Şimdi Ara

apartmanda komşu suyu açınca borudan gelen ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • üst kat komşu mutfakta suyu açınca evin yerinden boru sesi geliyor. tıssss diye rahatsız edici kaba bir ses. her açıp kapaması. 15 senelik bir bina. bir de ne yazıkki mutfak yatak odasının yanında ve gece 2 den sonra sanırım bulaşık yıkamayı seviyor .

uykudan uyandırıyor haliyle. ama bu durumu nazikçe şikayet edebilir miyim bilmiyorum. çünkü evinde mutfağında musluğu açma diyemezsin heralde birisine :)
    gece yarısı suyu saatlerce açıp kapatması yanlış tabi. ben yapmıyorum mesela komşum rahatsız olmasın diye.

benim merak ettiğim bu müteahhit ses yalıtım malzemesi mi kullanmamış? komşunun telefonun zil sesini bırakın, titreşimini duyuyorum çünkü.
    sizlerin evlerinde de durum aynı mıdır? apartmanlar hep böyleyse diyecek bişey yok. müstakil eve taşınmaya çalışacağız.

2 örnek yüklüyorum. yatak odasındayım. birincisi sanırım mutfak tezgaha bardak çanak koyuyor.

ikincisi mutfakta vanayı açtığında borudan gelen su sesi.

alttaki ise salondan

• Yapay Zekanın Yanıtı

Apartmanda Komşunun Suyu Açınca Borulardan Gelen Ses Nasıl Giderilir?

Apartman yaşamının en can sıkıcı sorunlarından biri, komşuların su kullandığında duvarın içinden gelen su sesidir. Bu ses, duvarların veya boruların titreşmesi sonucu oluşur ve oldukça rahatsız edici olabilir.

Nedenleri:

• Yan komşunuzun musluğu açması
    • Lavabonuzdan fokurdama sesi
    • Gider borusundan gelen gürleme sesi

Duvardan gelen su sesini gidermek için birkaç çözüm mevcuttur:

• Su Borularının Yalıtılması: Su borularını yalıtmak titreşimi ve dolayısıyla sesi azaltabilir.
    • Gider Borularının Bağlantılarını Kontrol Etme: Gider borularının gevşek bağlantıları sızıntıya neden olarak gürleme sesine yol açabilir.
    • Su Basıncını Ayarlama: Aşırı su basıncı, borulardaki titreşimi ve sesi artırabilir. Su basıncını ayarlayarak sesi azaltabilirsiniz.
    • Musluk Contalarını Değiştirme: Yıpranmış musluk contaları su akışını kısıtlayarak fokurdama ve uğultu seslerine neden olabilir. Contaları değiştirmek sorunu çözebilir.

Kendin Yapma İpuçları:

• Borulara köpük veya kauçuk yalıtım malzemesi sararak yalıtabilirsiniz.
    • Gider borularının bağlantı noktalarını sıkın veya gerekirse conta değiştirin.
    • Su basıncını düzenlemek için binanızdaki ana su vanasını kullanın.

Duvardan gelen su sesi sorunu devam ediyorsa bir tesisatçıyı aramanız önerilir. Profesyonel bir tesisatçı, sorunun kaynağını belirleyebilir ve kalıcı bir çözüm sağlayabilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Malesef apartmanlar rezil gibi böyle hep.
  • Yeni yapılan binaların %95’i böyle maalesef. Yan dairedeki normal ses tonuyla konuşsa bile çok rahat ne dediğini duyabiliyorsunuz. Tek çare dediğiniz gibi müstakil eve taşınmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ne rezillik böyle oha yani. Binada yalitımın Y si bile yok galiba. Sizin daireye bu kadar ses gelmemesi lazım sanki komşu sizin mutfaktan bulaşıkları yıkıyor
    Ama tek çare müstakil eve taşınmak değil benim oturduğum sitede alttan üstten yandan tek bir ses bile gelmiyor çünkü binanın yalıtımı iyi . Sanki koca sitede ben yaşıyormuşum gibi .
    Yerinizde olsam yalıtımı iyi olan bir daireye tasinirdim .

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Bu ne rezillik böyle oha yani. Binada yalitımın Y si bile yok galiba. Sizin daireye bu kadar ses gelmemesi lazım sanki komşu sizin mutfaktan bulaşıkları yıkıyor
    Ama tek çare müstakil eve taşınmak değil benim oturduğum sitede alttan üstten yandan tek bir ses bile gelmiyor çünkü binanın yalıtımı iyi . Sanki koca sitede ben yaşıyormuşum gibi .
    Yerinizde olsam yalıtımı iyi olan bir daireye tasinirdim .
    evet neyseki kiracıyım. :)ev sahibi olmak da vardı burada.
    şu korona geçsin de o zamana kadar dayanacağım artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bodysolid -- 26 Nisan 2020; 17:0:27 >
  • Kağıt gibi ev yapıyolar izalasyonun i'si yok duvar değil köpük sanki,bir yumruk atsan diğer daireye girersin.Şahısların yaptığı binalar ne alınır ne de kiralınır.Grup inşaatlar bu konuda daha iyi ki onların içinde de çürükler yok değil.
  • ben de aynı dertten muzdaribim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.