Şimdi Ara

MSI CX62 6QD-234XTR Kullanıcı İzlenimleri //Genel Soruları Cevaplama (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
4
Favori
16.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HICKIRIKs

Cevap icin tesekkurler driveri kaldirip yukledim fakat devam ediyor daha oncesinde bir oyun icin direct x11 yuklemistim onunla.alakasi olabilir mi?

Sorunun tam tespiti için öncelikle temiz bir Windows + güncel driver kurulumu ve ardından BIOS + firmware güncellemesi yapman gerekir. Cızırtı hala devam ediyorsa donanımdan şüphelenmeye başlayabilirsin ve bu sorunu sadece teknik servi çözer.
  • Draker kullanıcısına yanıt
    Hocam bu gün temiz kurulum yaptım değişen birşey yok yazılımsal olsa her iki hoparlördede cızırtı yapması lazım ekolyzer ayarlarından sol 0 sağ 100 yaptığım zaman cızırtı cok bariz belli oluyor.Servise yollayacam fakat sitesinde her ilde 3-5 servis yazmıslar acık adresleri yok sanırım sadece istanbulda servisleri var ve msı servisi nasıldır bilginiz var mı?
  • HICKIRIKs H kullanıcısına yanıt
    O zaman yazılımsal bir sorun değil. Teknik servise Servispoint bakıyor hocam. Telefonla görüşüp kargo ile gönderirsin.

http://www.servispoint.com/

İletişim Bilgileri

Servis Noktası A.Ş.
    Gülbahar Cad. Cem Apt. No:17 Mecidiyeköy - Şişli / İstanbul

Telefon +90 212 288 42 30
    Faks +90 212 288 52 96
    Eposta bilgi@servispoint.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draker

O zaman yazılımsal bir sorun değil. Teknik servise Servispoint bakıyor hocam. Telefonla görüşüp kargo ile gönderirsin.

http://www.servispoint.com/

İletişim Bilgileri

Servis Noktası A.Ş.
    Gülbahar Cad. Cem Apt. No:17 Mecidiyeköy - Şişli / İstanbul

Telefon +90 212 288 42 30
    Faks +90 212 288 52 96
    Eposta bilgi@servispoint.com

Daha önce servispoint tecrübeniz oldumu olduysa nasıl bir servis?

• Samichlaus kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar,
    Son bios ve fan updatelerini yaptım. Talimatları okuyarak şuan için sorunsuz update işlemini gerçekleştirdim. Fan update basit bir biçimde oldu ama bios update konusunda ufak bir sıkıntı yaşadım.
    Bios update işlemini sorunsuz bir biçimde yaptıktan sonra sistem yeniden başladı ancak windows yüklenmedi ilk etapta. cable not connection gibi bir uyarı verdi. operating system not found uyarsı peşinden geldi. Dedim aha gitti pc :)

Tek çare format atmak diye düşünmüşken son bir kez daha bios ayarlarına bakayım dedim. Bakmadan önce cepten sorun ile alakalı araştırma da yaptım tabii. Forumlarda bios update sonrası ide/sata ayarları değişmiştir diye bir yorum okudum. Ben de bios ayarlarından bunu denedim ama sorun çözülmedi. Sonra bios menüsüne baktığımda first boot kısmında legacy yazdığını gördüm. Ben ilk başta Uefi kurduğum için sorunu tespit ettim. Ayarı uefi yapınca pc açıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: hitman000

Merhaba arkadaşlar,
    Son bios ve fan updatelerini yaptım. Talimatları okuyarak şuan için sorunsuz update işlemini gerçekleştirdim. Fan update basit bir biçimde oldu ama bios update konusunda ufak bir sıkıntı yaşadım.
    Bios update işlemini sorunsuz bir biçimde yaptıktan sonra sistem yeniden başladı ancak windows yüklenmedi ilk etapta. cable not connection gibi bir uyarı verdi. operating system not found uyarsı peşinden geldi. Dedim aha gitti pc :)

Tek çare format atmak diye düşünmüşken son bir kez daha bios ayarlarına bakayım dedim. Bakmadan önce cepten sorun ile alakalı araştırma da yaptım tabii. Forumlarda bios update sonrası ide/sata ayarları değişmiştir diye bir yorum okudum. Ben de bios ayarlarından bunu denedim ama sorun çözülmedi. Sonra bios menüsüne baktığımda first boot kısmında legacy yazdığını gördüm. Ben ilk başta Uefi kurduğum için sorunu tespit ettim. Ayarı uefi yapınca pc açıldı.

fan update nerede var hocam ve ne değişiklik sunuyor?

• HunterInTheNight kullanıcısına yanıt
    msi cx62 resmi sitesinde dosyası mevcut. Değişiklik olarak laptobun bana geldiği sürümde fan devirdi 3200-3500 de çalışıyordu normal kullanımda bu güncelleme ile yine aynı devirde çalışıyor sürekli olarak. Ancak turbo fan açtığında anında 5000 devire çıkıyor. Öncesinde 3200 devirden yavaş yavaş 5000 devire çıkıyordu.

Tek fark turbo fan çalıştırılmasında olmuş yani.

Resmi site:https://www.msi.com/Laptop/support/CX62-6QD.html#down-bios

Firmware kısmında fan bios update görülebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitman000 -- 12 Mayıs 2017; 9:35:33 >
  • Beyler temiz kurulum yaptım malum dvd sökmüştüm ben acaba dvd driveri iso olarak biriniz upload edebilir mi rica etsem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar cihazin sarji kapaliyken %100 seviyesinden %96 seviyelerine düsüyor bu durum normal mi?

• HICKIRIKs H kullanıcısına yanıt
    Normal

• quote:

Orijinalden alıntı: Samichlaus

Normal

Bunun sebebi nedir engellemenin bir yolu var mı acaba?
  • Selamlar, arkadaşa bu bilgisayardan almıştık, şimdi haber verdi, donmuş. Klavye, touchpad, mouse tepki vermiyor. Power tuşu da keza.. cihazı nasıl kapatabiliriz ya da reset?

Edit: neyse arkadaş kapatabilmis, artık iade yolu gözüktü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker -- 22 Mayıs 2017; 20:59:44 >
  • quote:

Arkadaslar cihazin sarji kapaliyken %100 seviyesinden %96 seviyelerine düsüyor bu durum normal mi?

Lityum Ion piller bekleme sırasında güç kaybeder ve bu normal bir durumdur. Ara sıra sistemi pilde çalıştırıp pil gücünü tüketip tekrar şarj etmende fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draker

quote:

Arkadaslar cihazin sarji kapaliyken %100 seviyesinden %96 seviyelerine düsüyor bu durum normal mi?

Lityum Ion piller bekleme sırasında güç kaybeder ve bu normal bir durumdur. Ara sıra sistemi pilde çalıştırıp pil gücünü tüketip tekrar şarj etmende fayda var.

Bilgilendirme icin tesekkur ederim.

• Cok kararsizim sizce almali miyim memnun musunuz? Oyun ve acad 3dmax gibi.programlar icin kullanacagim

http://www.hepsiburada.com/msi-cx62-6qd-234xtr-intel-core-i5-6300hq-2-3ghz-8gb-1tb-gt940m-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-BD602163

• quote:

Orijinalden alıntı: affetmeyeci

Cok kararsizim sizce almali miyim memnun musunuz? Oyun ve acad 3dmax gibi.programlar icin kullanacagim

http://www.hepsiburada.com/msi-cx62-6qd-234xtr-intel-core-i5-6300hq-2-3ghz-8gb-1tb-gt940m-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-BD602163

Bende çok kararsız kaldım birde hp indirim hakkım var 320 tl o yüzden 2500 civarı 7200u yada 7500u işlemcili bir makina mi alsam diye kararsizim

Oyun konusunda sıkıntı yaşamasınız sanırım bu arada hepsiburafa yerine n11 de tekrar market var 2439 tl satıyor 100 tl de hafta sonu indirim çeki ile 2339 tl ye gelir alışkın boşuna fazla para vermeyin tekrar market de güvenilir msi yetkili satıcı.

3 aydır araştırma yapıyorum benim mantığım HQ işlemciler performans işlemcisi olduğundan ondan yana ve hep HQ lara baktım bu modelde çok mantıklı fiyatına göre.

Ben sana bana göre avantajlarını ve dezavantajlarını yazayım.

+HQ performans islemci
    +Turbo fan
    +f/p ürünü kendi kategorisinde
    +m2 Sata yuvası var en büyük avantajı bu çünkü sonradan takılan SSD ler normal hdd yuvasına takildiginda SSD ninn%70 performansını alabilirsiniz hele ki hdd Candy ile dvd yerine takarsaniz SSD kullanmanızın hiç anlami olmaz o derece bu nedenle m2 Sata yuvası çok büyük avantaj

-kasa kalitesi diğer msi modellere göre düşük
    -klavye ışıklandırma yok
    -ekran kartı bu fiyat aralığında pek çok pc den iyi ama bi gtx950-960 değil ama araştırın 960 li pc 3000 den aşağı yok 950 sadece Asus x550vx var o seride de kronik sorun var komşumun oğluna aldık i7 6700hq 16 gb ram var ama kullanırken bile sanki i3 pc gibi yavaş geldi bana ve yorumlara bakarsanız özellikle donmalar ile ilgili çok sayıda şikayet var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robinex -- 4 Haziran 2017; 14:6:45 >

• robinex kullanıcısına yanıt
    Guzel ozetlemissin durumu hocam bende birebir ayni fikirdeyim.butceme ve ihtiyaclarima gore en uygun f/p urunu oldugunu dusunuyorum.yazdiginiz dezavantajlarda benim bi gozume takilan klavye isigi gibi, digerleri biraz daha turkiye sartlarinda bu fiyata "anlayisla".karsilanabilir gibi geliyor.indirim durumundan bahsettiginiz icin ekstra tesekkur ederim bir hafta icinde karar verecegim.alirsam butceme gore bu msi i alacagim insallah.hic bir asus veya u islemcili herhangi bir urun dusunmuyorum.dusunenlerinde hata yapacagini dusunuyorum.

• affetmeyeci kullanıcısına yanıt
    Hepsi burada KDV indiriminden 2220 tl ye aldım suan kurulum yapıyorum incelemelerimi yazacağım

İlk izlenimim heryerde yazan kasa kalitesi yaw boşuna endiselenmisim kasası gayet hoş dokunun verdiği his mükemmel hp nin yeni kasa ile bu pc arasında çok kalmıştım vatandan incelemistim o kasayı ışıklı olmasi güzel ama dokundugumda hafif elinin yapıştığını hissettiğini bir kasaydı. Msi da kesinlikle öyle bişey yok hlgayet güzel ve hoş

kalite olarak tuşlar içeri cokecek gibi diyenler olmuş arkadaşlar klavye kullanmayi bilmiyorsanız masaüstü klavyesi alın takın hiç de öyle bir his vermiyor tabi siz klavyeye abaniyorsaniz üretici ne yapsın çelikten yapsa yine bukersiniz :)

Sonuç olarak almayi düşünenler ve kasa kalitesine takılan varsa hiç düşünmesin alsın.

Performans yorumlarimi birkaç gün kullanıp yazacagim

• quote:

Orijinalden alıntı: robinex

Hepsi burada KDV indiriminden 2220 tl ye aldım suan kurulum yapıyorum incelemelerimi yazacağım

İlk izlenimim heryerde yazan kasa kalitesi yaw boşuna endiselenmisim kasası gayet hoş dokunun verdiği his mükemmel hp nin yeni kasa ile bu pc arasında çok kalmıştım vatandan incelemistim o kasayı ışıklı olmasi güzel ama dokundugumda hafif elinin yapıştığını hissettiğini bir kasaydı. Msi da kesinlikle öyle bişey yok hlgayet güzel ve hoş

kalite olarak tuşlar içeri cokecek gibi diyenler olmuş arkadaşlar klavye kullanmayi bilmiyorsanız masaüstü klavyesi alın takın hiç de öyle bir his vermiyor tabi siz klavyeye abaniyorsaniz üretici ne yapsın çelikten yapsa yine bukersiniz :)

Sonuç olarak almayi düşünenler ve kasa kalitesine takılan varsa hiç düşünmesin alsın.

Performans yorumlarimi birkaç gün kullanıp yazacagim

Hocam genel kullananlar kasa kalitesi iyi değil diyorsa değildir. Siz çok beğendiyseniz ne mutlu size.f/p ürünü kimse birşey demiyor ama kasası msi markasına hiç ama hiç yakışmamış..

NOT: tartışma için yazmadım sadece kasa kalitesinin kötü olduğu aşikar onun altını çizmeli

• Şöyle diyelim daha dogru olur daha önce gaming notebook yada kaliteli notebook kullananlara kalitesiz gelir ama benim gibi lg ve sonrasında packardbell kullananlar için fazlasıyla güzel bir kasa ayrıca turbo fan a aşık oldum

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.