Şimdi Ara

Yeni Aldığım Yavru Muhabbet Kuşum Kör Mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
12.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • henüz dün aldım muhabbet kuşumu. dün elimi uzattığımda hiç tepki vermiyordu. yani ne ısırıyordu ne de hareket ediyordu. elleyeyim dedim kafasını yine tepki vermedi. kör müdür acaba diye dün 1.5 2 saat seyrettim kendisini. yemini gidip yiyor fakat geldiğinde hiç yemiyordu yemin yerini tespit edip yemin yerine alışmış olabilieceği durumunu da düşünüyorum. bi de sürekli kafesi altında köşelerde duruyor. ne yaparsam yapayım hiç tepki vermiyor. kafasını elliyorum yine ses yok. deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

• az önce kafesinde ilk defa çıktı. 2 uçtu sonra duvara hafiften sürtündü ve sehpanın üstüne kondu. 20dk dır hareket etmeden duruyor. sebebi ne acaba?
  • daha ortama ve sana alısamamistir 1 hafta kafesinden cikarma ve elleme sadece konus sonra alisirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhabbet yavru mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maditao

muhabbet yavru mu ?

evet yavru jumbo 1-3 aylık arası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentolur

daha ortama ve sana alısamamistir 1 hafta kafesinden cikarma ve elleme sadece konus sonra alisirsiniz

hocam şimdi de içeri sokamıyorum. yemlerle yol yaptım girmedi. elimle de sokmak istemiyorum. ne yapmalıyım?
  • stache1918 S kullanıcısına yanıt
    Bence verdiği tepkiler çok normal (yeni eve gelen yavru bir kuş için) yani kör olduğunu düşünmüyorum yavru kuşlar ısırmıyor (en azından beslediklerim hep büyüyünce ısırdı eve ilk geldiklerinde canımı hiç yakmadılar elime almama rağmen)
    Bide kafesin dibinde durması korkmasından kaynaklanır, orayı daha güvenli bulurlar. 1 ay öncesine kadar baktığımız 5 yaşındaki kuşumuz jumbo hollanda cinsiydi. Alıştığı zaman kapı zilinizin taklidini yapıp boş kapıyı açmanıza neden olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maditao -- 9 Temmuz 2013; 16:04:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maditao

Bence verdiği tepkiler çok normal (yeni eve gelen yavru bir kuş için) yani kör olduğunu düşünmüyorum yavru kuşlar ısırmıyor (en azından beslediklerim hep büyüyünce ısırdı eve ilk geldiklerinde canımı hiç yakmadılar elime almama rağmen)
    Bide kafesin dibinde durması korkmasından kaynaklanır, orayı daha güvenli bulurlar. 1 ay öncesine kadar baktığımız 5 yaşındaki kuşumuz jumbo hollanda cinsiydi. Alıştığı zaman kapı zilinizin taklidini yapıp boş kapıyı açmanıza neden olucak

2. gününde elimle alıp içeri soksam olur mu yoksa kendisinin girmesini beklemeliyim?
  • stache1918 S kullanıcısına yanıt
    Kendisi giremez çünkü kafesin kapısını 1 kere çıkmayla öğrenemez diye düşünüyorum.
    Senin elinle koyman daha iyi olucak gibi. Şöyle bir şeyde yapabilirsin işaret parmağını ayaklarının dibine getirip hafif ayaklarına değdirip çıkmasını sağlarsan onu kafesin tüneklerine yavaşça bırakabilirsin, parmağına gelmezsede sorun etme elinle koy, daha seni tanımıyor sonuçta ele gelmeyebilir.
  • gözüne ışık tut korneası küçülüp büyüyosa kör deil
  • Arkadaslarr bnm muhabbet kusum yasina girmdi daha. ck haraketli surekli konusan ssurekli bana gelen ve bnmle oynayan kusum sanirim kor oldu birden bire duruldu akasama kadar tunekliyr ve otmuyr konusmuyr kabarip duruyr hc bir el haraketime tepki vermiyr ucmuyr havaya atiyrm saga sola carpip dusuyr ck cnm sikildi yapabilecegm bsy vrmi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brawo_41

Arkadaslarr bnm muhabbet kusum yasina girmdi daha. ck haraketli surekli konusan ssurekli bana gelen ve bnmle oynayan kusum sanirim kor oldu birden bire duruldu akasama kadar tunekliyr ve otmuyr konusmuyr kabarip duruyr hc bir el haraketime tepki vermiyr ucmuyr havaya atiyrm saga sola carpip dusuyr ck cnm sikildi yapabilecegm bsy vrmi acaba

Petshopcuya götür onlarda ilaçlar var . yardımcı olurlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • brawo_41 kullanıcısına yanıt
    Dikkat et olebilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.