Şimdi Ara

Nano Borx motor yağı uzak durun arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
2.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkezin bilmesini istiğim için buraya yazıyorum.

Kurban bayramından 1 hafta önce aracımı arkadaşıma vedim oda contayı yakmış. Motor yapıldı (üst kapak) 4lt 20/50 Nano Borx motor yağı konuldu.
    İlk bir kaç gün hiçbir sorun yoktu Bayramın 1. motordaki yağ bildiğiniz donmuş silikon haline gelmiş bütün yağ kanallarını tıkamış. Almış olduğum yağı ve araçdaki tahribatın görsellerine bakarak uzak durmanızı tafsiye ediyorum.

dağıtım firması ve fabrika: http://www.nanoborx.com/Pages/NanoBorx-Iletisim.aspx
     Nano Borx motor yağı uzak durun arkadaşlar Nano Borx motor yağı uzak durun arkadaşlar Nano Borx motor yağı uzak durun arkadaşlar Nano Borx motor yağı uzak durun arkadaşlar

• Geçmiş olsun. Yağı nereden satın aldınız. Sahte yağ kurbanı olma ihtimaliniz var bence.
  • Buraya resim koymakla iş bitmiyor..Hemen dava aç..Tazminat iste...Motorunu yenilesin...Kesin kazanırsın...Dahası sanayi ve ticaret bakanlığına şikayet et üretimi durduruyorlar..Koyduğun resimler gerçekse başka insanların canı yanmasın..Böyle bir olay yok iftira derlerse motoru ortaya koyarsın...Yenisini istiyorum dersin...Eğer yalan resim ve karalama var ise milyonlarca lira tazminat davası açarlar..Gerekeni yap....Kolay gelsin.. BARRACUD arkadaşım çok güzel yazmış....Sahte yağ olabilir.Aldığınız yeri , fişi faturası ile şikayet dilekçenize ekleyin......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 6 Kasım 2013; 11:17:39 >

• ucuz olsun diye yağı bilinmedik marka almak yanlış tercih bana göre.

Konu ne olursa olsun , şanzıman - hidrolik - fren - kesici - motor vsvs.. yağ'ın kalitesi çok önemlidir.

• aynen 3 5 lıra kar edeceğim derken 1000 5000 zarar edersiniz ...
  • Buraya fotoları ekledimki bir başkası almasın sadece ben değil 3 kişi daha bu sorunla motorları yatak sarmış durumda.

Yağı aldığımız yer Ankara büyük sanayi Özdemirler A.Ş

Yağı ustam almış 20/50 yağ istemiş onu vermişler.
  • hocam geçmiş olsun ilk defa karşılaştığım bir olay arkasını araştırın bence...
  • GEçmiş olsun yağ bakımı ve diger bakımlar cidden özen ve dikkat gerektiren konular.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • taşkaya: Koyduğun resimler gerçekse başka insanların canı yanmasın çep telefonumla çektim ama gerçektir herhalde

Bu arada dava edecek pozisyona getirmedile acın masraflarını karşılıyorlar.

Konu açmakdaki tek amacım sizlerinde bilgisi olması

Bu güne kadar castrol den başka yağ kullanmadım, bir seferliğine mahsus ustaya bıraktım bunlar geldi başıma.
  • Bilmediğim markanın yağına asla güvenmem

Misal ford servisleri LUKOİL yağ kullanıyor ben servise kendi yağımı götürüyorum CASTROL kullanıyoruz

Lukoil iyi bir yağ olabilir ama daha önce hiç kullanan duymadım onun için almıyorum

Bu arada geçmiş olsun
  • 444 zamanında ilk çıkınca pancar motorunda denemiştik ertesi gün yatak sardıı ne kzmıştı babam. Omdan beri nano yağlara güvenim sıfır adı bilinmedik yağ bile alırım ama başında nanoyazıyosa kaçın

• Bende aracıma ilk defa almayı düşünüyordum bu yağı, yağ değişimine az kalmıştı. Bu konuyu okuyunca vazgeçtim bu yağı almayı. Bilgilendirme için teşekkürler
  • 3000bin tl kitleneceğine 30lira kitlensin castrol mobil1 al
  • arkadaşlar yağ alırken alacağınız firmanın o şehirdeki temsilcisini bulun internetten. sonra oradan yağı aldıktan sonra da firmadan yağın üzerindeki sticker numaralarını teyit edin gerçekten oraya o yağ mı gitmiş, orjinal mi diye ! maalesef etraf o.ç kaynıyor. dikkat etmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

arkadaşlar yağ alırken alacağınız firmanın o şehirdeki temsilcisini bulun internetten. sonra oradan yağı aldıktan sonra da firmadan yağın üzerindeki sticker numaralarını teyit edin gerçekten oraya o yağ mı gitmiş, orjinal mi diye ! maalesef etraf o.ç kaynıyor. dikkat etmek lazım

polo classic de castrol mu kullaniyorsunuz ? yagin orjinal oldugunu anlamakta guc,copten bos bidonlari toplatip dolum yapip agzini yapistiriyorlar

• Direkt bauhaus veya carrefour gibi büyük marketlerden alırsak sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum o açıdan kafam rahat

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

arkadaşlar yağ alırken alacağınız firmanın o şehirdeki temsilcisini bulun internetten. sonra oradan yağı aldıktan sonra da firmadan yağın üzerindeki sticker numaralarını teyit edin gerçekten oraya o yağ mı gitmiş, orjinal mi diye ! maalesef etraf o.ç kaynıyor. dikkat etmek lazım

polo classic de castrol mu kullaniyorsunuz ? yagin orjinal oldugunu anlamakta guc,copten bos bidonlari toplatip dolum yapip agzini yapistiriyorlar

polo da yağ değişimi yapmadım hiç. Geçen sene hanımın aurisinin yağını değiştiriken eskişehir ( sarar toyota)in karşısında hemen resmi bayi vardı, oradan yağı aldım, iyice etrafını felan kontrol ettim. Sonra castrol ınternet sıtesınden yağı dogruladım. bı sıkıntı yok sımdılık. polo şimdi kim bilir ne yapıyor :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.