Şimdi Ara

Mühendislik okuyorum 2 yıldır 1.sınıftayım- EDİT GELDİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
4
Favori
6.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bitti arkadaşlar, haftaya başvurumu yapıyorum okulu değiştiricem, umarım hayatınızda yaptığınız tercihler sizi ileride üzmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 22 Temmuz 2018; 15:41:25 >

• Kırmızı hapı yutmuşsun kardeş geçmiş olsun ben de aynı durumdaydım. Allahtan ingilizce biliyordumda araştırdım zekanın nasıl doğuştan geldiğini ırktan ırka değiştiğini genetiğin ne kadar bu konuda önemli olduğunu anladım. Saçma bir kültürde yetiştiğimizden şok yaşaman normal Amerika'da olsan baktın olmuyor kafan basmıyor derler başka alana yönlendirirler ama bizde herkesin farklı zekayla doğduğunu kimse kabul etmiyor ya da etmek istemiyor. En azından başkalarını derste inceleyip sorgulamışsın tebrikler.
  • ne okuyorsunuz hocam?
  • Elektrik-elektronik
  • Aynı durumdayız bu sene kayıt sildirip aöf okucam
  • Sorun sende hocam.
  • faruk321 kullanıcısına yanıt
    Hocam bölüm ne dertleşelim.
  • Seni tanımıyorum, ama %99 problem beyninde değil. Kapasite meselesi diyenlerin çoğu kendisini yüceltmek için böyle şeyler söylüyor, elbette herkesin beyni farklı ama eminim ki potansiyelin yine de bunların çok üstünde. Girdiğin derslere evinde hiç çalışıyor musun, anlamadığın şeyleri düzgün bir şekilde anlamaya uğraşıyor musun? Mühendislik denemek ve araştırmak üzerine kurulu, kendi kendine pratik yapsan bu kadar zor olmadığını anlarsın.

Tüm ödevlerini bir yerlerden kopya çekmeden yapmaya uğraş, çok basit gözüken bir şeye saatlerce uğraşsan da önemli değil, bu şekilde öğreniliyor, bir dahakine daha kısa sürede yaparsın. İstersen programlamayla ilgili sorularına sana çok kopya vermeden ipuçlarıyla yardımcı olabilirim, ama asıl iş senin uğraşmanda bitiyor.
  • KaranlıktaYaşayanAdam kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar mühendisliği. Zamanında buna benzer konu açmıştımhttps://forum.donanimhaber.com/6-dersin-6-sindanda-kalmak--87133077
    Bence uzatmadan sende bırak derim. İstediğin bir bölüme git veya hedefin neyse onu yap
  • Yirikalische kullanıcısına yanıt
    Hocam kopyadan nefret ederim, hatta o kopya benim dersi geçmemi sağlayacaksa dahi çekmem çünkü benim kendi aldığım not olması lazım. Hocam sadece programlama değil ama sınıf arkadaşlarımla aramdaki fark en net orada belli oluyor diye o örneği verdim, genel olarak bütün derslerde böyle sıkıntım var ve bu beni çok ciddi şekilde sarsıyor ve hem umutsuzluğa kapılıyorum hem bugün ne anlamayacağım moduna giriyorum, okulla aramdaki bağ bu yüzden iyice zayıfladı sadece sınavlara girip çıkıyorum. Ben uğraşıyorum geçen hatta lab öncesi programı yazıp gitmemiz gerekiyor sürekli sabahlıyorum ama arkadaşlarımın 1 saatte yazdığı programı ben 5 saatte yazıyorum sürekli deneme yanılma yoluyla ve bu moralimi bozuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 19 Nisan 2018; 21:11:13 >
  • faruk321 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok kasarsam aldığım 5-6 dersin 3-4 tanesini geçiyorum, ama bilemedim 1-2 dönem daha denesemmi yoksa bıraksammı o ikilemdeyim, bu sene açıkğretime girip 4 e tamamlamayı(2 yıllık bitirdim) düşünüyorum o kenarda dursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıktaYaşayanAdam

Hocam kopyadan nefret ederim, hatta o kopya benim dersi geçmemi sağlayacaksa dahi çekmem çünkü benim kendi aldığım not olması lazım. Hocam sadece programlama değil ama sınıf arkadaşlarımla aramdaki fark en net orada belli oluyor diye o örneği verdim, genel olarak bütün derslerde böyle sıkıntım var ve bu beni çok ciddi şekilde sarsıyor ve hem umutsuzluğa kapılıyorum hem bugün ne anlamayacağım moduna giriyorum, okulla aramdaki bağ bu yüzden iyice zayıfladı sadece sınavlara girip çıkıyorum. Ben uğraşıyorum geçen hatta lab öncesi programı yazıp gitmemiz gerekiyor sürekli sabahlıyorum ama arkadaşlarımın 1 saatte yazdığı programı ben 5 saatte yazıyorum sürekli deneme yanılma yoluyla ve bu moralimi bozuyor.
    Peki öğrenmeyi gerçekten istediğin şeyler var mı, yoksa seçim yaparken daha çok gelecek kaygısıyla mı yaptın? Benim ilk matematik dersi dışında, ki lys matematiğine benzerdi o sayede iyi bi şeyler aldım, matematik derslerim hep kötüydü, geçtim ama kötü notlarla. Fizik derslerini de yine C ve D ile geçtim. Kimya kötü, biyoloji ortalama altı, ama programlama derslerini hep sevdim, en iyi notlarımı onlardan aldım ve gelecekte hep kendimi programmer olarak gördüm, lisede bile böyle düşünüyordum, beni pes edip üzülmemeye iten bu oldu. Tam ne mühendisliği okuyorsun bilmiyorum, ama sevdiğin HİÇ bir şey yoksa, kariyer değiştirmeyi düşünebilirsin.

• quote:

Hocam,

şimdi bu derslerin kitapları bellidir. Sene başında şu kitabı alabilirsiniz diye hocalar söyler genelde (almak zorunda değilsiniz fakat alırsanız faydası olur gibisinden..) o kitapları alıyorsunuz. Eğer söylemezlerse hocalardan tavsiye istiyorsunuz. Her dersin haftalık konuları filan bellidir. Derse girmeden önce internetten bu konuları çalışıyorsunuz kitaplardan çalışıyorsunuz ve derse biraz dahi olsa bilerek gidiyorsunuz. Derste iyice öğrenip o dersin olduğu gün bu konuları tekrar ediyorsunuz. Bu şekilde çalışmanız lazım. Onun dışında, programlama gibi kek dersleri ise bol bol pratik yaparak - soru çözerek rahatça geçebilirsiniz.

• Ben de eem okumak istiyorum ama tam olarak bu durumdan korkuyorum.Çok zor diyorlar.

Bunu daha önceden çok tecrübe ettim sınıfta çoğunluk anlayıp da sen anlamayınca çok kötü oluyor.
  • 1.si dediklerinin çoğunu zaten yapıyorum, 2.si "kek" olarak nitelendirdiğin programlama dersi hangisi C'ye giriş dersi falan mı? O kek olarak nitelendirdiğin programlama derslerinde öyle bir soru karşına çıkar ki bildiğin dilleri unutursun, syntax ı bilmek yetmiyor, programın mantığı algoritması beyin yakan kısım ve bu pratik yaparak çözülecek bir şey değil, zeka gerektiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaranlıktaYaşayanAdam -- 19 Nisan 2018; 21:28:31 >
  • quote:

1.si dediklerinin çoğunu zaten yapıyorum, 2.si "kek" olarak nitelendirdiğin programlama dersi hangisi C'ye giriş dersi falan mı? O kek olarak nitelendirdiğin programlama derslerinde öyle bir soru karşına çıkar ki bildiğin dilleri unutursun, syntax ı bilmek yetmiyor, programın mantığı algoritması beyin yakan kısım ve bu pratik yaparak çözülecek bir şey değil, zeka gerektiriyor.
    Programlama derslerinin alayı kektir.

Madem yapıyorsun dediklerimi, o zaman sorun sende.
  • quote:

1.si dediklerinin çoğunu zaten yapıyorum, 2.si "kek" olarak nitelendirdiğin programlama dersi hangisi C'ye giriş dersi falan mı? O kek olarak nitelendirdiğin programlama derslerinde öyle bir soru karşına çıkar ki bildiğin dilleri unutursun, syntax ı bilmek yetmiyor, programın mantığı algoritması beyin yakan kısım ve bu pratik yaparak çözülecek bir şey değil, zeka gerektiriyor.
    Yani, bol bol soru çözmen lazım ki algoritma kurmayı öğrenmen lazım. Hala gelip laf yapıyorsun. Syntax ı bilmek tabi ki yetmiyor. Bunun için değişik tiplerde programlar yazman lazım. Zeka gerektiriyor evet, o zaman boşuna uğraşma sen zaten geçemezsin böyle düşünerek. Git açık öğretime.

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Önemi yok en azından 1. sınıfta takılı kalmıyorum 4 e yakın ortalama ile geçiyorum.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    4 yıllık mühendislik. 2 yıllık ile karıştırma. 2 yıllıklarda doğru düzgün ders yok.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Sen bu kafayla mühendislik filan okuma. Kafasını yormayan, bir şeyler üretmeye çalışmayan adamın mühendislikte işi yok. Gerekirse o lab da hocayla beraber en son çıkarım gene de o programı yazmayı denerim, yapamazsam da öğrenirim. Evde saatlerimi buna harcıyorum ben. Tabi ki benle sen aynı olmayacağız ben 30 dk da yapacağım sen 2 saatte yapacaksın. Sen emek göstermiyorsun. Sanki sana Google'ı baştan programlatıyorlarmış gibi konuşuyorsun gelmiş "bosot dogol" diyorsun. Üniversitede zaten sana iş hayatındaki şeyleri öğretmeyecekler bunu da bil, sana bir şeyi nasıl öğreneceğini öğretecekler, sana öğrenmeyi öğretecekler. Nasıl düşüneceğini öğretecekler. Sen bu kafayla 20 senede bile 1. sınıfı geçemezsin.

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Yemişim odtüsünü, hani ne üretmiş odtü de konuşuyorsun. Türkiyedeki üniversitelerin hepsi çöp, al birini vur ötekine. O yücelttiğiniz odtünün bu ülkeye bir gram faydası yok. Siyaset yapmaktan başka bir şey yapamıyorsunuz sonra "ya geçemiyorum ya çok zor odtü ya" diye ağlıyorsunuz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.