Şimdi Ara

Debriyaja basınca gelen gıcırtı sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
27.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Debriyaja basınca hafif bir gıcırtı sesi geliyor. Bu ses içeriden geliyor , dışarıdan değil. Neden yapar bu ses. Birde sıkıntı çıkartır mı. Araç 2011 tdci fiesta. Büyük ihtimal aracın debriyajı yaylı değil.

• Sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. (çok çok kulak tırmalar) Birçok marka model araçta görülebilen bir durum. Muhtemel pedal bağlantı noktalarından ya da diğer bir ihtimal debriyaj üst merkezinden geliyordur. Yetkili servise giderseniz bu parçayı değiştirmek isteyecektir. Parça değişimi son sırada olacak şekilde ilk iş, debriyaj sisteminde yağlanması mümkün hareketli parçaların yağlanması olmalı...
  • huzur kaçıran bir sestir bir an önce tamirciye göstertin dedim
  • Debriyaj alt merkez veya üst merkez olabilir. Eğer değilse çataldan ses geliyordur. Sıvı gres ile usta sökmeden giderir.
  • Arabam, 2016 golf. Bazen ben de duyuyorum o sesi. Vik vik gibi ses. Çok önemsemedim.
  • üst merkezin büyük ihtimal gitmiş tamir takımı oluyor yada değişiyor tavsiyem üst ve alt merkezi birden değiştirmen

baskı balatan bitmiş gibi hissedersin ama bu iki merkezi değiştirmeden baskı balatayı değiştirme işçilik maliyeti fazla tutmaz kazık yeme
  • sertleşme var mı? benimki yoğun trafikte vikvik ötmeye başlayıp pedal sertleşiyordu. sonra sürekli vikviklemeye başladı.
  • Benim Leon da da var gıcırdama. Gıcık oluyorum, epeydir var sıkıntı olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ECBalaban -- 2 Kasım 2019; 9:26:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky_balbao

üst merkezin büyük ihtimal gitmiş tamir takımı oluyor yada değişiyor tavsiyem üst ve alt merkezi birden değiştirmen

baskı balatan bitmiş gibi hissedersin ama bu iki merkezi değiştirmeden baskı balatayı değiştirme işçilik maliyeti fazla tutmaz kazık yeme
    Hocam debriyaj üstte kavrıyor uzun zamandır. Fakat ses bir kaç gün önce gelmeye başladı. Yokuş çıkarken bir kere devir yükselmişti ama hız artmamıştı. Sanki bası balata da bitecek gibi acaba ondan mı yapıyor ses
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gramatik

sertleşme var mı? benimki yoğun trafikte vikvik ötmeye başlayıp pedal sertleşiyordu. sonra sürekli vikviklemeye başladı.
    Aldığım günden beri sert aslında. 20.000 km dir bende araç. Hep sertti debriyaj. Fordlarda debriyaj sert oluyor genelde. Ve biraz üstte kavrıyor.
  • Juan - Juan kullanıcısına yanıt
    baskı balatada bitiyor o zaman
  • 2005 clioda klimayı açınca zaten sert olan debriyaj biraz daha sertleşirdi ve gıcırtı yapardı. Sanırım yağlanması gereken yerler vardı 8 sene kullandım bir sorun olmadı
  • inşallah ciddi bir sıkıntı yoktur
  • ECBalaban kullanıcısına yanıt
    Benim leonda da vardı, ara Allah ara nerden geliyor diye sonunda buldum, pedalin arka kisminda pistonun bağlı olduğu somun var, o zamanla gevsiyor sanirim, sıktıktan sonra ses falan yok oldu
  • Gramatik kullanıcısına yanıt

çözüm bulabildiniz mi aynı sorun bnde de var sertleşiyor yumuşa oluyor ama yoğun kullanımda sertleşiyor pedal

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.