Şimdi Ara

MSI B550m-mortar-wifi-am4 ddr4 mATX Anakart 1298 TL sıcak (1500 oldu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.494
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ryzen 5 5600g ile APU bir sistem diziyorum

blender stres testlerinde en uzun dayananlar listesinde gördüm, indirimi de görünce kaçırmak istemedim.

b550 mATX anakart ararken fiyat performans olarak en uygun bunu buldum. sizlerin de faydalanması için paylaşıyorum, daha uygunu var ise konuyu kaldırabilirim

geriye mATX kasa, M2ssd ve az yakan sertifikalı stabil bir PSU kaldı

https://www.hepsiburada.com/msi-mag-b550m-mortar-wifi-am4-ddr4-4400-oc-hdmi-dp-m-2-usb3-2-wifi-matx-anakart-p-HBV00000VBKRD?magaza=Tekramarket

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knight_offline -- 24 Eylül 2021; 1:49:35 >

• mATX kasa olarak ne düşünüyorsun hocam? Bir de MSI anakarttan sıkıldım acaba gigabyte veya asus mu baksam karar veremedim.

• Wampire^^ kullanıcısına yanıt

neden sıkıldın hocam ne farkediyor ki..

• özket kullanıcısına yanıt

farklı uygulamalar, farklı bios, farklı yeni özellik denemek için. Nerdeyse 12-13 yıldır MSI anakart kullandım ondan dedim  

• quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

mATX kasa olarak ne düşünüyorsun hocam? Bir de MSI anakarttan sıkıldım acaba gigabyte veya asus mu baksam karar veremedim.

hiç fikrim yok. mATX ve güç kaynağı tavsiyesine muhtacım. ileride ekran kartı düşünmüyorum 5600g filimlerde işimi görür o da yeter. 600-700w güç kaynağı alıp elektriğe fazla para vermek istemiyorum. pek bilgim yok PSU lar ne de Kasalar hakkında

bir önceliğim kasanın fanlarının kaliteli sessiz çalışması ve mümkünse izolasyonlu bir kasa arıyorum

ama anakart çok uygun geldi sanırım. ya ben yanılıyorum ya fiyatlar bu civarda ama gözlemlerim 1600-1800 arası satılıyor bu kart.

• quote:

Orijinalden alıntı: knight_offline

hiç fikrim yok. mATX ve güç kaynağı tavsiyesine muhtacım. ileride ekran kartı düşünmüyorum 5600g filimlerde işimi görür o da yeter. 600-700w güç kaynağı alıp elektriğe fazla para vermek istemiyorum. pek bilgim yok PSU lar ne de Kasalar hakkında

bir önceliğim kasanın fanlarının kaliteli sessiz çalışması ve mümkünse izolasyonlu bir kasa arıyorum

ama anakart çok uygun geldi sanırım. ya ben yanılıyorum ya fiyatlar bu civarda ama gözlemlerim 1600-1800 arası satılıyor bu kart.

Alıntıları Göster
    Hocam yüksek wattli güç kaynağı fazla elektrik tüketmez. Sizin sisteminiz 200w elektrik ihtiyacı varsa sistem 200w çeker. 1000w güç kaynağı da olsa 300w güç kaynağı da olsa siz 200w elektrik faturası ödersiniz

• teşekkürler. orada bir bilgi kirliliği kalmış :)

şimdi o sorunu çözdüm sessiz ve kaliteli bir psu arıyorum Corsair RMi RMx tavsiye etmişler fiyatları biraz yüksek onun dışında problem yok

• mortar wifi alındı teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: özket

mortar wifi alındı teşekkürler.

faydamız olduysa ne mutlu

bu arada son 1 saat diyor. sınırlı bir indirim heralde

• Ben alırken son 50 adet yazıyordu ben aldım 49 oldu çok sıcak fırsat değil galiba bilemedim fakat wifisiz bakıyordum fiyattan ötürü aklımda tomahawk ya da mortar vardı wifili gelince alayım dedim bir de iade gelecek mis.

• Sabah elime rx580 düştü pc toplayayım dedim bu gönderiyi 23:49 da gördüm araştırayım derken alamadım   videoları izle karşılaştırma yap derken sepette ödemede beklettim kartı girdim 00:13 gibi kapattı 1498 geri oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: HzVolkan

Sabah elime rx580 düştü pc toplayayım dedim bu gönderiyi 23:49 da gördüm araştırayım derken alamadım   videoları izle karşılaştırma yap derken sepette ödemede beklettim kartı girdim 00:13 gibi kapattı 1498 geri oldu

evet süreyi kısıtlı yapmışlar. 200 tl koymuş malesef

sağlık olsun. denk gelir yine ben dolar artıyor diye bugün böyle bir vurgun yapayım dedim her zaman denk gelimiyor zaten düşmez ise kısa vade içerisinde fiyatlarda ufak tefek artışlar görmemiz baya olası :((

• knight_offline kullanıcısına yanıt

Hocam aldım cashback programına dahil hemde

• Son 2-3 aydır ddr4 lü sisteme geçme isteğim var ama mATX anakartlar bana sanki istediğimi veremeyecek gibi geliyor. 20-25 yıldır hep ATX kart kullandım, lanet olası kur nedeniyle maalesef istediğimizi alamıyoruz. Amazon u takip edin arkadaşlar ya da itopya yı, güzel indirimler olabiliyor. Geçen gün bir de vatanda vardı, benzer özellikte kart 750-tl idi sanırım.

• HzVolkan kullanıcısına yanıt

hala devam ediyomu buna?

• Wampire^^ kullanıcısına yanıt

Gigabyte tavsiye ederim. Hem dual bios hem de yardımcı programlar açısından MSI'dan kat kat üstün bence. Mosfet işine girince işler biraz değişiyor işte.

B350 Gigabyte Gaming 3 anakartta fan ayarını ekran kartı-chipset-anakart-işlemci sıcaklığına göre ayarlayabiliyordum. Bunu ister bios üzerinden ister yardımcı programı üzerinden yapabiliyordum. Özellikle ekran kartına hava akımını sağlayan fanı ekran kartına göre ayarlıyordum. MSI B450 Tomahawk Max'da öyle bir seçenek yok. Sadece işlemciye göre ayarlanıyor tüm fanlar. Ne biosta ne de yardımcı programında yok öyle bir seçenek.

Asus'ta da fan expert diye program var. O da baya detaylı hazırlanmış bir uygulama. O da güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 28 Eylül 2021; 15:40:24 >
  • HzVolkan kullanıcısına yanıt

Satıcı promosyona katılan satıcılar içinde mi peki? Bu promosyonlara tüm satıcılar dahil olmuyor diye biliyorum. Dahilse baya iyi fiyata gelmiş olur.

• fractal design kullanıcısına yanıt

Değilmiş iptal ettim hocam:(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.