Şimdi Ara

N97/C6 YAZILIMI 5800 ve 5530 DA.İNDİR.MODİFİYELİ FW DE EKLENDİ ÖZELLİKLER VE RESİMLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.906
Cevap
2
Favori
91.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ------------------------------------------------------------------------

KURULUM VİDEOSU

Arkadaşlar 5800 v52 ye port edilmiş c6 v20 üstüne kuruludur java çalışıyor.kurulumdan sonra rom patcher open 4 all ve install server yamasını aktif edin.ndrive için pipssiz olarak kurun.killme programını kullanırken sadece bir kereye mahsus olarak popupclock programlarını move to protected olarak işaretleyin.Yanlışlıkla sonlandırmışsanız telefonu restart edin.Tüm kurulumlardan sonra tekrar restart edin.Luziq tipi menü modu için aang67 ye teşekkür ederiz.Arkadaşlar hepinizin iyi bildiği gibi Kullanım kolaylığı,hızlandırma,gereksiz uygulamlardan arındırma modları ovi maps 3.06 ve diğer küçük yardımcı programlar eklidir.Ses kodekleri eklenmiştir.Stabilite konusunda bir eksiğini göremedim.hemen hemen tüm alt menülere girdim tüm uygulamalar sorunsuz çalışıyor.e-mailde sorunsuz hiçbir ayara gerek yoktur.Auto qwerty klavye eklendi,windows live messenger ve facebook widget sorunsuzdur.java uygulamaları direk kurunuz.

windows live messenger,facebook widget ve java uygulamalar direk kurularak çalışmaktadır (Powered by orochi )

link yenilendi
    http://www.multiupload.com/OGOSUY57VS

N97/C6 YAZILIMI 5800 ve 5530 DA.İNDİR.MODİFİYELİ FW DE EKLENDİ ÖZELLİKLER VE RESİMLER

tavsiye easy keylock programı:http://depositfiles.com/en/files/4145dsovv
    diğer bir tuş kilit programı:http://www.multiupload.com/QNTVNX0D8Q
    java runtime ve pipssiz ndrive :http://www.multiupload.com/OAKKZFSCDC (artık java runtime kurmanıza gerek yoktur)
    msn uygulaması :http://www.multiupload.com/1ZQ74K53OY (bunun yerine windows live messenger kurabilirsiniz.
    memory check uygulamasıhttp://www.multiupload.com/FYK79CT6M0

KURULUM İÇİN ALTTAKİ YÖNERGEYİ İZLEYİNİZ. :

quote:

Orijinalden alıntı: f@tih

1-JAF ı ogm_emulator.exe ile açın.
    3-BB5 tıklayın ve OFFLiNE seçin.
    2-Dead usb - Manual Flash - Normal mode - Factory set seçin.
    4-MCU tıklayıp dosyayı seçin.RM-356_51.0.006_prd.core.C0r)
    5-PPM tıklayıp RM-356_51.0.006_prd.rofs2.V01 seçin.
    6-Ape Variant tıklayıp RM-356_51.0.006_026_000_U01.uda.fpsx seçin.
    7-şimdi FLASH2a basacaksınız.
    8-çıkan uyarıya yes deyip ardından telin açma tuşuna hafifçe dokunun.
    9-Arkanıza yaslanın sabırlı olun ve tel piN sorana kadar bekleyin.
    10-Artık usb kablonuzu PC den ayırabilirsiniz.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

===========================================================================================================================

quote:

Orijinalden alıntı: f@tih

SADECE C6 iÇiN RESiMLi JAF KURULUM ve ANLATIMI

ilk olarak;
    indirmiş olduğunuz 148 mb dosyayı kesinlikle
    C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356 içine atmayınız.

Örneğin ; C:\RM-356 klasörü içine taşıyın.Herhangi bir yer olabilir.

Hafıza kartınızı formatlayıp kapatmış olduğunuz telinize yerleştirin.Teli PC ye usb kablonuz ile bağlayın.

JAF ı ogm_emulator.exe ile açın.

BB5 tıklayın ve OFFLiNE seçin. sıraası ile Dead usb - Manual Flash - Normal mode - Factory set seçtikten sonra ; hemen

ardından MCU ya tıklayıp adını C0r olarak değiştirdiğiniz dosyayı seçin.(RM-356_51.0.006_prd.core.C00 ==> RM-

356_51.0.006_prd.core.C0r) .

şimdi PPM ye tıklayıp RM-356_51.0.006_prd.rofs2.V01 seçin.

Şimdi de Ape Variant tıklayıp RM-356_51.0.006_026_000_U01.uda.fpsx seçin.

Eğer JaF ekranınız aşağıdaki gibi gözüküyorsa FLASH'a basacaksınız ve çıkan uyarıya EVET diyip hemen ardından telin

açma tuşuna hafifçe dokunup yükleme işlemini başlatacaksınız.

Arkanıza yaslanın sabırlı olun ve tel piN sorana kadar bekleyin.Artık usb kablonuzu PC den ayırabilirsiniz.

REHBER ÇUBUĞUNA KİŞİ EKLEYEMEYENLER BURAYI OKUSUN
    Ev ekranındaki rehber/kişi çubuğu widget'ının çalışması için yapılabilecak en basit yöntem.

FW'yi kurduktan sonra rehberini telefona geri yükle.
    Rehbere gir.
    Seçenekler tümünü işaretle.
    Seçenkler elektronik kartvizit kopyala -> diğer hafızaya / E
    Sonra hard format at.
    Rehberini geri yükleME.
    Rehbere gir.
    Seçenekler -> Elektronik kartvizit kopyala -> Diğer hafızadan / E

Bunu yaptığınızda kişi çubuğu widget'ı çalışacak.Çok basit ve hızlı bir yöntem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIMERIDER -- 1 Şubat 2011; 10:54:54 >

• kamerayı çalıştıramıyolardı onuda yapmışlar demek. Yakında çıkarırlar.

Edit: Benim C6 dan reklamlar:

N97/C6 YAZILIMI 5800 ve 5530 DA.İNDİR.MODİFİYELİ FW DE EKLENDİ ÖZELLİKLER VE RESİMLER N97/C6 YAZILIMI 5800 ve 5530 DA.İNDİR.MODİFİYELİ FW DE EKLENDİ ÖZELLİKLER VE RESİMLER
     N97/C6 YAZILIMI 5800 ve 5530 DA.İNDİR.MODİFİYELİ FW DE EKLENDİ ÖZELLİKLER VE RESİMLER N97/C6 YAZILIMI 5800 ve 5530 DA.İNDİR.MODİFİYELİ FW DE EKLENDİ ÖZELLİKLER VE RESİMLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 24 Ağustos 2010; 16:42:40 >

• Ne zaman bizlere ulaşır acaba
  • Güzel vallahi.İyi olmuş.

Yalnız homescreen süper yav.Sırf onun için bile deyer yani.Bekleyemeyeceğim daha fazla çıkar artık pnht.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shelby Cobra -- 16 Ağustos 2010; 16:10:03 >
  • Yeni yazılım gelmeden bu CFW denemek gerek!
    Çok uzun süredir kodlamasında denemeler yapıyorlar yabancı forumlarda ancak incelemedim uzun zamandır ilgilenmedim videodaki gibiyse herangi bir sorun kalmadı sanırım.
    Bluetooth, Kamera,GPS, Radyo ve Wifi sorunları vardı bunlar sorunsuz çalışıyorsa bu yazılıma geçilebilir. Ancak bu yazılımdan sonra sanırım cihazı orjinal yazılıma çevirmek zor olucak Araştırayım paketi bakalım...

Edit: Hatalar ve sorunlar devam ediyor zaten şuanda yazılımı dağıtmıyorlar ancak ben betasını buldum deneme amaçlı olsa bile kurma riskini girmedim bile bekliyelim çıkarırlarsa sorunsuz bir şekilde gereken dil dosyaları ile türkçeye çevirir forumda yayınlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biroltr -- 17 Ağustos 2010; 2:50:49 >

• 5800 yazılımına geri dönülemez şekilde bir kurulumsa bu iş sakat. Ama geri dönülüyorsa rahat kurarım zaten hergün CFW kuruyorum bu aralar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

5800 yazılımına geri dönülemez şekilde bir kurulumsa bu iş sakat. Ama geri dönülüyorsa rahat kurarım zaten hergün CFW kuruyorum bu aralar.

• Gülme de topla şu cfw'yi artık adam gibi kullanalım telefonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 17 Ağustos 2010; 10:14:54 >
  • Bu uğraşları bir fantezi mi yoksa gerekli bir işlem mi? Getirileri nedir bilgisi olan var mı?
  • bende video açılmıyor arkadaşlar bütün browserlarda denedim galiba pc de bişi eksik
  • quote:

Orijinalden alıntı: biroltr

Yeni yazılım gelmeden bu CFW denemek gerek!
    Çok uzun süredir kodlamasında denemeler yapıyorlar yabancı forumlarda ancak incelemedim uzun zamandır ilgilenmedim videodaki gibiyse herangi bir sorun kalmadı sanırım.
    Bluetooth, Kamera,GPS, Radyo ve Wifi sorunları vardı bunlar sorunsuz çalışıyorsa bu yazılıma geçilebilir. Ancak bu yazılımdan sonra sanırım cihazı orjinal yazılıma çevirmek zor olucak Araştırayım paketi bakalım...

Edit: Hatalar ve sorunlar devam ediyor zaten şuanda yazılımı dağıtmıyorlar ancak ben betasını buldum deneme amaçlı olsa bile kurma riskini girmedim bile bekliyelim çıkarırlarsa sorunsuz bir şekilde gereken dil dosyaları ile türkçeye çevirir forumda yayınlarım.

birol üstad bu işi sen yaparsın be *#000# yazıldığında çıkan yazılım sürümü c6 yerine 5800 xpress music bile yazarsın

• uu baby
  • Videoyu izledim firmware mükemmel Türkçe desteği varmı acaba_?
    Hemde 5800daki yazılımsal sorunları hiçbirisi yoktur bunda
    Bekliyoruz alınca hemen yüklerim artık :)
  • Bekliyoruz ne zamana gelir acaba?
  • videoyu izleyemedım
  • oldukça hızlı gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

quote:

Orijinalden alıntı: biroltr

Yeni yazılım gelmeden bu CFW denemek gerek!

birol üstad bu işi sen yaparsın be *#000# yazıldığında çıkan yazılım sürümü c6 yerine 5800 xpress music bile yazarsın

ver gazı ver

• Ya daha çıkmadan Birol'dan değişiklik istiyorsunuz alemsiniz valla.

Ayrıca bir çoğunuz bunu kurmayı bile istemiycek çünkü 5800 üzerinde o kadar çok modifikasyon oldu ki bu çok sade gelecek.

Şahsen çok çekici gelmiyor nedense. Sistem aynı sistem Symbian^1 sadece bir homescreen ve HS widgetlar farklı. Ayrıca özellikle internet üzerinden çalışan birçok widget esas özelliği. Kimde internet paketi var bunu karşılayacak?

Bence çok da heyecan yapılacak bir durum yok. Teknik olarak muhteşem bi olay ama kullanıcıların büyük bir kısmına çok büyük bir fayda sağlamayacak. Hele bizim gibi internet paketine servet vermek istemeyenlere hiç yaramıyacaktır.

Gelince ben denemek istemez miyim tabii ki isterim şimdiye kadar kaç değişik CFW denedim bunu da tabi deniyeceğim.

Hevesinizi kırmak istemem ama telefon uçup kaçmayacak, sadece n97/c6 klonu olucak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 19 Ağustos 2010; 10:28:09 >

• EV ekranından baska nesi fazlaki 5800 dan ?
  • bence çok güzel olmuş.. X6 içinde sorunsuz türkçe destekle yapılırsa direk kullanırım..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.