Şimdi Ara

Mühendislik için Laptop vs Masaüstü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
2.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana 9k ya gamer kulaklık mekanik klavye koltuk fare min 144 hz 20 inç monitör + 8gb ram 8 gb ekran kartı i5 işlemcili 1 tb hdd bilgisayar topla sana aynısını alacağım

Edit: 9k ya maks. cs go lol oynayacak kadar toplanabilir. Sadece kasa toplanacaksa canavar olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekanosfer456 -- 3 Eylül 2020; 18:16:33 >
  • ekanosfer456 kullanıcısına yanıt
    Ben full sistem mi dedim?

Ayrıca leş gibi kombinasyon o, ekran kartını ram e göre değerlendirmenden sistemlerden bir şey anlamadığın anlaşılıyor. Üstelik Ryzen işlemci varken i5 istemen de cabası. Tabi ki koltuk falan katacaksan etmez şimdi, zira dolar uçtu, sen de bunun farkındasın ki şimdi"ahahaha ne g.t ettim yauv" falan diyeceksin.

5 yıldır dahili bileşenler bölümünde millete o kadar tavsiye verip sistem topluyorum. Her şeyin ne olduğunun da gayet farkındayım.

Üstelik ilk düzenlediğinde 1650 vardı ve koltuk yoktu, hızlıca davranmadığım ve mesajı geç gördüğümden değiştirdin hemen demi?

Mesajı ilk haline dönder sana çok daha f/p sistem toplayayım Ryzen'li. Döneksin :D

Sen de biliyorsun laptopla kasanın kıyaslanacağını. Son cümlende zaten belirtmişsin bunu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben demiyorum zaten dizüstü masaüstünden daha iyi ama 9k ya anca kasa toplarsın zartına zurtuna 9k asla yetmez anca 7 7.5k ya monster alırsın 1.5 2k da fare koltuk kulaklık vs. alırsın ama 9k ya asla full sistem toplayamazsın toplasan da en fazla cs go lol oynarsın o da max. 60 70 fps ile

Edit: yanlış yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekanosfer456 -- 3 Eylül 2020; 18:30:34 >
    Zaten çoğu bilgisayar toplayan zartına zurtuna para gömmez bir kere. Fareye biraz para gömer o. Ana kasaya odaklanır.

Daha geçen bu dolar kurunda kuzenime 1660 super+Ryzen 3 3100 tabanlı sistemi 5500'e topladık mesela.

Zaten senin 8 gb lik ekran kartıyla(ekran kartının VRAM'inin performansla bir bağlantısı olduğunu sanmak zaten başlı başına yanlış, o ayrı bir konu) CS ve LoL ile işi olmaz. Zira daha piyasa da 1080P de CS'yi geçtim, o VRAM'i dolduracak bir oyun piyasada yok şuan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TROHNET -- 3 Eylül 2020; 19:35:15 >
  • 7600'e sistem attım yukarıda hocam, düz 10'a tamamlarsınız monitör klavye mouse ile.Canavar olur. 9k veren 10k da verir.

7600'e sadece kasa olarak baya da canavar toplanıyor hocam, attığım sistem bunun kanıtı. Youtube'da donanım arşivinin tavsiye sistemi bu.

https://www.youtube.com/watch?v=sK4cPr4VBNk&feature=youtu.be

7800 civarına bir sistem daha var, onu da atayım:

https://www.youtube.com/watch?v=SnIlKbIl6DM&feature=youtu.be

Ben burada sadece taşınma açısından sormuştum ama konu farklı yerlere geldi :)

@klakket hocam sen ne düşünüyorsun bu sistemler hakkında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schwarzbite -- 3 Eylül 2020; 18:39:40 >

• Rekabetçi oyunlar oynuyorsa grafik kalitesinden çok klavye farenin kişiye uyum sağlaması daha önemlidir hocam bunu da hatırlatayım. Belki hikaye modundaki oyunlarda önemsenmeyebilir zaten ölünce kaldığı yerden devam edebiliyor ama rekabetçide maalesef hataya yer yok

Laptop alırken yanında belirttiğiniz şeyleri veriyorlar mı hocam? Saçma bir kıyaslama olmuş.

• krmsvml K kullanıcısına yanıt
    9k ya ben olsam monster abra serisi laptop alırım fare koltuk kulaklık mousepad alır takılırım hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekanosfer456 -- 3 Eylül 2020; 19:1:36 >
  • Dış kasa kalitesi nasıl

Mecburen laptopa ayrılan bütçeyi kısmanız gerekiyor yine hocam. İki türlü de bütün ekipmanlar dahil canavar gibi bir setup kurmak için neredeyse bir araba parasını gözden çıkarmak gerekiyor maalesef..

• Bence macbook al.
  • 8K Masaüstü bilgisayar + 1-2 K'lık 2.el laptop alır keyfime bakardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekos

Dış kasa kalitesi nasıl
    Hocam gayet kaliteli ya sıkıntı çıkarmaz yani ben beğeniyorum en azından

• Up

Arkadaşlar masaüstü bilgisayar taşıyamadığım için çok sorun çıkarır mı asıl sormak istediğim şey o ?

• 2000 liraya Pentium, i3 işlemcili ikinci el bir laptop ve kalanına masaüstü oyun bilgisayarı. Laptobun ahım şahım olmasına gerek yok. O bütçe ile iki işinizi de görebilecek bilgisayarlar alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.