Şimdi Ara

Karga beslemek istiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
11.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu kuş türü her zaman beni mest etti, zekaları ve uyum sağlamaları, sizce evde beslemeye uygun mu karga? Pet shop da satılıyormudur? Yavru bir karga alıp onu evcilleştirmek istiyorum.

• Arkadaşım petshop ta satıldığını hiç görmedim ama doğadan bir kargayı evine alıştırabilirsin.ben bir keresinde bir güvercini alıştırmıştım. Birgün baktım bahçede bir güvercin var güvercinin görebileceği yere yem koydum tabi bu arada güvercin beni izliyor. Yemi koyduktan sonra uzaklaştım baktım geldi yedi yemi. Ertesi gün baktım yine gelmiş yine yem verdim. Bir yıl hergün aynı saatte geldi hatta öyle alıştı ki yemi koyuyordum aramızda bir metre bile mesafe olmadığı halde gelip yemi yiyordu. Fazla akıllı olmayan bir güvercin bile alışıyorsa karga daha kolay alışır. Kolay gelsin. Sakın evin içinde besleme o zaman bir hayvan değil bir köle beslemiş olursun. Sana muhtaç bir köle. Ama özgür olan bir kuşun hergün aynı saatte sana gelmesi anlatilmaz bir güzellik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21indeyim

Arkadaşım petshop ta satıldığını hiç görmedim ama doğadan bir kargayı evine alıştırabilirsin.ben bir keresinde bir güvercini alıştırmıştım. Birgün baktım bahçede bir güvercin var güvercinin görebileceği yere yem koydum tabi bu arada güvercin beni izliyor. Yemi koyduktan sonra uzaklaştım baktım geldi yedi yemi. Ertesi gün baktım yine gelmiş yine yem verdim. Bir yıl hergün aynı saatte geldi hatta öyle alıştı ki yemi koyuyordum aramızda bir metre bile mesafe olmadığı halde gelip yemi yiyordu. Fazla akıllı olmayan bir güvercin bile alışıyorsa karga daha kolay alışır. Kolay gelsin. Sakın evin içinde besleme o zaman bir hayvan değil bir köle beslemiş olursun. Sana muhtaç bir köle. Ama özgür olan bir kuşun hergün aynı saatte sana gelmesi anlatilmaz bir güzellik.

Arkadşaım çok güzel özetlemişin, kesinlikle katılıyorum, dediğini yapıcam

• Kargalar aile hayatına düşkün hayvanlardır. Yani aile içindeki bireyler birbirlerine düşkündür. Birinin başına bir şey gelse, senin onlardan birine bir şey yaptığını görseler pencerene saldırırlar mesela. Ya da seni dışarıda gördüklerinde rahat bırakmazlar. Sırf seviyorsunuz diye esir etmeyin her hayvanı 4 duvar arasına. Kargalar 100-200 sene yaşıyor senin haberin var mı? Diyelim ki eve aldın, elden yemeye veya hazırdan yemeye alıştırdın. O hayvan avlanmayı bilmeden büyüdü ya da avlanma içgüdüsünü yitirdi. E sen kaç zaman yaşayacaksın ki hayvana ömrü boyunca bakacaksın? Ya da bir evliliğin olduğunda, tatile gittiğinde ne olacak o hayvan?
    Bu kadar hayalperest olmayın.
    Pencere önüne koy ekmeklerini ya da yiyebileceği yemleri. Besle kuşları. Dahası yok.
    Pet shoplardan hayvan satın almak diye bir şey de yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conservator -- 16 Aralık 2012; 2:13:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conservator

Kargalar aile hayatına düşkün hayvanlardır. Yani aile içindeki bireyler birbirlerine düşkündür. Birinin başına bir şey gelse, senin onlardan birine bir şey yaptığını görseler pencerene saldırırlar mesela. Ya da seni dışarıda gördüklerinde rahat bırakmazlar. Sırf seviyorsunuz diye esir etmeyin her hayvanı 4 duvar arasına. Kargalar 100-200 sene yaşıyor senin haberin var mı? Diyelim ki eve aldın, elden yemeye veya hazırdan yemeye alıştırdın. O hayvan avlanmayı bilmeden büyüdü ya da avlanma içgüdüsünü yitirdi. E sen kaç zaman yaşayacaksın ki hayvana ömrü boyunca bakacaksın? Ya da bir evliliğin olduğunda, tatile gittiğinde ne olacak o hayvan?
    Bu kadar hayalperest olmayın.
    Pencere önüne koy ekmeklerini ya da yiyebileceği yemleri. Besle kuşları. Dahası yok.
    Pet shoplardan hayvan satın almak diye bir şey de yok.

adam haklı beyler

• her kuşun eti yenmez arkadaşlar. kargayı evde beslemek seni hücrede beslemekle aynı şeydir. bu hayvanları kafes kuşlarıyla karşılaştırmayınız.
  • komşumuzun ne güzel öten kanarya kuşları vardı kafesin içerisine onların sesini taklit ederek yanaşmış ve onları bir güzel yemiş..bunu niye besliyeceksiniz bunun neresi zevk anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06ensar -- 22 Aralık 2012; 13:10:26 >
  • Besle kargayı oysun gözünü demişler bir bildikleri vardır herhalde.
  • merhaba

4gün önce bahçemde yavru bir karga buldum ama tahminimce yuvadan atılmış,ertesi gün de baska bi yavruyu ölü buldum :(

kargaya 4gündür bakıyorum,şırıngayla besliyorum ve açıkçası vicdanım elvermediği için aldım. etrafı kedilerle doluydu.

henüz bikaçgünlük, kanat ve sırt tüyleri yeni yeni çıkmaya başladı. saat başı bisküvi su karışımı ya da çiğ yumurtanın tamamını çırparak şırıngayla besliyorum. bi seferde şırınganın çeyreğini ağzına sıkıyorum. henüz genelde uyumakta ve ayakta bile duramıyor. kafasını yeni dogrultmaya basladı. gözleri de 2 gündür yemek yerken acılıyor. tam bi bebek gibi. ishal olmasın diye mamlarına süt yerine su katıyorum. geceleri üstünü örtüyorum.

Ancak yazınızı görünce paylasmak istedim. ben kargayı verebilecek bir yer arıyorum, çünkü 1 hafta sonra sehirdışına tatile gideceğim. bulamazsam da yanmda götüreceğim. Almayı düşünürseniz telefonum 5327886162

sizden cvp bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ozsapan

merhaba

4gün önce bahçemde yavru bir karga buldum ama tahminimce yuvadan atılmış,ertesi gün de baska bi yavruyu ölü buldum :(

kargaya 4gündür bakıyorum,şırıngayla besliyorum ve açıkçası vicdanım elvermediği için aldım. etrafı kedilerle doluydu.

henüz bikaçgünlük, kanat ve sırt tüyleri yeni yeni çıkmaya başladı. saat başı bisküvi su karışımı ya da çiğ yumurtanın tamamını çırparak şırıngayla besliyorum. bi seferde şırınganın çeyreğini ağzına sıkıyorum. henüz genelde uyumakta ve ayakta bile duramıyor. kafasını yeni dogrultmaya basladı. gözleri de 2 gündür yemek yerken acılıyor. tam bi bebek gibi. ishal olmasın diye mamlarına süt yerine su katıyorum. geceleri üstünü örtüyorum.

Ancak yazınızı görünce paylasmak istedim. ben kargayı verebilecek bir yer arıyorum, çünkü 1 hafta sonra sehirdışına tatile gideceğim. bulamazsam da yanmda götüreceğim. Almayı düşünürseniz telefonum 5327886162

sizden cvp bekliyorum

Helal olsun kargalar evde beslenene 70-80 yıl kadar yaşar ve sizden geç ölebilir. Adam banlanmıs mesajinizi göremez büyük ihtimal tatile götüreceksiniz sorun çikmaz isallah güzel hayvan karga bende besledim evde.

• Karga duruyormu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayvanın özgürlüğünü elinden alma
  • Bu nasıl bir zalimlik, nasıl bir acımasızlık böyle.
  • Seyid Battal Gazi S kullanıcısına yanıt
    Seyyid Battal Gazi, size söyleyeceğim konu ile alakalı değil ama imzanızla ilgili...ben böyle kaderin haşa böyle söze başlamak kişiyi dininden edebilirki... kader dizi filimlerde,şarkı sözlerinde isyan edilecek söz değildir..bize kadere isyan yakışık olmaz zaten bu bizim alın yazımz elimizde değil..kula düşen nimete şükür,musibete sabırdır.. sakın ha bu imzanı kaldır derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06ensar -- 3 Haziran 2016; 1:57:46 >
  • Conservator C kullanıcısına yanıt

kargalarda her hayvan gibi yaşar ve ölür ama bilinenin aksine bu süre 200 300 yıl değil 20 taş çatlasın 30 yıldır bu süre türüne göre değişiklik göstermektedir evet kargalar bağlanır hatta bildikleri yüzleri unutmazlar ortalamanın üstü zekaları sayesinde ayrıca eğer yetirince bağ kurarsan karganın senden kaçacağını sanmam zaten vahşi bir hayvanı evcilleştirmek için en kolay yol yavru iken yapmaktır ayrıca kargalar özgürlüğü severler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.