K

Çavuş
18 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba ,

Bu ayın 11.de Müşteri Hizmetlerini arayıp 2 kez altyapımın 59Mbit'e kadar VDSL desteklediğini teyit ettikten sonra 35Mbit'e kadar olan pakete geçiş istedim.
7-15 gün internetin kesileceğini ilettiler kabul ettim mecburen. İlk 5 gün internetim kesilmedi sonrasında dsl ışığım söndü ve hala sönük.
Bugün yani ayın 22'sinde Türk Telekom Santral'e gittim. Benim ile ilgilenen arkadaş işlem yapacak arkadaşların dışarda olduğunu , beklememe gerek olmadığını ve 15 dakika içerisinde sms ile olumlu yada olumsuz cevap geleceğini söyledi.
DSL ışığım için ise ADSL portundan sökülmüştür VDSL portu yoksa sökülüp kalmıştır dedi.

Velhasıl eve geldim ve bekledim , hala dsl ışığım yanmıyor. Online işlemlere baktığımda ise hala talebimin hala beklemede olduğunu görüyorum. Yakın olsa müdürlüğe gideceğim fakat Sultanbeyli'de oturuyorum Müdürlük Pendik'te.
Yakın zamanda bu şekilde bir değişiklik yapan arkadaş var mıdır ? Hala işlem iptal edilmediğine göre ümitlenmeli miyim ?

Merhaba ,

Pazar günü altyapı çalışması yapıldı.Bakım ve kapasite artırma çalışması yapılacak diye sms geldi.
VDSL port olmadığı için başvurum beklemeye alınmıştı , müdürlüğe gidip bilgi almak istediğimde adresimin bağlı olduğu saha dolabının pasif olduğunu ve beklemem gerektiğini belirttiler.
Detaylı bilgi alamadım. Çalışma sonrasında saha dolabı ne kadar sürede aktif edilir.
bilginiz var mıdır ?
Merhaba ,
YAPA altyapısında olmamama rağmen Türknet başka bir servis sağlayıcısına geçmeme izin vermiyor. (başvuru yaptığım kişi gerekli bilgileri aldıktan sonra bu şekilde bilgi verdi)
Mevcut aboneliğinizi sonlandırıp öyle başvuru yapabilirsiniz dedi.

Abonelik iptali konusunu araştırdım çok fazla sorun yaşayan var görünüyor forumlarda vb.
Bu konuda hakkında ayrıntılı bilgisi olan var mıdır acaba ?
Merhaba ,

Bu işlemi yapabilen var mı acaba ? Hiçbir yerde hizmet numarası yazmıyor. Churn evrağında xdsl hizmet numarası gördüm diğer operatöre bildirdim. Geçersiz olduğunu söyledi.
İmzalayıp ilettiğim evraktaki numara bile geçersiz. Destek kaydı açtım , Şikayet Var'a yazdım. Ayrıca BTK'ya şikayet ettim.
VAE altyapısındayım 6 gündür internetsizim , değiştirmek istiyorum artık.
Merhaba ,

TTnet ile taahhütüm bittiği için türknete geçtim. (uygun fiyatlı olması sebebiyle)
Altyapı olarak kontrol ettiğimde 58mbps kadar hız alabiliyorum. Altyapı YAPA olmadığı için Türknet 35'e kadar verebiliyoruz dedi , buraya kadar bir sorun yok.
Evrakları iletip başvurduğumda ADSL olarak bağlantı aldım. 8Mbit hız tanımlamışlar , ben aynı altyapı ile 15küsür Mbps hız alıyorken şimdi 8Mbit alıyorum.
Türknete başvururken iletişime geçen arkadaş VDSL destek alabileceğimi hatta boş portun olduğunu belirtmişti , fakat 8mbit hız tanımlandı.
VDSL verememe sebepleri ankastreye olan uzaklık dediler fakat ankastre 50-100 metre mesafe uzaklıkta , taş çatlasın 100'ü geçmez.
Kaç metre uzaklıkta olması gerekiyor bu ankastrenin vdsl olarak bağlanabilmem için ?

not : VDSL için OİM 'den kayıt açtım şuan internetim kesik , 2. günümdeyim. 3 gün içerisinde altyapınız desteklerse geçiş yapabileceksiniz diye not düşüldü ve kapatıldı.
@turknetdestek VDSL geçiş işlemleri için yardımınızı rica ediyorum , ankastre bitişik 2 bina kadar uzağımda. Aynı hat ile 16mbit hız alıp sorunsuz kullandım.
Başlıkta da belirttiğim gibi arkadaslar kapıda kartla ödeme seçeneği olan bi site var mı ?
Merhaba arkadaşlar ,

CPU-z den baktım anakartımda pci-e x16 desteği var ama ekran kartım mobility radeon 5470 512mb

onboard galiba. pci-e 16x slotuna ekran kartı takılabilir mi ? takılırsa hangi ekran kartları takılabilir ?

yardımlarınızı bekliyorum
Anakartım 100 dereceyi gördü yalnız yeni işlemci sogutucu takınca böyle oldu yardımcı olabilirmisiniz

Kasa :Dark Evo ll 550W
İşlemci : Amd phenom ii x4 965 Black edition
Anakart :MSI 890FXA-GD65
Ram :Kingston 4Gb 1600Mhz Tek modül (cl9)
Ekran Kartı : Zotac nVIDIA Kepler GTX670
Harddisk : Seagate Barracuda 250gb Sata3

Bu sistemle yeni nesil oyunları (BF3,Crysis2,Max payne 3,GTA4) Ultra ayarda full hd(1920x1080 monitör bunu destekliyor) donmadan oynatır mı ?

Yada tavsiye ettiğiniz başka bi donanım felan var mı ?
Arkadaşlar yeni kasa toplicam 1000-1300 arası bütçem var
black ops 2 gibi oyunları 1920x1080 de donmadan akıcı oynatıcak bi sistem istiyorum yardımcı olurmusunuz.

not: Sadece kasa anakart işlemci ram ve ekran kartı ve ssd
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 80
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.159 (Bu ay: 25)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 17 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.