Şimdi Ara

Mutlu Akü vs İnci Akü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
49.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Mutlu Akü vs İnci Akü

(En Son Oy Tarihi: 9.4.2024)
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 72 ah akü almam gerekiyor. Üstündeki akü varta markaydı. 2 sene 1 ay sonra tam garantisi yeni bitmişken bozuldu. Kesinlikle varta almayacağım bir daha. Bosch ise biraz tuzlu diğerlerine göre. O yüzden ya mutlu ya da inci akü alacağım. Bu akülerden kullandıysanız deneyimlerinize göre oy kullanır veya görüş belirtirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
    Not: İnci ile mutlu bayilerinden aynı fiyat aldım. Fiyat farkı yok aralarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am I Evil ? -- 6 Ocak 2018; 19:12:37 >

• İnci kullaniyorum memnunum.mutlu hic kullanmadim ama o da iyi diye biliyorum.hangisi ucuzsa onu al gec
  • Mutlu silver serisi al 4 yıl rahat gider ama biraz pahalıdır diğer mutlu akülere göre
  • İnci akü tavsiye ederim. 2 yıldır kullanıyorum, ilk günkü performansında. Ayrıca Mutlu artık yerli değil, yabancılara satıldı. Fiyatıda inciye göre gereksiz pahalı.
  • İnci tercih ediyorum. Mutlu da alınabilir.
  • sanayide 70 amper inciye 300 dediler 280 liraya 72 amper varta akü aldım ben de.
  • Hali hazirda dizel aracimda 60 Amper Mutlu akü kullanıyorum. Uzun ömürlü sağlam bakim gerektirmez. Ruslar bile -20,30 derecelerde Mutlu akü kullanıyorlar.
  • 2011 aralık ayında 105 amper mutlu akü aldım pikabıma.

Bu kış biraz zayıfladı ama hala kullanıyorum.
  • Dacia Logan LPG'li aracımda 2 yıldır 75 amper mutlu silver serisi akü kullanıyorum 2 anfi 1 kapasitör yüklü ses sistemi var gücü muazzam akümün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echomaniac -- 6 Ocak 2018; 21:34:54 >
  • Bu gun magnetti marelli 60 amper akuyu 200 tl ye aldim. Garanti belgesi inci akunun garanti belgesi yani aku inci aku uretimi. Sormak istedigim su aku uzerinde bazi kod numaralari basili ancak birde tarih basili 060818 .. Garanti belgesi uzerinde SARJ TARİHİ 06082018 Yaziyor bu tarih uretim tarihi mi yoksa daha once mi uretilmis . Bunu nasil anlayabiliriz..
  • Merhaba;

Varta akü bozuldu demiştiniz akü nasıl bozulabiliyor ?

Varta, akü de öncü ve dünya markalarından biridir.

Üzgünüm ki bosch a da tuzlu demiştiniz siz hem ayranın dökülmesin hem aküm uzun yillar gitsin istiyorsunuz ama zor :)
  • Paşa Automotiv P kullanıcısına yanıt
    Aracım 2015 model astra j 1.6. Bu ay başında aracın orijinal aküsü bitti. Çıkan akü varta 60 ah. Aracımda sadece LPG extra. Ses sistemi falan yok.

Bende gittim mutlu 55 ah aldım. 3 yılda bir akünün bitmemesi lazım
  • 55-60 amperlik akunuz aracın orijinal akışı ise ve akü yeri uygunsa 70 amperlik akı alınız.

180 araçlık bir şirketin bakım onarım ve hasar işleri ile ilgileniyor içlerinde telsiz aksamı olan araçlarda var amperini buyuttugunuz de sorun ortadan kalkar su anda kullandığımız akulerin geneli varta. Bu yüzden varta dedim yanlış anlamayin acil bir işiniz olur Allah korusun hastane işiniz olur marsa basmak için kontak anahtarı bizi çevirdiğinizde aracınız çalışmaz bunun kadar sinir bozucu bir şey olamaz başıma geldi ordan biliyorum.

Varta kolay kolay bakım gerektirmez siz yine de tedbiri elden bırakmayın su gözlerinin kapaklarını 6 ayda bir açıp su seviyelerini kontrol edebilirsiniz.

Tamamen sizden yanayım boşu boşuna bi ekonomik durumda cebinizden 1 lira çıksın istemem nacizhane fikirlerim bu yönde

Saygılarımla...
  • Aracimdaki freedom akü 3 yil 9 ay gitti, araç haftada bir gün kullaniliyor. Bu sefer inci aldim 82 amper 490 tl.
  • Varta kalitesiz bir akü. 1 senede ömrünü tüketti bende. O günden beri mutlu akü kullanıyorum mutluyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakka

Varta kalitesiz bir akü. 1 senede ömrünü tüketti bende. O günden beri mutlu akü kullanıyorum mutluyum
    Çin üretimi de ondan kalitesiz ,
    bende almaya niyetlenmiştim ,satıcı inci önerdi ,
    elinde varta da vardı ,sebebini sorduğumda ,
    bunlar çinden gemi ile geliyormuş ,
    ömürlerinin yarısı yolda geçiyormuş ,
  • 2011 Clio aracima 2011 de inci akü aldım 2018 Şubat'ta bitti bu süre zarfında şarj dahi ettirmedim, tekrar inci aldim... Aracımı değiştirdim bugün akü alacak olsam yine inci akü alırım...
  • Aküden yana bahtimiz cik sükür. Garanti suresi bittikten sonra birkac yil daha dayaniyordu. Aku degisimine son vermek ve garajda bekletsek de akuyu bosaltmamak icin mars basmamak icin cinden 6 amper aku sarj cihazi getirttim. Arti ve eksi kutuba takip fisi de takinca akilli cihaz kendini fanla sogutarak aku dolunca sarji kesiyor.

Start&stop yeni nesil ozel akuleri de sarj cihaziyla sarj edersem sistemini bozma riskim var midir?
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Pikabına niye akü aldın hocam merak ettim.
  • Pickup, Pick-Up.
    Bazen lazım oluyo marşa falan basıyom.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.