Şimdi Ara

MSI GAMING X 5700XT vs RTX 2060 SUPER Hangisini alayım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hangi kartı tercih etmeliyim? 5700xt de ısınma sorunu var, yazılım sorunları var ama performans konusunda youtube da fps testlerine baktıö ve 2060s ten daha iyi bi kart fakat arada kaldım. sizce hangisimi alayım?

ryzem 3600
    16gb ram li sistem topluyorum

• Isınma sorunu yok, doğru modeli alırsan problem yaşamazsın. Gigabyte Gaming Oc , MSİ Gaming , Sapphire Nitro modellerinden birini al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Isınma sorunu yok, doğru modeli alırsan problem yaşamazsın. Gigabyte Gaming Oc , MSİ Gaming , Sapphire Nitro modellerinden birini al.
    yazılım sorunları devam ediyor mu? siz kullanıyor musunuz 5700xt?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanse

Alıntıları Göster
    Bende Sapphire 5600 XT var. Çok memnunum, iyiki almışım diyorum.
  • Bende de RX 5700 var bios flash ile rx 5700 xt yaptım, son yayınlanan yazılımlar ile sorun yaşamıyorum.2060s RXT destekliyor galiba bütcen uygunsa onu değerlendir bence.
    i7 4790 işlemci ve 8 gb ram ile kullanıyorum ekran kartımı. Metro Exodus , AC Odyssey - Origins gibi oyunları akıcı ve güzel oynadım sorun yaşamadım. Saphirre Blower fanlı modeli var o yüzden biraz sesli bendeki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanse

Alıntıları Göster
    Belki de bir kez mavi ekran yedim sorun ekran kartı da değil

3 sene oldu fortmat atmadım

En son rx 580 vardı driver attim kullandım

5700xt. Performans güzel kart

4k da ağır oyunlarda yamuluyor 35 falan veriyor

2k da ise akıyor
  • 5700 xt modellerinde msi gamingx ve sapphire nitro serisi kalite anlamında başı çeken modeller, sıcaklık bakımından (fabrikasyon hatası yoksa) sıkıntı yaşamazsın gayet iyi soğutma kalitesi var bu modellerin ama yazılım konusunda net bir şey diyemem %50 %50, bunun dışında 5000 serisinde donanımsal dxr desteğinin olmaması benim açımdan hayal kırıklığı oldu en azından amd'nin buna cevap vermesini beklerdim ama bundan sonraki nesilde göreceğiz galiba

rtx 2060 super ise yazılımsal açıdan sıkıntı yaşama riskin düşük, alacağın model ise gamingx, strix vs ise soğutma performansı iyi, donanımsal dxr, dx12 ultimate, dlss 2.0 desteği var

sayabileceğim bunlar bu 2 ekran kartı modeli arasında
  • 5700xt sapphire nitro modelini aldım, yazılım sıkıntıları sebebi ile iade ettim, sıcaklık vardı ayrıca o yüzden undervolt ile kullandım.

Düzgün kullanabilmek içim çeşitli ayar önerileri forumda mevcut, bazılarıda sıkıntısız kullanabildiklerini söylüyor.

Özetle ben ayarla uğraşamayacağım için iade edip 2070s aldım tak kullan olarak ayarsız sorunsuz kullanıyorum.

5700xt, 2600s den daha performanslı evet ama tak kullan sorunsuzluk garanti olsun dersen 2060s, yok daha performanslı olsun ayarları güncellemeleri halledebilirim diyorsan 5700xt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKISH-HANDERE -- 5 Haziran 2020; 11:11:11 >
  • yorumlarınız için teşekkür ederim. 2060s almaya karar verdim.Bakalım en uygun nerede bulabileceğim
  • bu gece incehesap da bakabilirsin, indirimli fiyatlar gerçekten indirimli oluyor. 2060s olabilir belki bu akşam

Bu arada kargolar geç gelebiliyor, acelem yok derseniz alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKISH-HANDERE -- 5 Haziran 2020; 11:48:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURKISH-HANDERE

bu gece incehesap da bakabilirsin, indirimli fiyatlar gerçekten indirimli oluyor. 2060s olabilir belki bu akşam

Bu arada kargolar geç gelebiliyor, acelem yok derseniz alabilirsiniz.
    teknobiyotikte galax 2060 super 3600tl civarında şu anda. incehesap indirim saatini beklicem ama bundan ucuza gelirmi şüpheliyim :)

aslında istanbuldayım ve elden satın almak istiyorum fakat vatan,mediamarkt haricinde neresi var bilemiyorum. Onlarda mağaza fiyatları uçmuş :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkanse -- 5 Haziran 2020; 12:12:58 >
  • gurkanse kullanıcısına yanıt
    anadolu yakasında sinerji, avrupa yakasında qp bilişim ile görüşebilirsin. stokta olan modelleri elden alabilirsin
  • https://www.youtube.com/watch?v=ZuDK3mJGU-o&app=desktop

şöyle bir inceleme gördüm ve fiyatı çok iyi geldi sadece 75 76 dereceleri görüyor. sizce alınır mı?

video incelemesinde 2060 super diyip duruyor ama ürün linkine tıklayınca 6gb 192bit diyor. anlamadım :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkanse -- 5 Haziran 2020; 12:33:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darth Mentor

anadolu yakasında sinerji, avrupa yakasında qp bilişim ile görüşebilirsin. stokta olan modelleri elden alabilirsin
    qp ye baktım fiyatlar yüksek ama bazı parçaları oradan alabilirim. Sinerjiye bakayım sitesinden. komple kasa toplayacağım için ucuza getirmeye çaşışıyorum
  • Bu saatten sonra AMD alınmaz, alınacaksa yeni seri beklenmeli.

sinerji qp ye göre daha ucuz ancak tüm ürünler üsküdardaki mağazada olmuyor depodan getirtmeleri gerekebiliyor özelliklede kasaları. telefonla stok bilgisi almanda fayda var
    8 saat bekleyeceksiniz hepi topu
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcest

8 saat bekleyeceksiniz hepi topu
    virüsten dolayı kargolar yoğun olduğu için elden almayı düşünüyorum, değil 8 saat 2 günde gelse gene razıyım. Zaten kendim monte edicem
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.