Yarbay
01 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,

Şu an samsung s4 kullanıyorum, 2.5 sene oldu alalı ve yakında telefon ısınmaktan cebimde alev alacak. Telefonu tarayıcı, twitter, instagram ve maillere bakmak için kullanıyorum. Öyle oyun ya da çok deli fotoğraf çeksin derdim yok.

Kendim inşaat mühendisi olduğum için nispeten şantiye şartlarına uyum sağlayacak ( alıp alıp yere vuracak ya da çivi çakacak değilim tabi ki ama en azından düşünce çok fazla maddi hasar oluşmasın) kasma ya da donma yapmayan, akıllı telefonların hepsinde şarj sorunu var ama şarjı daha uzun giden telefon arayışı içerisindeyim.

Önerilerinizi bekliyorum. Fiyat aralığı koymadım, her öneriye açığım. Sizin önerdiklerinizden kendim seçmek istedim.

Teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba, kız arkadaşıma hediye alacağım. Kendisi sanırım sosyal ağlar, whatsapp gibi uygulamaları, oyun olarak da en fazla plants and zombies oynayacaktır. Önerileriniz var mı acaba?
Beyler arkadaşa lazım oldu da benim bilgiler eskimiş, internette de baktım bulamadım. Şu soruları çözebilecek bir babayiğit var mı?

1. Yarıçapı dünyanınki ile aynı, kütlesi ise dünyanın kütlesinin 3 katı olan birgezegendeki yerçekimi ivmesi dünyanınkinin kaç katı olurdu?
2. Yeryüzündeki yerçekimi ivmesi g0 ise, yeryüzünden yer yarıçapının iki katıkadar uzaklıkta bulunan bir noktadaki yerçekimi ivmesini, g0 cinsinden bulunuz.
3. Dünyanın güneş etrafındaki bir tam dolanım süresi 1 yıldır. Güneşe olanortalama uzaklığı, dünyanın güneşe olan ortalama uzaklığının 3 katı olan birgezegenin güneş etrafındaki bir tam dolanım süresi ne olurdu?
4. Yeryüzündeki çekim alanının şiddeti g dir. Kütlesi; yer kütlesinin 1/4 katı yarıçapı; yer yarıçapının 1/2 si olan bir gezegenin yüzeyindeki çekim alanının şiddeti nedir?
5. Dünyanın güneşe olan ortalama uzaklığı R, periyodu T ve evrensel çekim
sabiti G cinsinden, güneşin kütlesini bulunuz?
Herkese iyi geceler arkadaşlar,

Arkadaşım fen bilgisi öğretmenliğinden kpss'ye girecek ve bu sene hem okul hem kurs yapmayı düşünüyor. Okul haftada 2 gün yani çok sorun olacağını düşünmüyoruz. Alan dersleri dahil tüm bölümlerden kayıt olacak kursa.

Eskişehir'de önerebileceğiniz bir kurs var mı?

Teşekkürler.
Beyler malum 6+0+4 kuralı var ama bu Kadlec yedekten oyuna nasıl girdi? Adamın Türk tarafı mı var? Merak ettim sadece.
Herkese iyi forumlar,

Geçen sezon bazı maçlarda güzel bazı maçlarda berbat bir Hamit izledik ve çoğumuz uzun zamandır oynamamasına bağladık bu durumu. Ancak şunu da bilmek gerekir ki, Hamit alınırken ne bekledik?

Hamit kariyerinde hiçbir zaman seri çalım atan, süratli, sıfıra inen bir adam olmadı. Hamit oyun zekası, mücadelesi, özverisi ile öne çıktı. Oyun bilgisi sayesinde sahanın hemen her yerinde oynayabilecek bir yapısı var. Zamanında Terim Eboue için 'Joker' demişti, Hamit de Türk olarak jokerimiz ve bunun kıymeti 6+0+4te çok büyük.

Ben demiyorum ki Hamit geçen sene krallar gibi top oynadı, çoğu maçta ben de küfrettim. Saçma pasları, topu ayağından zamanında çıkarmaması, ağır kalması vs. Ancak bizim göremeyip Terim'in gördüğü bi şeyler var dedik. Vazgeçilmezi oldu, çoğu maça 11 başladı.

Üst düzey teknik adamlarda olduğu gibi Terim de toplu oyundan çok topsuz oyuna önem veriyor. Olması gereken de bu zaten bence. Hamit'i öne çıkaran ya da Burak'a bu kadar gol attıran da bu topsuz alan bilgileri. Hamit top rakibe geçince, gideceği, duracağı yeri bilen biri bu yüzden prim yapıyor.

Ayakları çabuk değil, yine bu sene kanser olacağız. Çünkü Terim de biliyor ki Hamit topla dikine gidemez, orta pozisyonunu kendisi yaratamaz, birinin pasla ona yaratması lazım. Bu sebeple Hamit oyunu stopere ya da Selçuk'a bol bol açacak. Melo'nun uzun paslarını ya da Selçuk'un milimetrik toplarını kovalayacak. Emre Çolak ya da Amrabat onlar topu ayaklarına aldıklarında yüzlerini kaleye dönebilir ancak Hamit maalesef aynı özelliklere sahip değil.

Tüm bu konuştularım, Hamit'in kanat oyunu için geçerli. Hamit'in yılmaz savunucusu değilim, anlatmak istediğim beklentiniz yüksek olmasın, eldeki malzeme sağ kanat için ancak bu kadar.
Beyler, bir arkadaşımla konuşmamın başına gitmek istiyorum ancak yaklaşık 13bin mesaj var ve 8binlere gelince kastı. O yüzden kısa yolu falan var mı acaba? Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

Laptop açılıyor, Windows şifremi giriyorum, win 7 orijinal olmadığı için, etkinleştirilmelidir uyarısı falan geliyordu. Şimdi o uyarı gelmeden siyah ekranda kalıp bekliyor. Zaten açılma süreci de sorunlu biraz , geç açılıyor. Memlekete dönünce zaten garantiye gönderirim ancak şimdilik bana lazım olan masaüstündeki projeler. Onları kurtarmam lazım. Güvenli modda açmayı denedim maalesef açamadı onu da. Bu bilgisayar aşırı kullanımda ya da dosya aktarımında yanan ışık adı ne bilmiyorum, hiç sönmüyor o.

Hafta içi teslim etmem lazım projeleri bi yol yordam öğretin bana :)
Arkadaşlar Merhaba,
Öncelikle sorunu anlatayım, laptopu gayet güzel kullanıyordum. Güncellemeler varmış Windows update'ten onları kurayım dedim, isteğe bağlı olanlardan ekranla ilgili olanlar vardı. Kuruluma başladı ama bi türlü bitmedi 2 saat falan. Ben de dayanamadım fişten çektim. Ondan sonra hiç sorun olmadı ama içim rahat olmadığı için nvidia'nın sitesinden güncelleme denedim, yine olmadı, başarısız dedi. Şimdi de laptop inanılmaz kasıyor, hiçbir şey açık olmasa bile klasör dahi açamıyorum kasmadan dolayı. Markası k53sv Asus. Bilen arkadaşlar ocağınıza düştüm :)
Hakkında
Forum İmzası:
Arsenal
Hakkımda:
3acbb8b898739661f42f76555d5b1e2bF.gif
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 10.198
İkinci El Bölümü Mesajları: 13
Konularının görüntülenme sayısı: 384.268 (Bu ay: 596)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 462 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.