Şimdi Ara

Neden Pejo Kötüdür? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
4
Favori
17.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eren15935

Renodan sonra hondaya gectim. Tamam modelli arabalar degildi. Ancak cok sukur buyuk arizalari pek olmadi. Clioda bobin degisimi haricinde tabi. Pejo da 2002 civic kadar sorunsuz olsa yeter bana. Gicirtilara tikirtilara da raziyim

Hocam ben Japon grubunu, Kore grubunu da kullandım, yakından didik didik inceledim. Malesef bu benim takıntılı bir huyumdur. Uzakdoğu grubu yakıt tüketimi ve estetik haricinde (ki Kia, Hyundai estetikte de çok iyi) Peugeot'u ezer. Karoser kalitesi, saç kalınlığından tut cam krikosu ve kapı fitillerine kadar, boya verniğine kadar istemediğin kadar sorun sayabilirim. Tıkırtı, gıcırtı ve trim mevzusuna girmiyorum bile. Ama gel gelelim nasıl hissettirdiğine, Peugeot'lar eğlenceli estetik araçlardır, yakıt tüketimi bence süperdir ve kasisli yollara fazla girmezsen seni üzmezler, ama kalite noktasında 120 yıldır bir halt öğrenemedikleri ve geçmişten hiç ders çıkarmadıkları su götürmez bir gerçek. Peugeot servisi açan bir girişimcinin iflas etmesi bu yüzden mucizedir. :)

Bence bu ortamda kalite ve tasarım bileşenini en optimum olarak bir araya getiren araç makyajlı Hyundai i30'dur. Tüketim tek sorunu.

Bizzat benim ve otomotiv sektöründe çalışan yüksek mühendis bir arkadaşımın görüşüdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 2 Eylül 2015; 14:38:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne alsan kotuleyecek insan cikiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Aslinda arabadan memnunum. 20kurusun altinda yakiyor. Sorunsuz da. Ama gel gelelim atmosferik motor bir yere kadar. Bir de esp ve hiz sabitleyici olmali. Onun icin aklimi kurcaliyor. Tabi bir zaman sonra. Sert arabaya alisigim. Ona da raziyim. Dusuk modelleri bilemem. Ancak ilk kasa 308 kullanicilari gercekten memnunlar. Sanirim beklenti meselesi biraz da

• Fiat bana gore pismanliktir.
    Cok bozuluyor ve Fiattan dogru durust anlayan usta bile yok. Koca konyada fiattan anlayan sayili usta var

• Hayatında pejo koltuğuna oturmamış kişiler saçmalıyor genelde pek aldırış etmeyin.
    Hikaye şöyle bir arkadaşı akrabası fransız araba almıştır 2 ay içinde dökülmüştür.
    Kaç tane akrabamda fransız araba var hepside son derece memnun.
    Adam gidiyo symbole biniyo sonra hemen fransız kötü dandik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reodentreomantik -- 2 Eylül 2015; 16:37:10 >
  • pejo tam bir f/p aracıdır.tamam eskiden bazı modellerinde sorunlar yaşanmış olabilir ama şu an ki araçları özellikle 2012 sonrası çok iyiler.
  • Yeni 308 her yonuyle cok iyi... Pejo kotudur diyenler sayesinde iyi fiyattan bu kalitede araba aldik. Onlar oyle bilsin; biz de en az on bes bin tl cebimizde kalarak iyi arabaya binelim;)

• Fransız arabalarının ortak problemi "aktarma". gücü üretip tekerlere verene kadarki geçen sürede o kadar çok aktarım organı kullanıyorlar ki 10 üretiyorlarsa 3 ü 4 ü aktaırm organlarında harcanıyor. (rakamlar sallamasyon, olayın mantığını anlayın diye) Pejo ya nazaran diğer markalar bu problemi nispeten çözmüş durumdalar.
  • Sofiman kullanıcısına yanıt
    Aktarma kotu mevzusu otomatik icin gecerli saniyorum dogru mu? Duzde sorun yok?

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Aktarma kotu mevzusu otomatik icin gecerli saniyorum dogru mu? Duzde sorun yok?

biz otomatik Pug kullanıcıları böyle bir şey hissetmiyoruz ama.=)
    bu opeller için geçerli olmasın..?

• quote:

Orijinalden alıntı: ampul_patlatan

Yeni 308 her yonuyle cok iyi... Pejo kotudur diyenler sayesinde iyi fiyattan bu kalitede araba aldik. Onlar oyle bilsin; biz de en az on bes bin tl cebimizde kalarak iyi arabaya binelim;)

bir mercedes kullanıcısı olarak 308 deki kalite algısını keşfetmeniz güzel olmuş.. tebrik ederim sizi.. üstelik c sınıfı bir araç..

• çokda aman aman arabadan anlayan birisi değilim, ben sadece mühendis gözünden bakıyorum ama düzündede otomatiğindede aktarım problemi mevcut. Ha otomatiği bu konuda daha da beter orası ayrı. (otomatik vitesin yapısı gereği). Ki bunu Bursa Renault' da 4 sene çalışan kuzenimde söylüyordu.

yani bu söylediğim şey, tek başına Peugeot' yu tukaka yapmaz elbette ama bana göre ciddi bir mühendislik zafiyeti var ortada. Herşeye rağmen fransız arabaları kötüdür alman arabaları iyidir yok şu ülkenin arabaları kötü vs demekte çok doğru gelmiyor bana. Bir gberçek var ki arabayı alırken 2. elinide düşünmek lazım. Sonuçta sizinle ölmeyecek o araba. ve malesef Peugeot' un TR de 2. el piyasası yok denecek kadar az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sofiman
    malesef Peugeot' un TR de 2. el piyasası yok denecek kadar az.

quote:

"Peugeot Otomobil" aramanızda 14.421 ilan bulundu."
  • Forumda bir sürü vw düşmanı var fakat neden satışlarda lider diye düşündüm aklıma şu geldi yazanların bir çoğu ya ehliyetsiz ya araba alma arefesinde değil.
    Atalarımız demişki ; Alırsın ford olursun lord

• ZF şansıman

• fransızda en iyisi renault , parçası bol ve ucuz türk malı üretimi olduğu için bolca yan sanayide var nereye baksan renault servisi bolca var
  • Konuyu pejo dan camasir makinasina getiren arkadaslari kutluyor, olaya farkli perspektiften bakip bizleri aydinlattiklari icin tesekkur ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 3 Eylül 2015; 3:36:46 >
  • Fransız kartonu çünkü

• Sofiman kullanıcısına yanıt
    Anliyorum ustam. 1.6 hdi 407 kullandim. Guzel gidiyordu aslinda araba. Otesini bilemem. Piyasasinin dusuk olmasi daha guzel. Ucuza aliriz ne guzel

• Aslında körü körüne cart diye kötü demek acımasızlık olabilir, ama kötü oldukları nokta daha öncede belirttiğim gibi malzemeden çalma/maliyet optimizasyonu konusunun b.kunu çıkarma noktasına gelmeleri. Yoksa tasarımı biraz daha kaliteli malzeme ve işçilik ile buluştursalar herkes mutlu olur ve ben ince işçilik, kapı fitilleri, ses yalıtımı, karoser yapısı ve son kontrol gibi kalite unsurlarına B segmentini baz alırsam fazladan +2000 lira vermeye razı olan kişilerdenim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 3 Eylül 2015; 13:56:54 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.