Şimdi Ara

Neden Altın Türkiyede Ucuz Yurt Dışında Pahalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
25.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son günlerde yurt dışında fırlayan altın ülkemizde normal seyrinde.. Bu durumda Türkiyeden altın alıp yurt dışında bozdurmak mümkün değilmi ? Üsteklikte az paralarla çok kar etmek mümkün. Ne dersiniz ?

• quote:

Orjinalden alıntı: ozas

Son günlerde yurt dışında fırlayan altın ülkemizde normal seyrinde.. Bu durumda Türkiyeden altın alıp yurt dışında bozdurmak mümkün değilmi ? Üsteklikte az paralarla çok kar etmek mümkün. Ne dersiniz ?

Yurt dışında bi akraba bul mesela almanya ondan 50 bin euro al borç gel Türk bankalarında faize koy al sana kolay para yabancının yaptığı ne sanıyorsun en altt sömürülenler bu sömürgelerin parası avrupaya altındaki durumu anlamadım
  • butun dunyada altin fiyatlari aynidir.Ama mesela 14 ayar altin avrupada yoktur.Buda sanki turkiyede altin ucuzmus hissi verir!
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2000watts

butun dunyada altin fiyatlari aynidir.Ama mesela 14 ayar altin avrupada yoktur.Buda sanki turkiyede altin ucuzmus hissi verir!

Yok hocam. Geçen gün hesapladım. Ons fiyatını grama çevirip dolarıda tl' ye çevirdim.Sonuç gramı 54 tl iken Türkiyede 48 tl idi.. Ayrıca geçen gün bir ekonomist te yorumlarında altının yurtdışında Türkiyeden daha pahalı olduğunu söylemişti.. Devletin bu gibi durumları sıkı takip etmesi gerekiyor. Türkiyenin bu gibi açıklarından (faiz oranı vb..) bazıları ciddi paralar kazanıyor. Adlarıda yatırımcı oluyor. Aslında ASALAK tan başka bişey değiller.
  • ASALAK yerine arbitraj terimini uydurmuşlar. Böylece yaptıkları işe kılıf oluyor.

Bir hafta sonra Amerika'ya gidiyorum. Bahsettiğin olay doğruysa valizleri altınla doldurayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: faruk

ASALAK yerine arbitraj terimini uydurmuşlar. Böylece yaptıkları işe kılıf oluyor.

Bir hafta sonra Amerika'ya gidiyorum. Bahsettiğin olay doğruysa valizleri altınla doldurayım.

Ya orada yükselirse
  • Dediğin şey altın kaçakçılığı oluyor arkadaşım başka birşey değil bunu yapanlar yokmu elbette var ancak yakalandığın takdirde cezasıda yüksek bunun dışında altını ülkenden alıp yutdışına satarsan ülkenede zarar verirsin.
  • Öyle düşünecek olursak tüm ithal mallar ülkeye zarar veriyor. İçilen sigaradan tutun da, bu mesajı yazarken kullandığım bilgisayara kadar günlük yaşamdaki (MAALESEF) birçok ürün, yurtdışına çıkan para karşılığında ülkeye giriyor.
    Ayrıca şahsi varlığımı yurtdışında satmanın neresi kaçakçılık. Çalıp götürmekten değil, satın alıp götürmekten bahsediyoruz.
  • Neden asalaklık olsun ki
    Bavul ticareti de arbitraj de ama asalak diyemezsin.

Serbest piyasa arkadaşım liberal ekonomi.
  • Bu yıllardır böyle.
    2 yıl evvel otelde tanıştığım Odessa' lı hatun bana anlatmıştı. Antalya' ya gelip hem tatil yapıyorlar hem de buradan altın alıp kendi ülkelerinde pahalıya satıp kazanıyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: faruk

Öyle düşünecek olursak tüm ithal mallar ülkeye zarar veriyor. İçilen sigaradan tutun da, bu mesajı yazarken kullandığım bilgisayara kadar günlük yaşamdaki (MAALESEF) birçok ürün, yurtdışına çıkan para karşılığında ülkeye giriyor.
    Ayrıca şahsi varlığımı yurtdışında satmanın neresi kaçakçılık. Çalıp götürmekten değil, satın alıp götürmekten bahsediyoruz.

Her ne kadar şahsi varlığında olsa belli bir miktardan fazlasını yurtdışına geçirmen yasaktır gümrükten bu malları geçirmene izin verilmez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Bu yıllardır böyle.
    2 yıl evvel otelde tanıştığım Odessa' lı hatun bana anlatmıştı. Antalya' ya gelip hem tatil yapıyorlar hem de buradan altın alıp kendi ülkelerinde pahalıya satıp kazanıyorlar.

Bizde turist geldi diye seviniyoruz.
  • ucuz altın bu günlerde ne fiyat ?
  • Hort ! 10 yılda 10 kat artmış altın :) egonomi eyiye gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • altın çok değişken bir şey. 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.