Şimdi Ara

msı fast boot nedir tam olarak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
30.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anakartın cd sinden yuklediğim msı fast boot diye bir program var
    ne işe yarıyor ? nasıl kullanırım bir zararı olur mu?

• Birkaç kişi Fast Boot'u aktif etmeyin, BIOS'a girilemiyor demiş. Giriliyor arkadaşlar anlatıyorum hemen.

1) Başlat menüsünde Shift'e basılı tutarak yeniden başlat diyin.
    2) Mavi arkaplanlı bir ekran açılacak oradan Sorun Gidere tıklayın.
    3) Gelişmiş Ayarları seçin.
    4) UEFI BIOS Ayarlarını seçin ve yeniden başlata tıklayın. Yeniden başlattığınız gibi bios'a gireceksiniz.
  • Hizli bios manasina geliyor muhtemel bios ayarlarina gem masaustunde ulasma hemde tek tiklama ile bios arayuzune gecme seklindedir...baska bir esprisi yok yani..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • klement kullanıcısına yanıt
    anladım hocam tesekkurler
  • red alert2 R kullanıcısına yanıt
    fast boot- masaüstü bilgisayarınızın, windowsun hızlı acılmasını saglıyor
  • Programı aç, oradan fast boot seçeneğini aktif et.
    Bundan sonra programı bir daha açmana gerek yok.
  • Bnde de MSI AA68hm war fast boot u active ettim yeniden baslattim 10 dk dir PC binacilmasini bekliyorum win 10 dan midir nedir daha biosa girmek nasip olmadi

• Fast boot u soyle anlatayim
    Ornek
    Kendi arabaniza binince, biner binmez calistirir gidersiniz

Normal boot ise
    Orn
    Baskasinin arabasina binince ayna ayari kontrolu ,koltuk ayari kontrolu vs yaparsiniz sonra gidersiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

Fast boot u soyle anlatayim
    Ornek
    Kendi arabaniza binince, biner binmez calistirir gidersiniz

Normal boot ise
    Orn
    Baskasinin arabasina binince ayna ayari kontrolu ,koltuk ayari kontrolu vs yaparsiniz sonra gidersiniz

Hocam win 10 yukledim bir turlu biosa göremiyorumfast bootu da active ettim bu sefer bbilgisayar uyku moduna geçti nasil gideceğim biosa

Fast boot'un 2 özelliği var ; Birincisi fast boot'u aktif ederek sistemin daha hızlı açılmasını sağlar. İkincisi ise sistem masaüstündeyken bios'a girmenizi sağlar.

Msi Live Update 6 kurmanızı öneririm yüklü değilse eğer. Anakartınızın ve bios'unuzun sürekli güncel kalmasını sağlayan yararlı bir program. https://www.msi.com/page/Live-Update-5-Manual
  • ezio4141 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam
    Yani masaustundeyken biosa girip oc yapabiliyor muyuz?

Rica ederim hocam , masa üstündeyken GO2BIOS'a tıklayıp sistem yeniden başlıyor ve direk bios ekranına geliyor hocam bu işe yarıyor.
  • ezio4141 kullanıcısına yanıt
    anladım hocam tekrardan tesekkurler kolay gelsin=)
    Rica ederim hocam , sizede :)
  • Bios post ekranında sistem i/o birimlerini kontrol eder. Fast boot ile bu aşama atlanıyor. Dikkat et fast boot aktif iken klavye ve fare kullanamayacaksın açılışta. Sorun çıkarmayan bir sistemde açık kalması açılışı biraz hızlandırıyor.

• merhaba, bios'ta msi fast boot enable yaptım ve şimdi bios'a giremiyorum.
    acaba clear cmos ve bios pili ile uğraşmadan anakart üzerinde işlem yapmadan bios'a girebilir miyim
    Klavyenin del tuşuna basıyorum ama klavye çalışmıyor. msi a68hm e33v2 anakartın clear cmos i tam olarak nerede. Ben bulamadım. İnternette resimler var ama resimlerden de bulamadım. Bios pilini çıkarark da bios resetlenebiliyormuş. Anakartın üzerinde bios pili var ama orada ekran kartı takılı. Onu çıkarmadan bios pilini çıkarmak güç.
    Şu an pc de windows kurulu değil yani işletim sistemi kurulu değil.
  • SAKIN MSI FAST BOOT ENABLE YAPMAYIN sadece bir kaç sn daha hızlı açılacak diye KESİNLİKLE MSI FAST BOOT ENABLE YAPMAYIN.

Msi fast boot enabled yaparsanız Klavye çalışmıyor.Bios'a girmiyor Bios'a girmek için cmos clear ile uğraşmak zorundasınız.
  • Bu teknoloji her nasıl çalısıyorsa garip birşey. Mesela 5 saat pc de takıldım kapattım. Pc yi 1 saat sonra yeniden açtığımda işlemci saatine baktığımda 6 saat yazıyor. Yani işlemci düşük voltaj verilerek pc yi kapatsanız bile çalışıyor. Pc'yi kapat dediğinizde hemen pc nin anlık iso dosyası alınıyor. Pc yi yeniden açtığınızda zaten düşük voltajla çalışmakta olan işlemci oluşturulan iso dosyasından sistemi başlatarak pc nin çabucak açılmasını sağlıyor. Ssd olmamasına rağmen bilgisayarım 15 sn açılıyor. Eğer yeniden başlat derseniz bu sefer tüm sistem kapatılıp tüm donanımlar yeniden başlatılıyor.

Pratikte güzel bir teknoloji ancak uzun vadede donanımların ömrünü etkiler mi bir fikrim yok ama benim gözlemlediğim 5 sn erken açılıyor pc.

• wa$abi kullanıcısına yanıt
    Bende açık ve del tusuna basarak girebiliyorum bios a

• merhaba
    pc'imde windows yok linux var. msi fast boot enable yapınca klavye çalışmıyor bu durumda nasıl bios'a girebiliyorsunuz merak ettim. windows'da bununla ilgili bir program olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProfesörCan

Bu teknoloji her nasıl çalısıyorsa garip birşey. Mesela 5 saat pc de takıldım kapattım. Pc yi 1 saat sonra yeniden açtığımda işlemci saatine baktığımda 6 saat yazıyor. Yani işlemci düşük voltaj verilerek pc yi kapatsanız bile çalışıyor. Pc'yi kapat dediğinizde hemen pc nin anlık iso dosyası alınıyor. Pc yi yeniden açtığınızda zaten düşük voltajla çalışmakta olan işlemci oluşturulan iso dosyasından sistemi başlatarak pc nin çabucak açılmasını sağlıyor. Ssd olmamasına rağmen bilgisayarım 15 sn açılıyor. Eğer yeniden başlat derseniz bu sefer tüm sistem kapatılıp tüm donanımlar yeniden başlatılıyor.

Pratikte güzel bir teknoloji ancak uzun vadede donanımların ömrünü etkiler mi bir fikrim yok ama benim gözlemlediğim 5 sn erken açılıyor pc.

Çıkarken PSU'nun anahtarını kapatın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.