Şimdi Ara

MÜNIH TEKNIK - RWTH AACHEN DAN KABUL ALMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar, forum da yeniyim biraz baktım gerçekten çok güzel şeyler var.  Konuya gelecek olursamBen 12. Sınıf öğrencisiyim sinava girdim bu sene büyük ihtimalle Yıldız teknik-Marmara makine mühendisliği gelir. Ama benim hayalimde hep üstteki 2 üniversite vardı. Bu iki üniversitelerin birinde makina mühendisliği okuyup otomotiv mühendisliği üzerine yüksek lisans yapmak istiyorum. A2 seviyesinde almancam var. Temmuz ayında münih e teyzemin yanına gelmeyi planlıyorum. Teyzemin restoranında hem çalışıp para kazanıp hemde dil geliştirmek istiyorum. 
    1) C1 seviyesine kadar dilimi 1 yılda geliştirebilir miyim 
    2) C1 seviyesine kadar dilimi gelistirsem TUM yada Aachen dan kabul alabilir mıyım? (makine muhendisligine)
    3) Kabul almam için şartları ney?
    4) NC puanımız hesapladim 1.8 civari çıkıyor. NC ile alan makina mühendisliği için önereceginiz iyi sayılabilecek üniversite var mı.?
    lgilenirseniz gercekten çok mutlu olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben okumadım ama biraz dil eğitimi almış biri olarak 1 senede C1 seviye alınabilir. Aachen ve TUM almanyada ki en iyi makine mühendisliği üniversiteleridir. Dolayısıyla başvuru için gereksinimler ve kabul almakta diğer üniversitelere göre daha zordur. Şartları üniversitelerin sitesinde bulabilirsin. NC notun iyi gibi. Bu üniversitelerin şartları için yeterli sanırım. Bunlar için yeterliyse diğerleri için hayli hayli yeterli olur. Ama TUM veya Aachen olmassa sa bile yinede almanya da başvurabileceğin 10larda üniversite var bunları deneyebilirsin. Adamların üniversite sıralamasında ilk 500 de 45 tane üniversite varken bizim sadece 3-5 tane. Adamların çoğu üniversitesi bizimkilerden iyi. O sebepten sadece 2 üniversiteye değil daha fazla üniversiteye başvuru yapmanı tavsiye ederim.
    Aachen lisans için gereksinimleri linke yazılı. Anladığım kadarıyla C1 almanca ve NC için 2.5 ve daha fazlasını kabul ediyorlar yani senin NC yeterli
    http://www.rwth-aachen.de/cms/root/Studium/Vor-dem-Studium/Zugangsvoraussetzungen/Zugangsvoraussetzung-fuer-den-Bachelor-un/~drar/Zugangsvoraussetzungen-fuer-internationa/lidx/1/

Üniversitelerin sitelerini araştır ve danışmanlık yapan şirketler var onlar belgeleri fln hazırlayıp başvurunu yapıyorlar. Sanırım başvuru başına da belli bi ücret alıyolar tam orasını bilmiyorum. Veya almanya daki akraban üniversiteden bilgi alıp başvurunu onlarda yapabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: karakaya56

Ben okumadım ama biraz dil eğitimi almış biri olarak 1 senede C1 seviye alınabilir. Aachen ve TUM almanyada ki en iyi makine mühendisliği üniversiteleridir. Dolayısıyla başvuru için gereksinimler ve kabul almakta diğer üniversitelere göre daha zordur. Şartları üniversitelerin sitesinde bulabilirsin. NC notun iyi gibi. Bu üniversitelerin şartları için yeterli sanırım. Bunlar için yeterliyse diğerleri için hayli hayli yeterli olur. Ama TUM veya Aachen olmassa sa bile yinede almanya da başvurabileceğin 10larda üniversite var bunları deneyebilirsin. Adamların üniversite sıralamasında ilk 500 de 45 tane üniversite varken bizim sadece 3-5 tane. Adamların çoğu üniversitesi bizimkilerden iyi. O sebepten sadece 2 üniversiteye değil daha fazla üniversiteye başvuru yapmanı tavsiye ederim.
    Aachen lisans için gereksinimleri linke yazılı. Anladığım kadarıyla C1 almanca ve NC için 2.5 ve daha fazlasını kabul ediyorlar yani senin NC yeterli
    http://www.rwth-aachen.de/cms/root/Studium/Vor-dem-Studium/Zugangsvoraussetzungen/Zugangsvoraussetzung-fuer-den-Bachelor-un/~drar/Zugangsvoraussetzungen-fuer-internationa/lidx/1/

Üniversitelerin sitelerini araştır ve danışmanlık yapan şirketler var onlar belgeleri fln hazırlayıp başvurunu yapıyorlar. Sanırım başvuru başına da belli bi ücret alıyolar tam orasını bilmiyorum. Veya almanya daki akraban üniversiteden bilgi alıp başvurunu onlarda yapabilirler.

Çok teşekkür ederim hocam, ufak bir sorum daha olacak. NC puanı LYS yerlestirme puanına göremi yoksa ham puana göre mı hesaplanacak. Yeni benim ham puanım 400 okulun verdiği puanla 450 oluyor. Hangisini hesaba katmaliyim ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• akifyalcin A kullanıcısına yanıt
    Tam olarak bilmiyorum ama mantıken yerleşeceğin puan yani okulun verdiğiyle birlikte olan.
  • akifyalcin A kullanıcısına yanıt
    hocam ne yaptınız gelişmeler nasıl oldu ? ben de aynı durumdayım.

(bütün konuları hortlatıyorum şuan galiba forum affeyleyin ,konuyu açanlar da pek aktif değilmiş)
  • TheGermanEngineer_99 kullanıcısına yanıt
    Ozel mesaj atabilir misiniz hocam? Ben atmayi deniyorum bir turlu gitmiyor sanirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.