Şimdi Ara

muhabbet kuşum sürekli uyuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
271.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    muhabbet kuşum dün itibariyle kafasını arkaya gömüp uyumaya başladı arada bir yemini yiyiyor sonra tekrar uyuyor..önceden ani şeylere tepki verirdi şimdi tepki de vermiyor üşütmüş olamaz dün tüm gün evdeydim herhangi bir şekilde ceryan söz konusu değil önceden de yapardı ama bu kafasını arkaya atması çok uzun sürdü normalde 2 gün böyle şişerdi sonra eski haline gelirdi..muhabbet kuşum 13 yıldan beri bizimle beraber..allah korusun canavar gibi ilk günkü gibi değil ama yine de durumu iyiydi ta ki dün'e kadar yardım edin arkadaşlar..

• Belki hasta olabilir. Veterinere gosterın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patronizm

Belki hasta olabilir. Veterinere gosterın derim.
    sağolun kendine geldi bugün normal davranıyor portakal verince nedense hep kendine geliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: natulus

sağolun kendine geldi bugün normal davranıyor portakal verince nedense hep kendine geliyor..

Alıntıları Göster
    sevindim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patronizm

sevindim.

Alıntıları Göster
    Hadi iyisin.Dikkat et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E®TAŞ

Hadi iyisin.Dikkat et.

Alıntıları Göster
    o şekilde uyuması hayra alamet değil hasta olmuş dikkat et ölmesin..gerçi geçti demişsin ama devam ederse veterinere götür iyi olr

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

o şekilde uyuması hayra alamet değil hasta olmuş dikkat et ölmesin..gerçi geçti demişsin ama devam ederse veterinere götür iyi olr

Alıntıları Göster
    portakal verince kendine geliyorsa c vitamini eksiliği olabilir.kafes kuşlarında olabiliyor böyle sorunlar hep tek tip yemle beslenince hayvan vitamin ve protein gibi yararlı maddeleri alamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbuzik

portakal verince kendine geliyorsa c vitamini eksiliği olabilir.kafes kuşlarında olabiliyor böyle sorunlar hep tek tip yemle beslenince hayvan vitamin ve protein gibi yararlı maddeleri alamıyor.

Alıntıları Göster
    kuşun hasta olmuş, bizimki de uyukluyordu. 1 ay sonra öldü. Allah benzetmesin ama veterinere götürmende fayda var. insnaın canından can gidiyor , şu an bile içim cızz etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABCdiküçgeni

kuşun hasta olmuş, bizimki de uyukluyordu. 1 ay sonra öldü. Allah benzetmesin ama veterinere götürmende fayda var. insnaın canından can gidiyor , şu an bile içim cızz etti.

Alıntıları Göster
    evet eger tuylerı cok kabarık hareketsiz gözleri hep kapanık ve hiç ses cıkarmıyosa o ölür. benım şu an ki muhabbetkuşumdan once bı tane vardı aynı senın kuşun gibi bir gün hava şimdi akşam baktım ayakta zor duruyo aniden pat diye yere bi düştü.. öldü neyse şimdi yeni muhabbetkusu aldık dişi ama keşke erkek alsaydım ama aslan gibi evde ucarak cirit atıyo hıcte yorulmuyo

not:AYRICA SAKIN SOĞUKTA TUTMA SOĞU GORDUGU ANDA HASTA OLURLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AA4ABDB6D -- 22 Haziran 2009; 15:22:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AA4ABDB6D

evet eger tuylerı cok kabarık hareketsiz gözleri hep kapanık ve hiç ses cıkarmıyosa o ölür. benım şu an ki muhabbetkuşumdan once bı tane vardı aynı senın kuşun gibi bir gün hava şimdi akşam baktım ayakta zor duruyo aniden pat diye yere bi düştü.. öldü neyse şimdi yeni muhabbetkusu aldık dişi ama keşke erkek alsaydım ama aslan gibi evde ucarak cirit atıyo hıcte yorulmuyo

not:AYRICA SAKIN SOĞUKTA TUTMA SOĞU GORDUGU ANDA HASTA OLURLAR

Alıntıları Göster
    Aynı şekilde 14 senelik kuşum geçen sene vefat etti Hareketsizdi yemini yiyip uyuşuk uyuşyk zemine iner ve yatardı.. Dikkat edin derim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Clementha

Aynı şekilde 14 senelik kuşum geçen sene vefat etti Hareketsizdi yemini yiyip uyuşuk uyuşyk zemine iner ve yatardı.. Dikkat edin derim..

Alıntıları Göster
    Severim kuşları
  • Konuyu hortlatiyorum ama lutfen yardim edim 13 senedir birlikte yaşadığımız kuş dun sabahtan beri boyle ... Ne yapmaliyim , bende mi portakal vs versem ( ki şuan portakal bulmak ayri bi mesele ) Limon iyi gelir mi :(

Çok çaresiz duruyor ve ağızinin çevresinde ki tüyler islak , sanirim kusuyor surekli

Ayrica bu kuş cok dayanikliydi . Yazlikta iki kere kafesine kedi saldirdi ve kafesi 2 Metre yuksekten dustu vee bir kerede kuzenim kafasini ona çarparak yere dusurdu . Cereyan filan hic etkilenmezdi ... Şuan ki hali beni kahrediyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

Konuyu hortlatiyorum ama lutfen yardim edim 13 senedir birlikte yaşadığımız kuş dun sabahtan beri boyle ... Ne yapmaliyim , bende mi portakal vs versem ( ki şuan portakal bulmak ayri bi mesele ) Limon iyi gelir mi :(

Çok çaresiz duruyor ve ağızinin çevresinde ki tüyler islak , sanirim kusuyor surekli

Ayrica bu kuş cok dayanikliydi . Yazlikta iki kere kafesine kedi saldirdi ve kafesi 2 Metre yuksekten dustu vee bir kerede kuzenim kafasini ona çarparak yere dusurdu . Cereyan filan hic etkilenmezdi ... Şuan ki hali beni kahrediyor :(
    Benim kuşum bu konuyu açtıktan 6 ay sonra maalesef öldü.Allahtan öldüğünü görmedim ağutos zamanı askerdeydim geldiğimde bıcırımı göreyim dedim kafesinde yoktu. Şöyle bir evin içini aradım maalesef evin her yerini aradım kuştan izk yoktu. Sonra babam geldi bıcır öldü dedi.. Ama nasıl kızdım kendine bile hayrı olmayan adam bıcıra nasıl bakacaktı o kadar da tembih ettim eğer bakamayacaksan arkadaşıma vereyim diye ama ben bakarım diyince yapacak bir şey yoktu.. Pedere sordum ne yaptın dedim çöpe attım dedi..Ben de içimden yuh dedim artık..neyse bundan sonra ne köpek ne de kuş alacağım..İnsan yakının kaybetmiş gibi oluyor..Benim kuş 14 sene yaşadı..Kuşların ömürleri bu kadar fazla yapacak bir şey yok..

• quote:

Konuyu hortlatiyorum ama lutfen yardim edim 13 senedir birlikte yaşadığımız kuş dun sabahtan beri boyle ... Ne yapmaliyim , bende mi portakal vs versem ( ki şuan portakal bulmak ayri bi mesele ) Limon iyi gelir mi :(

kardeş limon verilmez asitli olduğu için.

en iyi ve en kesin yol veteriner. vakit kaybetmeden götür veterinere. kusmasının bir çok nedeni olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

quote:

kardeş limon verilmez asitli olduğu için.

en iyi ve en kesin yol veteriner. vakit kaybetmeden götür veterinere. kusmasının bir çok nedeni olabilir

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba,

benim de 9-10 aylık bir muhabbet kuşum var. inanılmaz hareketli neşeli, şen şakrak bıcır bıcır, hiç yerinde durmayan bir kuştu. 1,5 2 ay önce aşırı durgunlaşmaya ve hızlı hızlı nefes alıp vermeye başladı, hatta ciğerlerinden gurç gırç diye ses geliyordu nefes alırken. veteriner klimalardan olabileceğini söyledi ve vitaform verdi. onu kullandık, ciğerlerindeki gırç gırç sesi geçti. ama aşırı halsiz ve sürekli uyuyor. veterinere götürdüm tekrardan. aviastım ve avisol verdi bu kez de. 5 gündür kullanıyorum ama hiç bir düzelme yok hala :( kendini şişiriyor, uyuyor, yemek yiyor sonra tekrar uyuyor. çok nadiren şşşşşttt, aşkıımmm diye 2 kelime edip tekrar şişiyor. iyileşir mi sizce? ya da napmam gerekiyor? herhangi bir fikri olan var mı? internetten bi sayfada şöyle demişler;

"Muhabbet kuşları hastalığın son evresinde yani durumları çok ağırlaştığında kabarık bir şekilde dururlar, yem yemezler veya çok az yerler ve sürekli uyurlar. Bu durum evcil hayvan sahibinin tedavide geç kaldığının işaretidir.

Bu durumdaki kuşları kurtarmak maalesef çok zordur. Genelde ilaç tedavisine cevap vermezler. "

NOLUR ÖLMESİN YAAA o daha bebeeeeekkk ceresi bile mavileşmedi tam :( :( :(

• merhaba arkadaşlar muhabbet kuşum boş bulunduğu zamanlarda sabahları bile uyuyor.tüneğine çıkıyor ve gözünü kapatıyor.neden olduğunu ve ne yapmam gerektiğini merak ediyorum.bu arada muhabbet kuşumu 3-4 gün önce aldım lütfen acil yardım eder misiniz?tavsiyelerinizi bekliyorum.bir de başkalarının sölediği gibi vücudu da kabarmıyor.bir de kuyruğu titriyor
  • kadaşlar size bir sorum olucak bilen varsa ne olur yardım etsin muhabbet kuşum arada uyuyup duyuyor şarkı açıyorum hala uyuyor yeni aldım 2 gün oldu acaba alışamamasındanmıdır? birde arkadaşlar bir sorum daha olucak kaç günde alışır kaç gün sonra dışarı salalım ?
    arkadaşlar birde kuşum çok yavaş yeni geldiğinden olabilir mi?
  • Benim kuşum yaklaşık 4 yaşında ve normalde çok hareketli ve konuşkan olmasına rağmen şuan uyukluyor ve pek konuşmuyor.En fazla 2-3 kelime söyleyip tekrardan tüylerini kabartıp uyuyor sürekli bir uyuma halinde.Yemini yemek için yemliğe gideceği yere yerden çöpleri yemeye çalışıyor.Dışkısı koyu yeşil ve hafif sulu. 1 ay önce sıcaktan dolayı babam 2-3 gün bir kaç saatliğine balkon kapısının önünde tutmuştu.Ceryandan dolayı olduğunu düşünüyorum ama zaman çerçevesi çok büyük.Ne yapmam gerek ?
  • hortlamış olacak ama yardıma ihtiyacım var. anlayan arkadaşlar lütfen yardım ederse çok mutlu olurum. 2 gündür muhabbet kuşum halsiz. kafasını arkasına döndürüp uyuyor ve tüylerini şişiriyor. ayrıca poposunda da dışkılar mevcut daha düne kadar böyle birşey yoktu. ne yapabilirim. az önce suyuna vitamin kattım. başka yapabileceğim bişi var mı lütfen yardımcı olun.

ayrıca yaz olduğundan dolayı kuşu balkonda beslerim. sanırım üşüttü ama yaz geldiğinden beri ordaydı daha yeni böyle bişi oldu. lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alihanoncul -- 1 Ağustos 2015; 17:36:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alihanoncul

hortlamış olacak ama yardıma ihtiyacım var. anlayan arkadaşlar lütfen yardım ederse çok mutlu olurum. 2 gündür muhabbet kuşum halsiz. kafasını arkasına döndürüp uyuyor ve tüylerini şişiriyor. ayrıca poposunda da dışkılar mevcut daha düne kadar böyle birşey yoktu. ne yapabilirim. az önce suyuna vitamin kattım. başka yapabileceğim bişi var mı lütfen yardımcı olun.

ayrıca yaz olduğundan dolayı kuşu balkonda beslerim. sanırım üşüttü ama yaz geldiğinden beri ordaydı daha yeni böyle bişi oldu. lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
    hemen veterine götürün üşütmeye gelmiyor maalesef bu narin hayvanlar..portakal varsa kafesine sıkıştırın genellikle benim muhabbet kuşu öyle kendine gelirdi..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.