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
3.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesela Amerikan'lar hep abuk sabuk müzikler çalıyor. Adam gibi bi türküleri yok. Neden ki ? Hiç mi savaş etmediler , hiç mi üzüntü çekmediler , hiç mi zafer görmediler.

Biraz da saçma olur gibi "New York'un İçinde Vurdular Beni Adamım"

• İllaki üzüntüyü türkü türü ile anlatacak değil ya hocam ne rock parçaları var ciğer dağlar :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TÜRK
    Türk-ü

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • country ne? blues ne?
  • Kostokss kullanıcısına yanıt
    Ne rock parçaları var ciğer dağlar YEEEAİDĞHHH NEW YORK İS BURNİNG MY MOM MY MOM VAY MOM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

country ne? blues ne?

Onlar nedir hocam ? ben müzik ile uğraşmıyorum.
  • Hocam onların arasında dağ kadar fark var. Türk bir ırk , Türkü bir olayı anlatan müzik türü.
  • valla benimde kafama takılıyor, bu adamlar hiç mi arabesk damar falan bilmiyor
  • shellder25 kullanıcısına yanıt
    Düşünüyorum da acayip komik olurdu "Abraham Dessertvoice-YAGOD YAGOD DRİVER-
  • Bizim türkülerin yazıldığı tarihte Abd diye bir ülke yoktu.
  • -TRioN- kullanıcısına yanıt
    Çanakkale Türküsü yazıldığı zaman vardı
  • Her ülkenin kendine has folk müzikleri var. Bu ABD'de country olabilir. Bizim türkülerde duyduğumuz tınıları ortadoğunun herhangi bir yerinde duyma olasılığın yüksektir.
    Mesela Amerikalıların duygulandığı tınılar da şöyledir :
  • dillere destan olan savaşları olmadığı için mantıken bunun adına da türkü yazılmamıştır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1A8E31AA1 -- 9 Mart 2017; 20:30:0 >
  • Drake Ramoray kullanıcısına yanıt
    Buna nasıl duygulanıyorlar biraz oynayasım geldi. Allah'a şükürler olsun Türk oğlu Türk'üm de çok güzel türküler ile büyüdüm. Amerika'daki insanlar bir marş çaldığı zaman falan aynı müzik çalar gibi dinliyorlar. Ama biz küçükken İstiklal Marşı okunurken İğne gibi düz , ağaç gibi hareketsiz dururduk. Müdür ve öğretmenimiz bi kere yağmurlu havada söyletmişti hiç unutmam.
  • Mantıklı ülkelerini bile İngiliz'ler kurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

country ne? blues ne?

Güzel cevap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeaHawk009

Buna nasıl duygulanıyorlar biraz oynayasım geldi. Allah'a şükürler olsun Türk oğlu Türk'üm de çok güzel türküler ile büyüdüm. Amerika'daki insanlar bir marş çaldığı zaman falan aynı müzik çalar gibi dinliyorlar. Ama biz küçükken İstiklal Marşı okunurken İğne gibi düz , ağaç gibi hareketsiz dururduk. Müdür ve öğretmenimiz bi kere yağmurlu havada söyletmişti hiç unutmam.

Aynen moruk biz on numarayız, bizim dışımızdakiler dandik. en iyi biziz. Bizimkinden farklı kültürleri anlayacak kapasiteye sahip olmadığım için anca onlara kılıf bulabilirim, yaşasın Türk milleti.
  • onların arebeski gitar piano seninki saz darbuka def filan biri arabic esintili diğeri batı kulak farkı yani...
  • Drake Ramoray kullanıcısına yanıt
    Yalan mı kardeşim bakma şimdi böyle olduk. Atalarımız bunlara kan kusturduğu günleri ne çabuk unuttunuz. Atatürk mesela cihana kafa tuttu adam daha ne olsun.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Arap'Ları sevmem ama Arap müziğinden esinlenmişse gerçekten güzel.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.