Şimdi Ara

Mühendislik için Laptop vs Masaüstü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
2.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar değerli yorumlarınızı bekliyorum, bütçem 8 9 K ya kadar diyebilirim. Aynı paraya canavar gibi bir masaüstü toplayabilecekken laptopun taşınması da çok cazip geliyor. Gönlüm masaüstü toplamaktan yana ama sorun yaşar mıyım merak ediyorum.

Makina Mühendisliği için soruyorum, ODTÜ'de okuyacağım; belki labları falan yeterli derseniz diye belirtmek istedim.

edit: oyun da oynamak istiyorum yüksek ayarlarda, o nedenle gaming laptop ve gaming masaüstü arasında kaldım diyebiliriz

Arkadaşlar performans açısından sormuyorum, sadece okurken bilgisayarı taşımaya çok ihtiyacım olur mu onu soruyorum. Ailemin yanında okuyacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schwarzbite -- 3 Eylül 2020; 14:41:21 >

• O kadar bütçem olsa Microsoft Surface alırdım sanırım.
  • Konu nasıl bana geçti onu anlamadım.
  • hvl00 kullanıcısına yanıt
    Bug oluyor hocam bazen
  • schwarzbite kullanıcısına yanıt
    Evet sanırım. Düzelmiş şimdi.
  • 8-9 k ya canavar gibi masaüstü toplayamazsınız hocam anca kasasına yeter o para. Laptop çok daha mantıklı
  • ekanosfer456 kullanıcısına yanıt
    Kasasına yetiyor zaten hocam onu belirtmemişim , monitörle falan 10'u bulurum sanırım.

Bu sistem 7600 civarı yapıyor. Laptoplar da cayır cayır ısınıyor nasıl yapacağız bilmiyorum.
  • ekanosfer456 kullanıcısına yanıt
    Tam tersi.

8k ya alacağın laptopun eti budu olmaz, ama 8k ya gayet canavar toplanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TROHNET -- 3 Eylül 2020; 15:37:39 >
  • schwarzbite kullanıcısına yanıt
    Hocam AMD alacaksanız Sapphire bulmaya çalışın. ASUS'un son dönemlerdeki AMD kartları pek başarılı değil, hele TUF serisi son zamanlarda çok başarısız.
  • Hocam soğutma sorunu vardı yakın zamanda güncellediler kartı, EVO tagıyla çıkmıştı sanırım. Onlar soğutma konusunda vs başarılı diye biliyorum.
  • Yanlışsam düzeltin tam bilmiyorum. Okulda sunumlar için falan laptop zaten şart değil mi
  • Nphexy N kullanıcısına yanıt
    Lazım diyenler de oluyor, gerek yok masasüstü iş görür diyenler de oluyor müh. öğrencilerinden.
  • https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-6-3/
    Şunu öneririm.2 gün önce aldım ben de müh için ve online eğitim olacak tabi iyi bir cihazla uzun süre gitmek istiyorum, oyunların da %99unu açarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuco-00 -- 3 Eylül 2020; 16:1:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuco-00

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-6-3/
    Şunu öneririm.2 gün önce aldım ben de müh için ve online eğitim olacak tabi iyi bir cihazla uzun süre gitmek istiyorum, oyunların da %99unu açarsın
    hocam oyun performansı nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zubilinnes

hocam oyun performansı nasıl ?

Alıntıları Göster
    Daha kullanmadım ki
  • ders seçeceğin zaman kampüste daha önce erişime açılıyor sistem onun için gerekebilir ama lablar yurt kantinleri vs işini görür onun için de
  • Hocsm ben de monsger almak istiyorum ben de bilgi. Muh okuyacagim ama sarji yetiyor mu oyun disinda kullanimda? Nitekim macbook pro 8-10 saat yetiyo ama onda da oyun oynanmiyi
  • Mühendislik +oyun için 1650 yeterli bir kart işlemci uygun olursa 7 k ya laptop var.bu fiyat üzerinde daha iyi işlemci ve depolama alanı avantajı olur.
  • Eğitim açısından daha avantajlı olacaktır, en büyük dezavantajı ise masaüstünde 7-8 k'ya çok daha güzel pcler toplanabilir fiyat açısından biraz tuzlu laptop. Ancak bende tercihimi laptoptan yana kullanacağım.Bazı laptoplarda ekran kartı değiştirme olayı var diye duymuştum bunları bulabilirsen de avantajlı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fibonacci's -- 3 Eylül 2020; 16:35:0 >
  • Tüm herkese teşekkürler yorumlarından dolayı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.