Yüzbaşı
17 Haziran 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar,

2 gün önce Nokia 6303c satın aldım. Dün akşam bataryası tam olarak bitince uzun şarja bıraktım, bu süre zarfında ekranda şarj olduğuna dair hiçbirşey belirmedi. Bu sabah kalkınca adaptörü çıkardım (12 saat şarj süresi), telefon açılmadı. Evde ki diğer prizlerde de aynı şekilde ekrana hiçbirşey gelmedi.

Aldığım dükkana gittim, önce farklı bir telefonda denediler şarj etmeye başladı, benim telefonumda yine şarj olmadı, tekrar denediler ve bu sefer ekrana görüntü geldi.

Eve geldim, bu sefer hangi prize taktıysam çalıştı. neyse şarj olsun diye bıraktım, 1dk geçmeden batarya dolu uyarısı verdi. Arama, radyo, kamera vs. çalışıyor gerçekten de dolu :S Aslında dün gece şarj olmuş ama ekrana hiçbir mesaj uyarı çıkmamıştı ve telefon da açılmamıştı.

Bu durum bana anormal geldi, sizce de öyle mi? Acaba telefon mu sorunlu adaptör mü?
bu sabah radyoda duydum da bir bayan söylüyor parçanın nakarat kısmı böyle bişeydi ;

"
hesabımın parolasını unuttum
msnim bi daha açılmayacak
çevrimdışı görünüyorum
parolamı kim hatırlatacak bana ?
"

Zoom x6 wireless model 5590 modem

ağa kaçak girişleri önlemek için şifreleme yapmak istedim. modemin sayfasında kablosuz bölümünde ilgili seçeneklerden (wpa,wep64,wep128) birini seçtiğim zaman parola yazacağım bölüm açılmıyor statusbar 2 çubuk ilerliyor ve bağlantı kopuyor , modeme reset atmadan tekrar bağlantı kurulmuyor.Ayrıca bağlantı özelliklerinden (windowsun ayarlarından) ağa anahtar koyunca bu seferde ip alamadığı için bağlantı kurulmuyor.

wireless konusunda pek bilgim yok şifreleme yönteminide forumda arama yaparak öğrendim.

bu noktoda ne yapabilirim ?
Sızdırma dolandırıcılığı nedir?

Balık yakalamanın bir yolu, balığın yiyecek olduğunu düşüneceği kadar gerçekçi bir yem kullanmaktır. Web'de de sızdırma dolandırıcılığı aynı şekilde çalışır. Hırsızlar, Citibank, eBay veya MSN gibi ünlü bir şirketten geliyormuş gibi görünen bir iletiyi veya anlık iletiyi, doğrudan o şirketin e-posta adresiyle gönderirler. Yemi yutarsanız, paranızı ve hatta kimliğinizi tehlikeye atıyor olabilirsiniz. Sızdırma dolandırıcılığından nasıl korunacağınızı öğrenin.


Sızdırma Dolandırıcılığı Nasıl Çalışır

İleti, bir bağlantıyı tıklatmanız için sizi ikna ederek, saygın bir markaya olan güveninizden yararlanır. Bu sizi, asıl şirketi taklit eden aynı ölçüde ikna edici (ve aynı ölçüde sahte) bir Web sayfasına veya açılır pencereye götürür. Oraya eriştiğinizde, Sosyal Güvenlik Numaranız, banka hesabı veya kredi kartı numarası, doğrulama kodu, parola veya kişisel kimlik numarası (PIN) gibi hassas kişisel bilgilerinizi açıklamanız istenir.
Bu dolandırıcılık, hünerleri nedeniyle güven verici ama aynı zamanda da ürkütücüdür. Binlerce insan şu kaynaklardan gönderilmiş gibi görünen e-posta iletileri almıştır:

Bankanın logolarını ve vaatlerini içerecek kadar özenli hazırlanmış bir kandırmaca olarak, New Delhi'deki bir otele yapılacak 829.49 dolarlık bir ödemenin doğrulanmasını isteyen "bankalarından". Okuyucu “BU ÖDEMEYİ DURDUR”u tıklatmak zorunda bırakılarak, "ödemenin reddedilmesi" için gerekli hesap bilgilerini açıklamasının istendiği aynı ölçüde ikna edici bir sayfaya gider.
Kredi kartına işlenecek bir ödemenin reddedildiğini belirten "cep telefonu şirketi". İleti şu ifadeyi içeriyordu: “Bu bağlantıyı tıklatarak kredi kartı bilgilerinizi hemen güncelleştirmezseniz, hesabınız askıya alınabilir.” "Güncelleştirmeyi" kolaylaştırmak için "yardım sağlayan" bir bağlantı sağlanıyordu.
“MSN”, “Sevgili MSN hizmetleri müşterisi”ne, sağlanan bağlantıyı tıklatarak kimliklerini doğrulamamaları durumunda aldıkları MSN hizmetlerinin “devreden çıkarılacağı” bildiriminde bulunuyordu.
Taklit edilen siteler o kadar ikna ediciydi ki, 2003 yılında neredeyse 2 milyon insan gizli bilgilerini açıklamaları için kandırılarak, mali durumları ve kredi derecelendirmeleri riske sokulmuş oldu.


Kendinizi Sızdırma Dolandırıcılığından Korumaya Yardımcı Olmanın Beş Yolu

Hassas kişisel bilgilerinizi verirken tedbirli olmanın yerini hiçbir şey tutamazsa da, bir sızdırma dolandırıcılığına maruz kalma riskinizi azaltmanız için bazı basit kurallar aşağıda belirtilmiştir.

>1: Duyarlı kişisel bilgilerinizi hiçbir zaman bir e-posta, anlık ileti veya açılır pencere içinde başkalarına vermeyin
Yasal ve kurumsallaşmış şirketlerin çoğu, parola, hesap veya kredi kartı numarası veya diğer gizli bilgileri istemek için bu yöntemleri kullanmayacaktır. Sızdırma dolandırıcılığı yapanların insanları kandırmaları kolaydır—örneğin, bir e-posta iletisinin “Kimden” satırındaki adresi taklit ederler.

>2: Bir ileti veya açılır pencere içindeki bir bağlantıyı tıklatırken dikkatli olun
Kişisel bilgilerinizi isteyen bir e-posta iletisi, anlık ileti veya açılır pencere alırsanız, bağlantıyı tıklatmayın. Bunu yapmanız sizi, verdiğiniz bilgilerin siteyi oluşturan dolandırıcılık ustasına gönderilebileceği bir telefon şirketi sitesine götürebilir.
Bir iletinin sahici olduğundan emin değilseniz, daha önceki bir faturada veya telefon rehberinde yer alan numarasını kullanarak şirketi arayın. Web sitesini ziyaret etmek için, adresi yazın veya kendi yer iminizi kullanın.

>3: Herhangi bir bilgi girmeden önce Web sitesinin kişisel bilgilerinizi koruduğundan ve gerçek olduğundan emin olun
Sızdırma dolandırıcılığı yapanlar, görüntülenen adresi gerçekmiş gibi göstermenin yollarını bilirler. Sitenin gerçekliği hakkında en küçük bir şüpheniz bile varsa, güvenliğinize önem verin ve siteden ayrılın.

Internet'te aktarılırken duyarlı verilerin korunmasına yardımcı olacak bir önlem olarak veri şifreleme işaretleri arayın. Aşağıda gösterildiği gibi, Web adresinde https (“s”, güvenli anlamına gelir) dizilimi veya küçük bir kapalı asma kilit veya kırılmamış anahtar görüntüsü olup olmadığına bakın.
Olduğunuzu düşündüğünüz yerde olup olmadığınızdan emin olun. Ne yazık ki bazı sistemlerde, asma kilidin (ve anahtarın) sahtesi görüntülenebilmektedir, bu nedenle sitenin güvenlik sertifikasını görüntülemek için bu simgeyi çift tıklatın. Sertifikadaki adla adres çubuğundaki adın eşleşip eşleşmediğine bakın. Adlar farklıysa, sahte bir sitede olabilirsiniz.>4: Mali bildirimlerinizi düzenli olarak gözden geçirin
Her şeyin gerektiği gibi olduğundan emin olmak için, tüm kredi kartı ve banka bildirimlerinizi her ay ve düzenli olarak denetleyin ve çevrimiçi hesaplarınızda düzenli olarak oturum açın.

>5: Bilgisayarınızın güvenliğini artırın
Sızdırma dolandırıcılığı yapanlar en son güvenlik düzeltmelerini uygulamadığınızı ümit ederler ve düzeltilmemiş açıklardan yararlanmaya çalışabilirler. Bilgisayarınızın güvenliğini artırmak içinwww.msn.com.tr/security/pcsafety adresindeki yönergeleri adım adım uygulayın. Orada, Microsoft güvenlik duvarı kullanmanıza, virüs önleyici yazılım yüklemenize ve düzenli olarak güncelleştirmenize ve Windows ve Office yazılımınızı güncel tutmanıza yardımcı olur.


Uyarı İşaretleri Nelerdir?

Çekici bir dolandırıcılıkla gerçekliği birbirinden ayırmak çoğu kez uzmanlar için bile çok güçtür. Bu nedenle, sizin için en iyi korunma yolu dikkatli olmak ve beş basit kuralımıza uymaktır. Bunlardan başka, bir sızdırma dolandırıcılığını açığa vuran bazı işaretler aşağıda belirtilmiştir. (Ayrıca, ustalıkla hazırlanmış orijinal bir sahte "Citibank" iletisi örneğini cloudmark.com/phishing/learn adresinde görebilirsiniz.)

Bir e-posta iletisinde kişisel bilgilerin istenmesi. Çoğu gerçek şirket kişisel bilgileri e-posta yoluyla istemez.
Uyarıcı iletiler Suçlular, düşünmeden yanıt vermeniz için bir acil durum hissi oluşturmaya çalışırlar.
Yazım ve gramer yanlışları
Biraz değiştirilmiş bir Web adresi. Aldatıcı yazım değişikliği yalnızca dikkatlice bakılarak görülebilir. Örneğin,www.microsoft.com şu şekillerde görünebilir:www.micosoft.com,www.mircosoft.com veyawww.microsoft.com.
Okuduklarınız gerçek olmayacak kadar iyiyse, büyük olasılıkla gerçek değildir.


Şüpheli İstenmeyen E-posta Dolandırıcılıklarını Rapor Edin

Sızdırma dolandırıcılığı amaçlı bir e-posta aldığınızı düşünüyorsanız, şunları yapın:

Hileli iletiyi adı kullanılan şirkete GÖNDERİN. Şirketin bu tür kötüye kullanmaların raporlanması için özel bir e-posta adresi olabilir. Örneğin, sızdırma dolandırıcılığı e-postası “MSN” geldiyse, abuse@msn.com adresine raporlayın. (Ve, e-posta adresini kendi elinizle yazmayı unutmayın.)
E-posta iletisini şu adreslere göndererek sızdırma dolandırıcılığını yetkililere RAPOR EDİN:
Sızdırma dolandırıcılığı sitelerini kapatmak ve suçluları belirlemek için tüm dünyada yasal olanakları kullanan,www.ifcbi.gov adresindeki Internet Dolandırıcılığı Şikayet Merkezi aracılığıyla FBI.
reportphishing@antiphishing.org adresindeki Anti-Phishing Working Group (Sızdırma Dolandırıcılığı Karşıtı Çalışma Grubu, bir e-ticaret birliği).
İpucu Şüpheli bir e-posta özgün üstbilgisiyle birlikte nasıl rapor edilir
Bir e-postanın üstbilgisine gömülü olan bilgiler, teknik uzmanların bir hırsızı ortaya çıkarmak için gerek duydukları bilgilerdir; bu bilgiler olmaksızın bir soruşturma yapmaları mümkün olmayabilir. Şüpheli bir e-postayı özgün üstbilgisiyle birlikte nasıl raporlayacağınızı şu adreste öğrenin:www.msn.com.tr/security/inbox/default.asp.


Sızdırma Dolandırıcılığı Kurbanı Olduysanız Harekete Geçin

Kişisel bilgilerinizin tehlikede olduğunu veya çalındığını düşünüyorsanız:

Dolandırıcıların eriştiği veya açtığı tüm hesapları HEMEN KAPATIN.
TÜM çevrimiçi hesaplarınızdaki parolalarınızı ve PIN kodlarınızı HEMEN DEĞİŞTİRİN.
ABD Federal Trade Commission'a (Federal Ticaret Komisyonu, FTC) nasıl şikayette bulunabileceğiniz de dahil olmak üzere başka neler yapabileceğinize ilişkin bilgi için safety.msn.com/idtheft adresine GİDİN.
Passport parolanızı açıkladıysanız ve parolanız izniniz olmadan değiştirildiği için Hotmail hesabınıza artık erişemiyorsanız, lütfen bu durumu abuse@msn.com adresine bildirin. Güvenlik sorularına yanıt verebilirseniz, kötüye kullanma şikayetlerinden sorumlu ekip parolanızı sıfırlayabilir.


Kaynaklar

En yeni sızdırma dolandırıcılığı şemaları ve istatistikleri için Anti-Phishing Working Group'u (Sızdırma Dolandırıcılığı Karşıtı Çalışma Grubu) ziyaret edin.
www.antiphishing.org
MSN Çevrimiçi Güvenilirliği ve Güvenliği (safety.msn.com), kapsamlı bilgilerin sağlandığı harika bir kaynaktır. Sızdırma dolandırıcılığı hakkında daha fazla bilgi için safety.msn.com/phishing adresine gidin.

Kaynak :http://www.msn.com.tr/security/phishing/default.asp
Slm linkdeki twinmos speed-premium (BH-5) ramleri almayı düşünüyorum sizce nasıllar?

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1478

sistemim

amd 64 3000+
epox - 9NPA+ultra

anakartım ramlere max 3.1v weriyo bu v ile n kadar çıkarım?

bu olmazsa başka ram n tawsiye edrsiniz?
"100k hardware, 300k piksel software çözünürlük"

Burda webcam için önemli olan nedir?
300k yeteceğini biliyorum ama soft olunca şüpheye düştüm.Bu ürünün özelliği biraz ucuz olunca kandırmaca mı var dedim.

256kb adsl bağlantısı için yeterli mi ,takılmadan görüntü aktarabilir mi?
Yeni haberler için ilk mesajın sonuna bakın.

Daha önce bir arakadaşımız Unreal Tournament 2006 adıyla oyunu bizi duyurmuştu.Ama 2006 değil 2007 adıyla geliyor.Oyun UT 2003/04 serilerinin devamı eğil , tamamıyla yeni bir oyun olarak geliyor.Unreal Engine 3 ile geliştirildiğini biliyoruz.

Computer Gaming World's May 2005 fuarında oyun hakkında tanıtım yapılmış ;
http://www.1up.com/do/feature?pager.offset=0&cId=3140119Oyunla ilgili

General
"Envy" was Epic's code name for the next UT, now the official title has been confirmed as "Unreal Tournament 2007" by Midway.
Expect UT2004's "bounciness" to be toned down in the next UT.
The double-jump is back.
The game will focus on AI, specifically voice-controlled AI.
As with many UT2004 levels, the layout of maps in the next UT is being finalized before artwork is incorporated.
The game will feature a global ratings system that will allow clans to compare scores.
Gametypes include Onslaught, DM, TDM, CTF, and the all-new Conquest mode. It appears that Assault, Bombing Run and Domination have been dropped.
Classic map Deck 17 returns in UT2007! -- "The level we brought in first is called Deck 17 [...] because we knew if we made changes and tweaked the movement, everyone would be able to see the difference and the improvement because they knew what the level felt like before." - Jim Brown
"We're not trying to make a prettier UT2K4. We're really trying to make a very new game." - Steve Polge
Epic aims to correct the steep learning curve seen in UT2003/4, making the game enjoyable for newbies and veteran players alike, hence the ability to use your stats to find similarly-skilled opponents
"People in the lobby can say 'Hey, I want to play a capture-the-flag match on this map.' and you'll set it up from there and boom, you'll all go off and play it." - Steve Polge on in-game lobbies.
Epic hopes to have deeper community integration in-game for the next UT.
UT2007 will be published by Midway in the second half of 2006.
According to Epic, UT2007's AI and gameplay are already better than that of UT2004, and most other current titles.
"Out goal is to make a much better UT than anyone's ever seen." - Steve Polge.
"Actually, we don't think 2K4 was very successful [...] It wasn't a bad game... I just wish it could have been a better game than it was." - Steve Polge
"We've paid [...] a lot of attention to what the guys in the community are saying, and we take that feedback to heart." - Jim Brown
"The original Unreal Tournament was on the threshold of being a great game. If we had done 2K4 without having to feel kind of in the box of what we had started in 2K3, I think it would have been a much better game than it was." - Steve Polge
"[In UT2004] you miss the feeling you get from being in someone's face and fighting with them." - Jeff Morris


Project Leads
Steve Polge - Lead Designer
Jim Brown - Lead Level Designer


Vehicles
Nine 'Axon' vehicles taken from UT2004: ECE
The Scorpion buggy now comes with an XMP-style rocket booster, as well as an 'eject' button which turns it into a self-destructing bomb.
Scorpion now features Rocket Launchers instead of UT2004's energy web.
Goliath tank may feature destructable treads this time around.
Nine new Necris vehicles


Weapons
Rocket Launcher
Flak Cannon
Redeemer
Link Gun
Shock Rifle
AVRiL
Sniper Rifle
Dual Enforcers
Stinger (from Unreal 1 and Unreal Championship 2, replaces the Minigun)
Canister Gun (houses Grenade Launcher, Mine Layer, Bio Rifle)


Conquest Gametype Information
Features eight teams, each with unique armor.
Conquest maps are "potentially as large as three onslaught maps with assault-like objectives and even a form of limited resource management planned"
"there may be the option to treat a conquest match like a long term war, so you can play, take a break, and then go back and play more later"
"you can use your stats to find similarly abled opponents"
"pre-game lobbies" will be present in some form
"clan pages and other sites will be able to be viewed from within the game"
"conquest will take advantage of the Unreal Engine 3's ability to seamlessly stream maps by putting you in a battlefield the size of several maps stitched together"
"players will battle on one of two teams, each sides terriroty will look physically different, as you take a territory it will convert to the otherteams structures and physical surroundings"
"conquest should appeal to a wider gaming audience and provide a place where longer-term strategy, teamwork, and face-to-face fragging all meet"
Currently only exists "on paper".
Seen as a replacement for Assault mode.


Teams
Nakhti (Egyptians from UC2)
Necris
Juggernauts
The Corrupt
Iron Guard
Krall
Jacob's Team (Marines?)
"Player's Team" (Unnamed)


Bots & AI
Epic plans to give a lot more personality to the UT2007 bots, shown through their interactions with players and each other in the single player campaign.
Bots' personalities will make them better suited to certain tasks.
"So if you're doing a flag run, you can hear what's going on back at your base because guys are shouting to each other where the enemy's coming from and what they're doing to prevent it". - Steve Polge
Voice command will play a much larger role in UT2007.
"You'll be able to ask [the bots] questions about their status: 'Is there anybody down in the cavern?', 'No, cavern's all clear'. Or you could throw out warnings like, "There's a sniper on the tower. Go get the sniper.'" - Steve PolgeEkran Görüntüleri

http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/gwcom1.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/gwcom2.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/gwcom3.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up1.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up2.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up3.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up4.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up5.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up6.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up7.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up9.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up8.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up10.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up11.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut2007_may05/hr/up12.jpg
http://www.beyondunreal.com/image.php?src=staff/raptor/ut3_malcolm.jpg

Thumbnail olarak kaynakta görebilirsiniz.

Kaynak : Beyand Unreal
Beyond Unreal Forum
04.06.2005 Güncelleme
---------------------------

Unreal 3'ün yapımcısından oyunla ilgili açıklamalar!
31.05.2005 19:34
Oğuz Sel
Kaynak:http://www.nvnews.net/
Çeviri :http://www.trgamer.com/

Epic Games'den (Unreal 3'ün yapımına da katılan) Tim Sweney ile yapılan bir röportajı aktarıyorum:

S:Öncelikle bilmek istediğim şu; 64 bit'i destekliyor musunuz?
C:Kesinlikle! Hatta beklenildiği gibi hem 32 bit hem de 64 bit desteği var oyunda. PC'deki en büyük oyun olacak...

S:64 bit'lik işlemciler sayesinde oyunda büyük ölçekli bir performans artışı olacak mı sizce?
C:Elbette, çünkü Unreal 3 motoru ikiden fazla kayıt işlemli(?) bir motor. Bu sayede yüksek çözünürlüklü kaplamaları daha rahat işleyebilecek işlemciler.

S:Peki oyunda çift işlemci desteği olacak mı?
C:Evet olacak, Sony'nin Cell mimarisi ve Microsoft XBox 360'daki çoklu işlemci uygulamaları, aynen PC'de de kullanılacak.

S:Unreal Tournament 2007 XBox 360 ile birlikte PC'de de çıkacak mı?
C:Evet.

S:Unreal 3 shader'ları HLSL (High Level Shader Language - Yüksek kademeli tarayıcı dili) barındıracak mı?
C:Güzel soru. Unreal 3 yüksek kademeli madde dizaynı ve bunun bağlantılı olduğu madde efektleri HLSL ile XBox 360'a, CG versiyonuyla ise Sony ve Nvida platformlarına port edildi. Bu özelliğin motorda çok iyi çalışacağını düşünüyoruz.

S:Peki Unreal 3 Pixel Shader 2.0 desteği verecek mi?
C:Tabiki, bu sayede ATI'ın 9800 serisi için çalışabilme olanağı sunduk.

S:Bununla ilgili bir sorum daha var, o da Pixel Shader 1.1 desteği var mı? Özellikle GeForce 4 Ti serisi kullanıcıları için?
C:Düşünmüyoruz, şuan çalışmamızın sonlarına yaklaştık, bu saatten sonra bu desteği vermemiz söz konusu olamaz. Ki bu ekran kartları UT 2004'ü bile zor çalıştırmışken bu oyun için PS 1.1 desteği vermemiz anlamsız olurdu.

S:GeForce 6800 Ultra'nın Unreal Tournament 2007' yi 1024 X 768 çözünürlükte açmakta zorlanacağı doğru mu? Eğer doğruysa ne yapmamız gerekiyor?
C:Aslında pek öyle sayılmaz, 6800 Ultra için bu çözünürlük ideal, ama daha yüksek çözünürlükte bu oyunu oynamaya çalışmak işkence olacaktır oyunuya :) Gelecek sene çıkacak kart bu oyunu daha da rahat çalıştıracaktır.

S:Oyunda SLI desteği gerçekten etkisini gösterecek mi?
C:PCI-Express üzerinde SLI biraz olsun performansı arttıracaktır.

S:Evet, bu son sorum; R520 (ATI) mi yoksa G70 (Nvidia) mi?
C:(Gülerek) Elbette G70!
...


TrGamer izlenimleri - http://www.trgamer.com/yazi.asp?id=1967
Puanlar
1- 1465
2- 1284

Üyelikler gapaci ittifakında bulunuyor.
İsteyen buraya mesaj atsın , şifresini özelden atayım.
...
En iyi 6. adam için oylarınızı Hidayet'e ...

http://www.nba.com/features/awards2005_sixth.html
Hakkında
Konum: İstanbul,Üsküdar
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş : yokkan, kachus, airmanturk, MiNiK, falling, Gündoğdu, rainbowr6, truva1975, ikista
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Türk Telekom
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Mesaj Sayısı: 668
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 912
İkinci El Bölümü Mesajları: 76
Konularının görüntülenme sayısı: 3.426 (Bu ay: 115)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.