Şimdi Ara

muhabbet kuşum hep yemek yiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
48.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne zaman baksam yemliğin önünde ep yemek yiyor.orda uyuyor orda uyanıyor ağzı hiç boş durmuyor ne yapabilirim.
    birde alalı 1 hafta oldu kendime bi türlü alıştıramadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poseidon_TR -- 28 Ocak 2013; 23:25:42 >

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: poseidon_TR

ne zaman baksam yemliğin önünde ep yemek yiyor.orda uyuyor orda uyanıyor ağzı hiç boş durmuyor ne yapabilirim.
    birde alalı 1 hafta oldu kendime bi türlü alıştıramadım

zaten bir haftada alışmazki onunla konuş ,korkutmadan yaklaş 20 gün sonra kafes kapağını açmaya başla alışsın .benim kuş da aynı 4-5 gün sürmüyor neredeyse 1 tam yemlik bitiriyor .
  • Kaç yaşında hocam kuş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çizgi_

Kaç yaşında hocam kuş?

aldığım yer 1aylık dedi ama zannetmiyorum ss koyarım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Kaç yaşında hocam kuş?

ss koy kesinlikle. Ayrıca eğer kullandığın yemlik normalden farklı ise daha az yem koy. Çünkü çok yemekten patlayan kuş görmüşlüğüm vardır.
  • quote:

quote:

quote:

Kaç yaşında hocam kuş?

ss koy kesinlikle. Ayrıca eğer kullandığın yemlik normalden farklı ise daha az yem koy. Çünkü çok yemekten patlayan kuş görmüşlüğüm vardır.

şuan yüklüyorum birde kuşun gagasını çok kötü kesmişler ağızına aldığının 4de1'i düşüyor

edit: orda ince bi siyah çizgi çizdim oraya kadar doldurmuştum 23.01.2013 tarihinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poseidon_TR -- 1 Şubat 2013; 21:24:07 >

•  muhabbet kuşum hep yemek yiyor
  • quote:

Oraya kadar yem koyman normal. Heralde yeni geldiği için öyle davranıyordur. Senin kafesten bende de var. Tahta tünek takmanı tavsiye ederim. Ayrıca wittie molen yemini tavsiye ederim. O kullandığın yemde yeşil şeyleri yemiyorlar. Yem koy yani aç kalmasından iyidir.

Edir: Kuşun fotoğrafını şimdi gördüm. Bana kesinlikle bir aylık gibi gelmedi.(Zaten petshopta satılan kuşların 1 aylık olma ihtimali zor.) Daha büyük erkek ve yerli bir kuş gibi geldi. Tabi bu fotoğrafla hepsi belirlenmez ama ilk gördüğüm bu. Bu fotoğraftan gördüğüm kadarıyla kuş en az 8 aylık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pençe_ -- 2 Şubat 2013; 20:28:36 >
  • quote:

quote:

Oraya kadar yem koyman normal. Heralde yeni geldiği için öyle davranıyordur. Senin kafesten bende de var. Tahta tünek takmanı tavsiye ederim. Ayrıca white melon yemini tavsiye ederim. O kullandığın yemde yeşil şeyleri yemiyorlar. Yem koy yani aç kalmasından iyidir.

Edir: Kuşun fotoğrafını şimdi gördüm. Bana kesinlikle bir aylık gibi gelmedi.(Zaten petshopta satılan kuşların 1 aylık olma ihtimali zor.) Daha büyük erkek ve yerli bir kuş gibi geldi. Tabi bu fotoğrafla hepsi belirlenmez ama ilk gördüğüm bu.

yere döktü hep o yüzden yem koymayı daha düşünmüyorum yerdekileri yesin

yaşı kaç sence

• Bu fotoğraftan gördüğüm kadarıyla kuş en az 8 aylık. Yaşının tam belirlenmesi için yüzünü ve gözlerini çekmen lazım hocam. Veyahut sen kontrol et. Gözlerinde gri halkalar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pençe_ -- 1 Şubat 2013; 21:45:29 >
  • quote:

Bu fotoğraftan gördüğüm kadarıyla kuş en az 8 aylık. Yaşının tam belirlenmesi için yüzünü ve gözlerini çekmen lazım hocam. Veyahut sen kontrol et. Gözlerinde gri halkalar var mı?

gri halkadan kastın nedir?birde bunlarda kilolu çıkmış normalde düzgün durduğunda bayağı zayıf
  • quote:

quote:

Bu fotoğraftan gördüğüm kadarıyla kuş en az 8 aylık. Yaşının tam belirlenmesi için yüzünü ve gözlerini çekmen lazım hocam. Veyahut sen kontrol et. Gözlerinde gri halkalar var mı?

gri halkadan kastın nedir?birde bunlarda kilolu çıkmış normalde düzgün durduğunda bayağı zayıf

http://www.evcilshop.com/forum/muhabbet-kusu-yas-tahmini-t-3218.html

Şurdan bak.

• quote:

quote:

quote:

http://www.evcilshop.com/forum/muhabbet-kusu-yas-tahmini-t-3218.html

Şurdan bak.

benimki sanırım 4 civarı birşey çünkü o gri halka yok gibi birşey. Kazık yedik sanırım

• Yok hocam 4 aylık kuşa konusmayi rahatça öğretisin. Zaten dediğim gibi petshop ta 1 aylık kuş bulmak çok zor.

• goruldugu gıbı kus 7 aylık gıbı ve yaglanmıs sanırım hareketlı degıl kus gaggadoa bır garıp sankı duz gaga gıbı yapman gereken yemı egıstır ve sade yem kullan bıraz yesıllık ver ve kuskumuu eksık etme yedıggını sınderemessede buda sorum olur

• quote:

Orijinalden alıntı: KUSCUM4283

goruldugu gıbı kus 7 aylık gıbı ve yaglanmıs sanırım hareketlı degıl kus gaggadoa bır garıp sankı duz gaga gıbı yapman gereken yemı egıstır ve sade yem kullan bıraz yesıllık ver ve kuskumuu eksık etme yedıggını sınderemessede buda sorum olur

gagasını çok kötü kesmişler hafifden düzelmeye başladı.kumu nereye koyacağım?birde hep yemek yiyor.
    aldıkdan 1 hafta sonra kuşu kafesten saldım fakat duvarlara çarpıp panikledi sizce kaç gün beklemeliyim salmak için
  • Kumu ayrı bir yemlikte kafesin içine as.

Bundan sonra eve alışır. Bir daha duvarlara çarpacağını zannetmiyorum.
  • Arkadaşlar bende 1 kuş aldım hep tüyünü kaparıp duruyor gözleri nerdeyse hep kapalı ne yapabiliriim yavru daha çok da yem yiyor
  • Bu kuş tahminen kaç aylık bi bakabilirmisiniz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.