Şimdi Ara

Umreye gidiyorum [DAHA ÖNCE GİDENLER]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
14.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah hepinize genç yaşta evvela ısınma turu olan umreyi sonrada hac'ı nasip etsin beyler. Daha önce giden var mı ? Yanlarında götürdükleri kıyafet konusu merak konum. Ve sigara bilenler tecrübelerini paylaşır ise gugıldan arama yapan arkadaşlarada bir faydamız olmuş olur.

• Nick-konu uyumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az çok bilen biliyor kilo alıyorum şakirtlerden o çok ayrı bi konu
  • Ben 18 yaşındeyım. Geçen sene 15 tatilinde gittim hocam. Yanında götürmen gerekenleri zaten diyanet veriyor. Sen yazlık kıyafet iç çamaşırları al 3 5 parça. Ayrıca 3 5 kilo fındık fıstık gibi atıştırlalık al. Orda tavaf say yaparken acıkırsan atıştırırsın. Allah şimdiden kabul eylesin. Dualarına beni de unutma inşallah..

• quote:

Orijinalden alıntı: italinecik

Ben 18 yaşındeyım. Geçen sene 15 tatilinde gittim hocam. Yanında götürmen gerekenleri zaten diyanet veriyor. Sen yazlık kıyafet iç çamaşırları al 3 5 parça. Ayrıca 3 5 kilo fındık fıstık gibi atıştırlalık al. Orda tavaf say yaparken acıkırsan atıştırırsın. Allah şimdiden kabul eylesin. Dualarına beni de unutma inşallah..

Fındık olayı mantıklı Teşekkür ederim bilgilerin için. Allah kabul etsin kardeşim ederim inşaallah çok sağ ol
  • şakirt abi Allah kabul etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Habidin

şakirt abi Allah kabul etsin

Allah razı olsun Allah sizlere de tez vakitte nasip etsin.
  • Ve hocam ayrıca belirtmek isterim. Orda sigara içme, sen Allah ın huzuruna gidiyorsun, efendimiz uyuyor senin elinde sigara.. Hiç hoş değil. İnşallah göreceksiniz ki ecdadımız sırf O (S.A.V.) rahatsız olmasın diye tren rayına keçe dolamış. Tamirat yapılırken çekiçlere keçe dolanmış. Ben uçağa binerken ki çiğnediğim sakızı medine de O uyuyor lütfen saygısızlık olmasın diye çıkarın dediler. Bunlar basit gibi ama edep haya nın ta kendisi.. Söylemeyi unutmşum çok gezilecek yer var ve yorgun düşeceksiniz bunun içinde vitamin alın eczaneden. Benim gönlümdeki üni kazanmam için dua ederseniz sevinirim. Haddimi aştıysam özür dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Şakirt Online

quote:

ben iki kere gittim. inşallah tekrar gidebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: italinecik

Ve hocam ayrıca belirtmek isterim. Orda sigara içme, sen Allah ın huzuruna gidiyorsun, efendimiz uyuyor senin elinde sigara.. Hiç hoş değil. İnşallah göreceksiniz ki ecdadımız sırf O (S.A.V.) rahatsız olmasın diye tren rayına keçe dolamış. Tamirat yapılırken çekiçlere keçe dolanmış. Ben uçağa binerken ki çiğnediğim sakızı medine de O uyuyor lütfen saygısızlık olmasın diye çıkarın dediler. Bunlar basit gibi ama edep haya nın ta kendisi.. Söylemeyi unutmşum çok gezilecek yer var ve yorgun düşeceksiniz bunun içinde vitamin alın eczaneden. Benim gönlümdeki üni kazanmam için dua ederseniz sevinirim. Haddimi aştıysam özür dilerim...

Estağfurullah bu konuda daha doğrusu farklılık konusunda tüm insanlığa saygım var. Her insanın din algısı ve yaşayışı farklı elbette. Teşekkür ederim her şey için Bana hayatında değişen noktaları anlatır mısın ? Geldikten sonra neler değişti ? Ben çok umutluyum umreye dair. Allah'ın men ettiği haram kıldığı her şey mevcut bende. 1 yıldır biraz toparladım bazı şeyleri araştırarak. Nirvanam orası ya değişti ya değişti

• quote:

quote:

quote:

Vay ne mutlu hacı abi inşaallah tekrarı nasip olur Neler değişiyor bir etkileşim oluyor mu sonraki hayatında ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Vay ne mutlu hacı abi inşaallah tekrarı nasip olur Neler değişiyor bir etkileşim oluyor mu sonraki hayatında ?

hocam arkadaş sormuşsun ben yanıtlayayım gerçekten insan tekrar tekrar gitmek istiyor orda ki ortam varya gerçekten müthiş bişey bide genelde oteller kabeyi görüyor çok müthis bi görünüş bu kadar güzel bi yer yok inşallah allah nasip eder tekrar tekrar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sonraki hayatında etkileşim oluyor tabi. ama bu çok uzun sürmüyor. malum dünya işleri unutturuyor. o yüzden ara sıra gidip resetlenip gelmek lazım.

• hocam öncelikle ALLAH C.C kabul etsin. bende daha önce gittim sorularınızı elimden geldiğince yanıtlamaya çalışcağım yazın tekrar gitmeyi planlıyorum.

1.gündüz çok sıcak olabiliyor gece ise soğuk oluyor

2.orda lokantalardan yemek yiyebilirsiniz şahsen ben yemedim tadı ve lezzeti hakkında yorum yapamıyacağım. ben genellikle abur cuburarla idare ettim.

3.telefon veya herhangi başka bir teknolojik alet almanızı tavsiye etmem çıkmamış telefonun çakmasını satıyorlar.

4.çiğ deve sütü içmeyin mers virüsü riski vardır.

5.orda satılan hatlardan bir tane alıp günde 4-5 dakika kadar türkiyeyi arayabilirsiniz. çok fazla konuşursanız kontörünüz çok çabuk biter.
    mekke veya medinede kontör yükletebiliyorsunuz. ordan aldıgınız hatlara

6.mutlaka kaldıgınız otelin kartını yanınızdan ayırmayın kaybolursanız. bu kartı gösterip adres sorabilirsiniz. tecrübeyle sabittir başıma geldi çünkü

7.öfkeyle hareket etmeyin veya kavga vs etmeyin şimdi oraya ibadete gidiyorum neden kavga edeyim diyorsunuz. ama adamı çileden çıkarıyorlar

8.size verdikleri yaka kartını kaybetmeyin nolur nolmaz.

9.para bozdururken döviz bürolarını tercih edin

Not: başka sorularınız varsa sorabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremsh21 -- 14 Ocak 2015; 9:15:43 >

• Normal giyeceğin kıyafetleri al terlik almayı unutma
    Edit:Ayrıcaoteller öğle yemeği vermez zemzem otelin en üst katında yemekyerleri vardı. Ayrıca girişte simit sarayı ve yine üst katta sultanahmet köftecisi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer_Faruk. -- 14 Ocak 2015; 9:20:02 >
  • Amen

• Çoğu din karşıtı olan bu foruma böyle Bi konu açmanın anlamı yok. Her konuda dine saydırıp bize hakaret ediyorlar.

• Kac para bir Umre?Luks otele gerek yok.Cok uzun sure de olmayack en fazla 2 hafta.Ortalama ne kadar oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Çoğu din karşıtı olan bu foruma böyle Bi konu açmanın anlamı yok. Her konuda dine saydırıp bize hakaret ediyorlar.

Hangi çogu hocam çok fazla din karşıtı insan yok forumda

• quote:

Orijinalden alıntı: İnnocent Man

quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Çoğu din karşıtı olan bu foruma böyle Bi konu açmanın anlamı yok. Her konuda dine saydırıp bize hakaret ediyorlar.

Hangi çogu hocam çok fazla din karşıtı insan yok forumda

Bi şeriat konusu açılıyor saydırıyorlar. Ülkelerinden yobazlar(bizler) yüzünden nefret ediyorlarmış. Buralar o kadar yobazmış ki sokakta iki sevgili öpüşünce millet tepki gösteriyormuş. Daha çok örnek var. Forumun çoğu solcu ona bi lafım yok ama solcu olmak din karşıtı olmayı mu gerektiriyor?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.