Şimdi Ara

Aylardır iş bulamıyorum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
3
Favori
6.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz ağustos ayından beri işsizim.Yılbaşından önce iş arıyışımı bu denli kafaya takmıyordum yine iş arıyordum fakat yavaş yavaş ideal bir iş yeri bulabilcek şekilde arıyordum.Yılbaşından önce piyasalar yine biraz hareketliydi bir yere başvuru yaptığında geri dönüş yapıyolardı.Ne olduysa yılbaşından sonra oldu,Yüzlerce yere başvuruyorum bunların sadece 30'u geri dönüş yapıyor.Bu 30'uyla yüzyüze görüşmeye gidiyorum masada herşey konuşuluyor iş işleyişi anlatılıyor maaşı yine abartmıyorum alttan alıyorum sonrasında size haber vericeğiz diyorlar aradan 2-3 hafta geçiyor ne arayan var ne soran ? Yeter artık gına geldi bunalıma girdim.Son 3-4 aydır ciddi birşekilde iş arıyorum benim mesleğimle alakalı olmayan yerlere bile başvuruyorum evime uzak yakın farketmez diyorum ama onlar bile geri dönüş yapmıyor.Adamlar internetde ilan açmışlar başvuruyorum,Benimle başvuran maksimum 10 kişi vs vardır ama yine geri dönüş yok.Hemde CV'im iyi olmasına rağmen daha önce büyük firmalarla çalışmama rağmen, Üniversiteden mezunum ona rağmen.Ben şahsen kendimi bilgili kültürlü yetenekli kalifiye bir birey olarak görüyorum.İngilizce bilgim olsun genel bilgim olsun ama yok yine işsiz kalıyorum.Bunların üstüne birde aile baskısı , bana gelmiş diyorlarki sen keyifden işe girmiyorsun.Yahu neyi keyiften ? Cebimde 5 kuruş para kalmadı artık kendim sıkıntıya derde giriyorum burda. Ulan asgari ücretede razıyım yok iş yok ! Başvurduklarım ya geri dönmüyor yada bekletiyolar anlamadım ne yaptıklarını.Madem işçi almiyacaksınız neden ilan veriyorsunuz ? Hani o "İş var gençler beğenmiyor" diyen dayılar vardı ya, nerde onlar şimdi ? Artık psikolojik bunalıma girdim birisi yardım ederse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hernos2 -- 27 Mart 2023; 10:55:13 >

• Alan ne
  • Falsoluserttop F kullanıcısına yanıt

Makine teknikeriyim.Bu zamana kadar Üretim/İmalat hatlarında çalıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hernos2 -- 27 Mart 2023; 10:59:41 >
  • mesleğin ile alakasız iş istiyorsan 10 dk da bulursun. iş beğenmiyorsun.

a101 şok bim her gün eleman arıyorlar.

özellikle çağrı merkezleri her gün eleman alıyorlar. bu gün başvur yarın iş başı yaparsın.

• command_4 kullanıcısına yanıt

Bir bitmedi şu A101 şok bim örneklemeniz ! İnsani şartlar dışında çalışılcak bir yer arasaydım evet 10 dakikada bulurdum haklısınız.Çağrı merkezleri diyorsunuz nerde bu çağrı merkezi ? Sandığınız gibi çağrı merkezleri haldır haldır işçi almıyor öyle.

• hernos2 kullanıcısına yanıt

İzmir'de isen yolla özgeçmişini 10 dakikada çağrı merkezine işe başlatayım.

Başka şehirdeysen yazayım alta bir faydam dokunsun. Madem bilmiyorsun çağrı merkezlerini...

Turkcell Global Bilgi,

AssisTT,

EchoCCS,

Teleperformance,

Mplus,

Telus,

Majorel,

Webhelp,

Conduent,

Comdata,

Collecturk,

Desmer,

TempoBPO

bunlara yolla bakalım özgeçmiş. 24 saat içinde en az dört görüşme daveti gelir.

• CNC öğren ydışı git
  • bence çare kendi işini kurmamdan geçiyor. madem daha önceden üretim hatlarında çalışmışsın işi biliyorsun o halde kendi bir şeyler üret ve sat.

şimdi diyeceklsin ki 5 kuruş param yokken nasıl üretim yapıp satacağım.

evvela küçükten başlayacaksın üretim yapmaya

öyle fabrika tarzı üretim değil sermaye biriktirince işte o vakit asıl büyük çaplı üretim işlerine başlarsın.

yani 6 aydır iş aramak yerine kendin bir şeyler alıp satmaya veya üretip satmaya çalışsaydın şuan cebince bir miktar para olurdu.

• Falsoluserttop F kullanıcısına yanıt

CNC zaten biliyorum.Yurtdışına kim götürüyor ? Varmı bir tanıdığınız felan ?

• command_4 kullanıcısına yanıt
    Echoccsve webhelp iyidir gerisine bulaşma
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt

Cebimde 5 kuruş para yok, kendi işini kur diyorsun.İşletme kurma öyle 5-6 ayda olucak birikim ile değil 7-8 sene belki daha fazla olan birikimle iş kurulur anca.6 aydır üret sat demişsin, yahu ben sanayi imalat adamıyım, evde neyi üretip satıcam ? El işi dantel yapmıyoruz talaşlı imalat yapıyoruz.CNC makinalarıyla yapılıyor bu imalat , milyonluk makineler bunlar.

• hem işsizlikten bıkmışsın hem de bimi a101i beğenmiyorsun gir oralara çalışmaya parasız gezme. diplomanda varmış 3-5 ay çalış mağaza sorumlusu falan olursun zaten

Çok iş var diyolar onda

size okullarda girişimcilik öğretmedikleri için klasik mantıkla düşünüyorsun. kendi işini kur derken şahıs şirketi kur diyorum internetten bir şeyler sat diyorum.

satış yeteneğiniz yok öncelikle satış ve pazarlama öğrenin.

• ben 4 senedir işsizim. sanki üzerimde bir lanet varmışçasına kimse bana iş vermek istemiyor. ailemle yaşıyorum. çok şükür aile geçindirme, kira derdim yok. bu yüzden artık koyuverdim biraz :) nasip ne zamansa o zaman olur diyorum. tabi gayret etmekte çok önemli. ama bir vakitten sonra insanda heves bırakmıyorlar. yaşım 34. akranlarım evlendi, geride kimse kalmadı. bakalım gün bizim içinde doğacak inşallah bir gün. umudunu kaybetme.

• al sana ufak bir tüyo ne yani sadece saksı altlığı üretip mi satacam deme bu sadece bir örnek bu tarz şeyleri örnekleri çoğaltıp internette satılabilir.

hatta bu ürün şuan trendyolda 99tl den satılıyor ben olsam Tüm bim şubalerini gezip bunlardan bolca alıp ineternette satardım.

şimdi diyeceksinki madem öyle sen niye satmıyorsun çünkü benim şuan mevcutta çalıştığım bir iş var. şirket kurup fatura kesmem lazım trendyolda satış yapabilmek için . ama yakında işten ayrılıp lendi e-ticaret girişimimi kurmayı planlıyorum.

Aylardır iş bulamıyorum!

https://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/tekerlekli-saksi-cek/aktuel.aspx

• Akıl veren çok, İş veren yok

• Rx3004 kullanıcısına yanıt

hahaha ağzına sağlık hocam

• Rx3004 kullanıcısına yanıt

İzmir'de isen çağrı merkezinde iş vereyim. Yukarıda yazdım.

• souledge S kullanıcısına yanıt

webhelp proje bazlı iyidir. online market projelerinde çalışanlar illallah ediyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.