Şimdi Ara

Mr. Robot (2015 -2019 ) (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.830
Cevap
86
Favori
94.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Spoiler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: empire1530

Spoiler?
    Pek spoilerlık bir şey yok aslında da yine de alayım

Yalnız özellikle şu videonun 11:28 ile 12:50 dakikaları arasını izleyin lütfen, direkt Mr.Robot mevzusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 23 Aralık 2019; 23:14:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Eski sezonlarda da hatırladığım kadarıyla göremedik. Hacker Elliot bazen yok oluyordu o sırada da Mr robot kontrole geçiyordu zaten bunu görüyorduk. Ancak biz onu gerçek Elliot olarak biliyorduk dizi böyle ters köşe yaptı. Psikolog bile Hacker elliot'u gerçek elliot sandı.

Hatırlarsanız Elliot ile Darlane ilk karşılaştığı zaman Darlane'i öptü çünkü hacer Elliot gerçekten kız kardeşi olduğunu bilmiyordu. Bilmeme nedeni ise gerçek Elliot onu kurgu dünyasında silmiş, hatırlamak istemiyor finalde öğrendik..

Gerçek Elliot'u Darlane eskiden tanıyor; son bölümde de senden farklı, zaten bunca zamandır biliyordum dedi.. Gerçek Elliot, Hacker elliot'tan oldukça farklı olarak; savunmasız, zayıf bir kişilik olduğunu biliyoruz. O yüzden bu 4 kişiliği yarattı. Bunu başlatan olay da babası ile daha sonra da annesi ile yaşadıkları..
    Anladım hocam, teşekkür ederim.

• Espa kullanıcısına yanıt

tamam şimdi oldu. deprem sahneleri fanteziydi onu anladım, ama dediginiz gibi, düğün ve o mükemmel hayat da fanteziymiş demekki ...

split ve 6th sense bu konuda en iyi filmler. bir de dizisi oldu şimdi, mr robot.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4*12. Dark müziği çalıyor arkadaşlar. Bildiğin gönderme yapmışlar. Müzik aynısı. İlk duyduğumda tüylerim diken diken oldu. 13'e geçiyorum.

• 4x13
    Tezimde ısrarcıyım. İsmail manyağı diyorki gerçek olan sizlerin hayatı bende size işte bu kurguları izlettim diyor. Anlattıklarımın hiç biri gerçek değil. Ortada ne bir elliot var nede başka şey. O projectörden akan görüntüler onun bize izlettikleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 23 Aralık 2019; 23:35:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende fark ettim ama aynısı değildir diye düşünmüştüm, güzel detay.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Harikaydı arkadaşlar. Muazzam bir final oldu. Gerçekten güzel bağladılar. Dark dizisinin ve 13. bölümde İnterstellar filminin müziklerini tanıyan oldu mu? Bildiğiniz finalde İnterstellar temasını duyduk. Bunu duyunca iki kat daha fazla etkilendim. Final cuk oturdu, bu diziye yakıştı.

• Intersteller film müzikler falan yoktu dostum, sadece anımsatıyor eğer psikolog ile konuştuğu yerde giren müziği söylüyorsan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

Intersteller film müzikler falan yoktu dostum, sadece anımsatıyor eğer psikolog ile konuştuğu yerde giren müziği söylüyorsan.
    Anımsatıyor zaten hocam onu demek istedim. Bence tesadüf değil bu. Bayağı andırıyordu çünkü.

• Bitti... bitti. Sevinsem mi üzülsem mi? 5 yıllık serüven dile kolay, şimdiden o anlatılmaz boşluk hissi oluştu

Mr. Robot (2015 -2019 )

Mr. Robot (2015 -2019 )

• s04 e12/13 kapanış konuşması vs. vs..

geçtiğimiz sezonları o kadar unuttum (unuttuk ki) böyle bir finalin geleceğini belki 1. sezondan başlayıp aralıksız 4. sezona gelen bir çok kişi düşünebilirdi.

ben genede düşünmezdim herhalde çünkü son bölümlerde bile "acaba paralel evren mi?" dedirtti dizi ama hiç kimse çoklu kişilik bozukluğu üzerinde durmadı.

çoklu kişilik bozukluğu olayını önceden tahmin edeni gördünüz mü reddit'de veya başka bir yerde?

paralel evren gibi bir saçmalıkla bitmediği için mutluyum. gerçekten iyi bir final yaptı. fakat bence bu diziye hiç başlamamış varsa büyük fırsat. bence 1. sezondan 4. sezona kadar peş peşe izleyenler için dizi çok daha iyi ve anlaşılır olacak.

öyle ki son bölümde geçtiğimiz sezonlardan bir çok sahne gördük. çoğu final bölümünde göremezsiniz böyle bir anlatım ama dizinin böyle bir kaygısı oluştu ne yazık ki seyirci cidden unuttu çoğu şeyi.

belki bir gün 1. sezondan 4. sezona kadar araya başka dizi sokmadan seyrederim, eminim çok çok daha keyif alırım o şekilde.

dizinin çekimleri,kamera kullanımı, oyunculuklara vs. hiç girmiyorum kusursuza yakındı. tadında da bıraktılar, helal olsun ne diyelim.

• cidden anne ile çocuk gerek var mıydı

iyi hoştu mükemmeldi dizi neler neler beklledim sonunda güzel bitti dizi gerçek elliot hackerdır kardeşimmmm
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt

İlk kişilik bozulmasından sonra sitelerde sonunu tahmin eden çoktu, tüm dizi komple rüya çıkacak diyorlardı
  • ccguven kullanıcısına yanıt

hocam kişilik bozukluğu ayrı, çoklu kişilik ayrı.

ayrıca bu kişiliklerin hepsi gerçek Elliot'un birer parçası yani rüya da değil alsında. sadece bu 4 kişiliğinden en baskını yani Elliot'un öfkesini taşıyan kısımı gördük (hacker Elliot) fakat bu ve diğer kişilikleri en sonunda köşeye çekiliyor. ama tamamen gitmiyor bu kişilikler ve psikoloğun dediği gibi ev sahibi (host) tekrar kontrolü alıyor.
  • 5 yıllık serüvenin sonuna geldik. Çok kötüyüm. Acayip bir boşluğa düştüm... Ulan çok güzeldi be. Her şeyiyle çok güzeldi. Benim için en hayatım boyunca izlediğim,beni en çok etkileyen dizi oldu ve daha iyisinin geleceğini sanmıyorum kendi adıma. Bir başka dizi beni bu kadar etkileyebilir mi? Sanmıyorum.

Bundan daha iyi bir final olamazdı sanırım. Dördüncü karakterin izlediğimiz Elliot olacağını kimse tahmin etmiyordu sanırım. Çok iyi düşünülmüş.

Yalnız gerçek Elliot'a baya acıdım ya, çok kötü bir dünyaya uyanacak lan. Angela ölmüş falan. Ne yapardı acaba aşırı merak ettim. :(

Neyse...

Hello friend ile başladık, good bye friend ile veda ediyoruz.

Good bye Elliot Alderson. Seni asla unutmayacağım.

Mr. Robot (2015 -2019 )

Mr. Robot (2015 -2019 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 24 Aralık 2019; 5:2:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0CCF51958

Anımsatıyor zaten hocam onu demek istedim. Bence tesadüf değil bu. Bayağı andırıyordu çünkü.

Alıntıları Göster
    ona bakarsan, batman 'i de anımsatıyor

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    İnterstellar'ı bayağı anımsatıyor bana. Açıp ikisine birden bakıyorum. Müziğin yavaş yavaş yükselmesi, aradaki o tınılar. Batman'i izlemedim bilemiyorum hocam.Dark dizisindeki gerilim temasının kullanıldığına ise %100 eminim. Bildiğin gönderme var :)

• Gaara34 kullanıcısına yanıt

Sonuçta izlediklerimiz gerçekte oldu mu olmadı mı? Olmadıysa rüya, hayal işte. Kendi içinde bir evren oluşturmuş hacker eliot biz onu izledik, Çoklu kişiliklerin yaşam tarzı böyledir belki sürekli rüya dünyasında(Misal: Tv de film açık uyurken tv deki filmle ilgili rüyalar görürüz sanki içine girmiş gibi), gerçek eliot un olaylarla bir bağlantısı yok kontrol hep onundu, etrafında şizofren gibi çoklu kişiliklerini görüyor sadece aynı akıl oyunlarındaki gibi. Gerçek eliot sahnelerini biraz atladım sıkıcıydı belki kaçırdığım şeyler vardır.
  • ccguven kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 30 Ekim 2020; 12:17:53 >
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.