Şimdi Ara

Mühendis Maaşları (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.957
Cevap
125
Favori
983.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çurablraını çıkra

Hangi üniversiteden mezunsunuz hocam? Bir de İngilizce dışında yabancı dil biliyor musunuz?

Alıntıları Göster
    Karabük üniversitesi mezunuyum,rusça da biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVerge

Ne gibi sorularınız mevcut?

Edit : Sadece maaş ise sorunuz (yakın arkadaş çevrem ve kendimden edindiğim genel bilgi neticesinde), yeni mezun bir arkadaş 2000TL yede başlayabiliyor 5500TL yede. Çalıştığın kurum, senin bilgi birikimin etkili bunda. Ankara için konuşacak olursam, teknokent firmalarında maaşlar 2500-4000 arasında..
    Yeni mezun bi mühendisin yurtdışında çalışmaya başlaması olasılığı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkana.

Hocam nereden mezunsunuz ben de otomotiv mühendisliği 1.sınıftayım.ingilizce hazırlığı bu sene bitirdim.
    Kardeşim Gazi Üniversitesinden mezunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendallRoy

Yeni mezun bi mühendisin yurtdışında çalışmaya başlaması olasılığı nedir?

Alıntıları Göster
    Lisans hayati boyunca uluslararasi bir makalede adi geciyorsa, erasmus yapmis ise.. diger ogrencilere gore sansini 3 e 4 e katlar. Bunlara ek ortalamaniz okulunuza gore cok iyiyse ve yurtdisi baglantili hocalariniz size referans oluyorsa yurtdisina kesin gozuyle bakabilirsiniz.

• Şuan da Hacettepe üniversitesi otomotiv mühendisliğinde 1.sınıfım. Okulda makine mühendisliği yoktu ve benim bölümün adı makine olarak değişti. Şimdi ben mezun olduğumda bu durum bana sıkıntı yaratır mı? Bir de otomotiv mühendisi diploması alacağım için iş sıkıntısı çeker miyim? Yurtdışı öncelikli çalışmak istiyorum.

• quote:

Şuan da Hacettepe üniversitesi otomotiv mühendisliğinde 1.sınıfım. Okulda makine mühendisliği yoktu ve benim bölümün adı makine olarak değişti. Şimdi ben mezun olduğumda bu durum bana sıkıntı yaratır mı? Bir de otomotiv mühendisi diploması alacağım için iş sıkıntısı çeker miyim? Yurtdışı öncelikli çalışmak istiyorum.
    Sıkıntı filan olmuyor güzel kardeşim. Ben de Gazi Otomotiv Mühendisliği mezunuyum. Şuan beni iş görüşmesine çağıran çoğu yer Makina Mühendisi diye ilan açmış vaziyetteydi. Kaldı ki alacağın dersler hemen hemen Makina Mühendisliği ile aynı olacak bunu ilerleyen zamanlarda göreceksin.
  • quote:

Hocam nereden mezunsunuz ben de otomotiv mühendisliği 1.sınıftayım.ingilizce hazırlığı bu sene bitirdim.
    Ingilizce hazirlikta dil ogrenilmez. Temel olusturulur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurt dışında işe başlamak biraz zor, en mantıklısı mezuniyet sonrasında yurt dışında yüksek lisans yapmak. Sonrasında bulunduğun yere de bağlı olarak iş bulup kalmak kolay. Zaten yüksek lisans sırasında -en azından bazı ülkelerde- yarı zamanlı çalışma izni de oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bilgehankalkan kullanıcısına yanıt
    Güzelmiş, bunu araştıracağım

• İzmir içi bilgisayar mühendisi maaşları hakkında bilgisi olan var mıdır acaba bu mesajımı görebilecek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi welowis -- 11 Temmuz 2018; 15:59:19 >
  • THY Teknik'ten sınav daveti alan var mı arkadaşlar aranızda ? Bana mail atmışlar. Pazar günü Genel yetenek ve İngilizce sınavına tabi tutulacakmışız. Daha sonra sınav sonucuna göre mülakata davet edeceklermiş.
  • yeni mezun elektrik-elektronik mühendisiyim , ankarada yaşıyorum ama iş bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: _oSo_

İngilizcem çok yok dedim zaten hiç yok demedim. Karşılıklı şakır şakır konuşamasamda; İdare edebiliyorum kendimi
    Teknik literatürü takip edecek düzeyde var elbetteki

Asp.NET MVC üzerine çalışıyorum

Alıntıları Göster
    Kaç senesinden mezunsunuz? Özlüyor musunuz Yenişehir'i?

• Mühendislik mi kaldı ki maaşı olsun.Uzak durun yahu artık.Potansiyel işsizsiniz.
    Sosyal medyada her yazılana da inanmayın.
  • Beyler makina mühendisliği yeni mezun için 3000 maaş nasıl sizce?

• Mühendis olmayın doktor olun. Millet aç aç.

• Mühendislik bitmiştir çoğu mezun potansiyel işsiz yada 2k ücretle hafta sonu dahil it gibi çalıştırılıyor. Ben hiç görmedim bordrosunu atan aha benim maaşım 5-6 bin lira hep bir tanıdık arkadaş alıyor bu maaşları ?? İş şimdi sağlıkta var boşta kalmazsınız 6 hastane değiştirdim maaşımda 2k dan aşşağı hiç düşmedi

• karahancer2 kullanıcısına yanıt
    Meslek lisesi mezunuyum Makine Mühendisliği okuyorum. Şuan yaz tatilini değerlendirmek amacıyla otomotiv parçası üreten bir fabrikada çalışıyorum maaşım kısa süreli işçi olmama rağmen 2000tl. Mühendis 4800 alıyor. 2 yıl tecrübesi var. İş sizde bitiyor. Ben tatilde yatmıyorum çalışıyorum bunun ilerde faydasını göreceğimi ümit ediyorum.

2000 tlye çalışan mühendis değildir.
  • +30 tecrübesiz elemanın akıbeti ne olur ?
  • Nessqwe kullanıcısına yanıt
    Arz-talep dengesizliğin olduğu bir piyasada çok atarlı konuşma bence. Belli olmaz, çok nitelikli bir eleman olarak asgari ücretin biraz üstünde iş ararken bulursun kendini. Piyasada böyle adamlarla dolu.

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.