Şimdi Ara

MSI OPTIX MAG301RF Gaming Monitör - 2.899TL - amazon.com.tr

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
3.626
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Linkteki ürünün fiyatı uygun görünüyor. Hem fiyat hakkında konuşabilmek hem de fırsatsa sizlerle paylaşabilmek adına konuyu açtım. Ürünün linki aşağıda:

Günün fırsatı: MSI OPTIX MAG301RF Gaming Monitör, Flat, 29.5", WFHD, Rapid IPS, 200HZ, 1MS, G-Sync Compatible, HDR Ready, Siyah https://www.amazon.com.tr/dp/B08ZSTDF4R/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_dl_K76MHXM8VGZ74XHBSE1Q

• Bitmiş galiba 7 dakikada

• 14 stok görünüyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunum55 -- 15 Kasım 2021; 21:7:14 >
  • Alınacak ne albenisi vardı ki bu monitörün.O kadar dar monitör de bi halt edilmez.Belki sim o da belki.

• Stokta gözüküyor şuan alacak varsa.

• nirvanha kullanıcısına yanıt

Özellik olarak dolu ve günce bir monitör gördüğüm kadarıyla hocam.

Bu arada tekrar stokta.

• samsunum55 kullanıcısına yanıt

2k bile değil monitör 21:9 tercih meselesi diyelim ama yine de fps falan gelmez.sadece racing birde film izlenirse alanlar hata yapıyor bence bir heyecanla.

• Web de gezmek , excell ofis işleri bir işkence olur bununla.

• Sinemada en ön koltukta oturup film izlemeye benzer bu monitörü almak.

• Gelsin hele bir görelim beğenmezsek iade ederiz.
    Bir aydır almaya çalışıyordum geçen ay indirime girmişti. Bu adrese teslim edilemez hatası veriyordu, alınamıyordu. Bağıra çağıra düzelttirdik. Eminim benim gibi çok kişi uğraşmıştır.

https://www.sikayetvar.com/amazon/amazon-israrla-stoktaki-urunu-satmiyor
  • mSilver kullanıcısına yanıt

Evet monitörü bugün teslim aldım. Maalesef 2 adet ölü piksel çıktı. Orta seviye köşelerden ve alttan ışık sızması vardı. Film izlerken oldukça rahatsız etti. Bazı oyunlarda basık bir görüntü oluşuyor. Oyun çözünürlüğü desteklemezse ekranda çok kötü bir görüntü oluşuyor. Yenileme hızını 200hz'e alınca 10bit değil 8bit görüntü ayarını kullanabiliyorsun. Değiştirip değiştirmemek konusunda kararsız kaldım.

Ayrıca deneme amaçlı dizi sitesine girdim aynen bu şekilde bir görüntüyle karşılaştım.

Monitörün fotoğrafını karanlıkta siyah renkte çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 18 Kasım 2021; 12:10:9 >

• Ne ara geldi. Daha benim siparişin kargo bilgilerini anca girdiler. Amazon depoda görünüyor. Teslim tarihi pazartesi görünüyor.

Ölü piksel çıkması kötü olmuş. Diğer bahsettiğin şeyleri yaşayıp göreceğiz. Ben video edit işleri için çift monitör masrafına girmemek adına geniş monitör tercih ettim.

• Dell S2721DGFA kullanıcısıyım. Rainbow Six: Siege için hızlı bir 1080p monitör bakıyordum. Yeni ve sürekli övülen bir model olduğu için alayım dedim. Ölü piksel yok, IPS glow yok, ghosting yok. Boyuna o kadar da kısa değil. 27" 2K 165 hz iyi bir monitörden geçiş yapmama rağmen yarım saatte alıştım. 6 bin liralık bir monitör değil ama 3 bin liraya da artık böyle bir monitör alınabilir mi, birkaç ay içerisinde piyasayı göreceğiz. Yurt dışında da 300 dolara satılıyor.

Aklımda Alienware'ın 360 hz modeli vardı. 3080 kullandığım için 1080p'de 400 FPS'yi yakalayabiliyorum. Ya bununla devam edecem, ki monitörün geniş olması FPS oyunlarda görüş açısına muazzam avantaj sağlıyor, ya da Alienware'a geçecem.

Ekleme: Genel olarak monitörü beğendim. Belli ki kaliteli yapmışlar. Geniş ekran, IPS, düz, 200 hz, tepki süresi, malzeme kalitesi gibi sebeplerden ötürü yine 6 bin liranın yüksek olduğunu düşünmekle beraber (belki de şu anki kur ile düşünmemeliyim ama kendimi henüz yeni kura göre güncelleyemedim) bir 5 bin lirayı hak ediyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 18 Kasım 2021; 12:35:33 >

• msi ölü pikselde lider olsa gerek. ilk aldığım monitörde ölü piksel çıkmıştı, sonrasında 1 ay bekledim yenisi ile değişti ve yine aynı sorunu yaşadım, ölü piksel ekran kenarında olduğu için önemsemeyip kullanıyoruz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jayus -- 18 Kasım 2021; 0:47:49 >
  • Surpentor kullanıcısına yanıt

Peş peşe mesaj atıyorsun ama sana mesaj atılamıyor. Sorduğun soruya buradan yanıt vereyim, zaten buradan yazman diğer arkadaşlar için de bilgi içereceğinden daha doğru olurdu.

Dizi siteleri diye bir şey yok, sitedeki çözünürlükle ilgili bir durum bu. Eğer izleyeceğin video geniş ekrana müsaade ediyorsa tam ekran olur. Etmiyorsa ya olmaz, ya da ölçeklendirirsen görüntüde bozulmalar olur. 2K monitör ile konunun ilgisini anlamadım, benim kullandığım diğer monitör geniş ekranlı 2K değil.

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

İş ortamı dalgınlıktan özel mesaj özelliği kapalı olduğunu unutmuşum. Dizi sitelerinde dizilerin çözünürlüğü 1080p olarak gözüküyor. Bu monitörde açılınca tam ekran olmuyor ve ekranın alt ve üst kenarlarında boşluk oluşuyor. Film sitelerinde 1080p çözünürlük olduğu zaman ara sıra tam ekran oluyor ama kalitesi dediğiniz gibi bozulabiliyor. Benim dediğim durum 2k monitörde oluyorsa internetten yabancı veya yerli dizi izleyenlerin 1080p çözünürlükte monitör alması daha mantıklı olur diyebiliriz. En azından görüntü kalitesinde düşme olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 18 Kasım 2021; 12:9:57 >
  • Surpentor kullanıcısına yanıt

Ha yok, soruyu şimdi anladım. 1080p videolar 2K'ya tam oturuyor ama tabiî bu videonun 2K'ya dönüştüğü anlamına gelmiyor. Videolarda bunu pek anlayamıyoruz ama 2K monitörde 1080p oyun oynamak istediğimizde görüntü çok bozuluyor çünkü ölçeklendirmeyi birebir yapamıyor. İnternetten dizi/film izleyen birinin 2K'yı değil de, 1080p'yi tercih etmesi için teknik bir sebebi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 18 Kasım 2021; 13:41:15 >
  • Nicholai Hel kullanıcısına yanıt

Anladım teşekkürler. Monitörün fotoğrafını karanlıkta siyah renkte çektim.

• Kargo dün saat 18:30'dan beri Amazon depoda bekletiliyor. Umarım bugün yola çıkar.
    Surpentor İstanbul'da mı oturuyorsunuz çok seri gelmiş size.

Bu arada itopya'da 3527₺ son 4 stok

https://www.itopya.com/msi-295-optix-mag301rf-200hz-1ms-1xdp-2xhdmi-wfhd-g-sync-hdr-rapid-ips-gaming-monitor/
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.