Şimdi Ara

Muhabbet kuşum halsiz,durgun,üşütmüş nasıl iyileştirebilirim çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
36.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar ilk önce kuşumuzun üşüttüğünü nasıl anlarız ?Kuş eğer kafesinin bir yerinde tünemiş ve kafasını arka tarafta tutuyorsa büyük ihtimalle soğuk algınlığı vardır.Siz kuşunuzun yanınıza gidin sizi aldırmaz bile,bakmaz size.Bu durumda yemek yemez.Siz verseniz bile yemez.Bazı yerlerde bu durumda haşlanmış patates verin yesin diyorlar.Ama zaten yemek yemiyor onu nasıl yesin ?Çok halsiz olurlar.Öyle şiddetli de ısıramazlar.Acıtmaz bile.İşte bu zaman direk veterinere götürün.Gerekli şeyleri söyler ve verir.Zaman kaybetmeyin.1-2 gün bile geçmesin.Yoksa iş işten geçmiş olur.Neden direk veterinere götürün diyorum.Çünkü benim kuşum bu gece öldü.Üşütmüştü.Sıcak bir ortamda tuttuk ilk önce.1 gün böyle geçti.2. gün suyuna ilaç koyduk adını bilmiyorum.Veterinere gidin gerekli ilaçları falan verir.Kuşunuzun ağzını bir şeyler damlatır.2. gün ilaç koymuştuk.Bayağı da içti suyunu.Ama yemek yememeye de devam ediyor.3. gün düzelir gibi oldu.Akşam yine durgunlaştı çok.Daha sonra öldü.3-4 yıl bizimle beraberdi.Neyse işte bu acıyı yaşamak istemiyorsanız bu durumda direk veterinere gidin.Sadece sıcak ortam işe yaramıyor.Veteriner görsün kuşunuzu gerekenleri yapsın.Size bir şeyler söyler.Eve götürürsünüz sıcak ortamda tutarsınız.Ama pek fazla dayanamıyorlar galiba hastalığa :S :(.Neyse Valla çok büyük bir kayıptı.Aileden biri gibiydi.

• Kendiniz bir şeyler yaparak iyileştiremezsiniz %95 ölür.İlaçlarla damlalarla falan düzelir.Tabi zor bu da
  • Avisol isimli damla veyahut toz şeklinde satılan bir ilaç var pek çok kuş rahatsızlığına iyi geliyor
  • vitaform alın damlalıkla agzına damlatın 3 günde düzelir kus cok gec kalmadıysa gec kaldıysan 12 saate ölür zaten
  • benim kuşta hasta vitaform u nerden bulabilirim
  • Tavuklarda kullanıyorum. Muhabbete uyar mı, veterinere danışmak lazım.

Gentadur (enjektör ile yarım çizgi)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.