DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Mount&Blade Middle Earth Mod(Yüzüklerin Efendisi)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
144
Cevap
3
Favori
49.115
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> Mount&Blade Middle Earth Mod(Yüzüklerin Efendisi)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      5325 Mesaj
      13 Kasım 2011 01:28:53 Konu Sahibi

The Last Days

Arkadaşlar yaklaşık 4 senedir geliştirilen LOTR modu yayınlanmış bulunmakta.
      Haritayı tamamen ME haritası yapan ve tüm orduları ekleyen bir mod.Modlama ve tasarım harika.
      Şuana kadarki en iyi mod diyebilirim.
      Oyunda Singleplayer üzerine kurulmuştur.
      Bu mod Mount And Blade oyunu için yapılmıştır.Warband veya Fire And Sword için değil.

Modu sağlıklı bir şekilde oynamak için yapılması gerekenler;

1)Mount&Blade 1.011 Enhanced versiyonunu yükleyin

Not : M&B'in Enhanced ve normal versiyonu farklıdır.Yükleme boyutları aynı olsada çalışma şekli çok farklıdır.Çoğu kişi herşeyi doğru yapıp hata aldığını,oyuna giremediğini veya oyun sırasında masaüstüne attığından bahsediyor.Bu oyununun enhanced versiyonu olmayışındandır.Eğer sıfır hata ile oyunu çalıştırabilmek istiyorsanız mutlaka 1.011 Enhanced versiyonunu yükleyiniz.

2)Modu indirin.Link ;
      http://www.moddb.com/mods/the-last-days/downloads/the-last-days-of-the-third-age-30

3)Modun Patch'ini indirin.Link ;
      http://www.moddb.com/mods/the-last-days/downloads/the-last-days-patch-from-30-to-301

4)Winrardan modu çıkarın.TLD adlı dosyayı Mount & Blade dosyasının içindeki modules dosyasının içine kopyalayın.

5)Winrardan çıkan patch dosyasının içine girin.Birden fazla dosya olan yere kadar gelin içindeki herşeyi kopyalayın

6)Mount & Blade dosyasının içindeki modules dosyasının içindeki TLD adlı dosyayı açın ve oraya yapıştırın.Size sorulan her soruya evet deyin.

7)Klasörü kapatmadan IronLauncher adlı exe dosyasına sağ tıklayıp masaüstüne kısayol oluşturun diyin.

8)IronLauncher ile oyunu çalıştırabilirsiniz.Mount&Blade.exe ile çalışmaz.Mutlaka IronLauncher'den çalıştırın.

9)Keyifli oyunlar
      Özellikle Minas Trith'i ziyaret etmenizi hatta en üst katına çıkmanızı tavsiye ederim.Muazzam bir görüntü.Filmden hiçbir farkı yok.

Resmi sayfası ;

http://www.moddb.com/mods/the-last-days

Çok fazla resim olduğu için spoiler olarak ekledim.Kotalı arkadaşlar için sorun çıkartabilir.
      Resimlere baktıktan sonra yorum yaparsanız sevinirim

Oyundan resimler;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 28 Kasım 2011; 0:11:28 >

|
      |

Kural Disi Konu Destroyer
      I am not a robot. That wasn't flesh maybe. It's 3:36

• Yarbay
      3230 Mesaj
      13 Kasım 2011 03:11:09
      Valla helal olsun adamlar yepyeni bir oyun yaratmış resmen.
      |
      |

• Yüzbaşı
      661 Mesaj
      13 Kasım 2011 04:16:45
      Müthiş bir mod. Warband'e çıksaydı ve multiplayer olsaydı keşke. SS'lerde yok ama Orc ve Uruk Hai modellemeleri çok iyi. Warband'de Helm's Deep haritasını oynarken büyük keyif alıyordum zaten.
      |
      |

• Yarbay
      5325 Mesaj
      13 Kasım 2011 12:15:57 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: jakoben91

Müthiş bir mod. Warband'e çıksaydı ve multiplayer olsaydı keşke. SS'lerde yok ama Orc ve Uruk Hai modellemeleri çok iyi. Warband'de Helm's Deep haritasını oynarken büyük keyif alıyordum zaten.

Valla oyun bu haliyle Warbanda bin basarTek eksik yanı Türkçe olmayışı.
      |
      |

• Onbaşı
      36 Mesaj
      13 Kasım 2011 12:21:15
      Mükemmel olmuş .. Ama miğfer dibine biraz daha önem verseler daha iyi olurdu :D
      |
      |

• Yarbay
      5325 Mesaj
      13 Kasım 2011 16:27:44 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: furkanow

Mükemmel olmuş .. Ama miğfer dibine biraz daha önem verseler daha iyi olurdu :D

Öyle göründüğüne bakma içinde gezerken çok detaylı yaptıklarını farkediyorsun
      |
      |

• Onbaşı
      36 Mesaj
      13 Kasım 2011 16:57:21
      Hocam windy_... gibi bir hata verdi oyun çözümünü biliyormusunuz :) Moddb'dede yazmış bazıları böyle hata var diye ama cevap veren olmamış adamlara

• Yarbay
      5325 Mesaj
      13 Kasım 2011 20:15:42 Konu Sahibi
      quote:

Hocam windy_... gibi bir hata verdi oyun çözümünü biliyormusunuz :) Moddb'dede yazmış bazıları böyle hata var diye ama cevap veren olmamış adamlara

Oyun klasöründe Modules klasörüne girin.O klasördede TLD klasörüne girin
      Orada IronLauncher.exe var.Ona tıklayıp açın oyunu.Warband exe'den girmeye çalışırsanız o hatayı verir.
      Hatta yukarda yazmıştım.

8)Klasörü kapatmadan IronLauncher adlı exe dosyasına sağ tıklayıp masaüstüne kısayol oluşturun diyin.
      9)IronLauncher ile oyunu çalıştırabilirsiniz.Mount&Blade.exe ile çalışmaz.Mutlaka IronLauncher'den çalıştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 13 Kasım 2011; 20:17:13 >
      |
      |

• Onbaşı
      36 Mesaj
      14 Kasım 2011 18:47:10
      Zaten ordan çalıştırdım .. Ironlauncher dan açıyorum veriyor yine hatayı ..
      |
      |

• Yarbay
      5325 Mesaj
      15 Kasım 2011 17:13:54 Konu Sahibi
      quote:

Zaten ordan çalıştırdım .. Ironlauncher dan açıyorum veriyor yine hatayı ..

Bende hata vermiyor.Nedenini anlamış değilim.Mount & Blade'in 1.011 sürümlü dimi?
      Benim oyun gayet iyi çalışıyor hatta oyunda senaryo var diyebilirim.Bir kaç görevden sonra ilk hafta bir bildirim geliyor.Borazan gibi sesler ötüyor ve bi intro giriyor oyuna.İntroda orklar bi köylüyü kesiyo,sonra Minas Trith'i gösteriyor yakında savaş kapıya dayanacak falan diyor.En son Minas Morgul'u gösteriyor ve Sauronun ordusu yola çıktı diyor.İntro bitti şuan lordlardan biri beni ordusuna çağırdı gidicem.
      Bu arada oyunda troll ve onun gibi yaratıklar pek göremiyorsunuz.Ben birtane gördüm oda pek troll'e benzemiyordu sadece boyu troll kadardı ve çok tipsiz bi görünüşü vardı.Ancak çok feci dövüşüyor.Tıpkı sauron gibi elindekiyle vurduğu anda birkaç kişi etrafa uçuşuyor.Keşke bu kadar güçlü yapmasalardı.
      Yada Sauron'u oyuna koysalardı...Oyunda sauron yok sadece ordusu var.Herneyse umarım Minas Trith'i savunduğumuz vakitler hemen gelir çünkü çok merak ediyorum nasıl olacağını.
      |
      |

• Yüzbaşı
      661 Mesaj
      15 Kasım 2011 22:59:34
      quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Alıntıları Göster

Bende hata vermiyor.Nedenini anlamış değilim.Mount & Blade'in 1.011 sürümlü dimi?
      Benim oyun gayet iyi çalışıyor hatta oyunda senaryo var diyebilirim.Bir kaç görevden sonra ilk hafta bir bildirim geliyor.Borazan gibi sesler ötüyor ve bi intro giriyor oyuna.İntroda orklar bi köylüyü kesiyo,sonra Minas Trith'i gösteriyor yakında savaş kapıya dayanacak falan diyor.En son Minas Morgul'u gösteriyor ve Sauronun ordusu yola çıktı diyor.İntro bitti şuan lordlardan biri beni ordusuna çağırdı gidicem.
      Bu arada oyunda troll ve onun gibi yaratıklar pek göremiyorsunuz.Ben birtane gördüm oda pek troll'e benzemiyordu sadece boyu troll kadardı ve çok tipsiz bi görünüşü vardı.Ancak çok feci dövüşüyor.Tıpkı sauron gibi elindekiyle vurduğu anda birkaç kişi etrafa uçuşuyor.Keşke bu kadar güçlü yapmasalardı.
      Yada Sauron'u oyuna koysalardı...Oyunda sauron yok sadece ordusu var.Herneyse umarım Minas Trith'i savunduğumuz vakitler hemen gelir çünkü çok merak ediyorum nasıl olacağını.

Trollerin görevleri olabiliyor. Bir keresinde iki trolle saldırırken 50 kişilik ordu dağıldı valla çok zor.
      Bu arada Fangorn ormanında gezinmeni tavsiye ederim. Bir de girmişken iki-üç ağaç kes, evil campaign oynarsan.

Adam şaka maka 1:1 Minas Tirith kopyası yapmaya çalışmış. Edoras, Moria madenleri, Helm's Deep vs. çok büyük emek harcanmış. Adamlar oliphaunt bile koymuşlar oyuna. Bu tarz kaliteli grafikli bi RPG yapılsa ne güzel olurdu. Ama böyle bile çok keyifli oynamak.
      |
      |

• Yarbay
      5325 Mesaj
      15 Kasım 2011 23:03:26 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: jakoben91

Alıntıları Göster

Trollerin görevleri olabiliyor. Bir keresinde iki trolle saldırırken 50 kişilik ordu dağıldı valla çok zor.
      Bu arada Fangorn ormanında gezinmeni tavsiye ederim. Bir de girmişken iki-üç ağaç kes, evil campaign oynarsan.

Adam şaka maka 1:1 Minas Tirith kopyası yapmaya çalışmış. Edoras, Moria madenleri, Helm's Deep vs. çok büyük emek harcanmış. Adamlar oliphaunt bile koymuşlar oyuna. Bu tarz kaliteli grafikli bi RPG yapılsa ne güzel olurdu. Ama böyle bile çok keyifli oynamak.

Katılıyorum.Ama keşke troller daha güzel görünse ve ordularda yer alsaHiç oliphaunt'la savaşmadım şuana kadar.
      Acaba ilerde değişen şeyler varmı.Mesela 1000 kişilik orduyla Minas Trith'e dayansalar ne güzel olurdu bizde savunurduk
      Birde Uruk Hailerin boyları biraz daha uzun olsaymış keşkeHepsini goblin gibi yapmışlar
      |
      |

• Er
      13 Mesaj
      15 Kasım 2011 23:34:55
      Oynanış nasıl olacak ? Klasik Mount & Blade gibi bir kralın emri altında mı savaşacağız.Yoksa filme bağlı bir konu mu olacak ?
      |
      |

• Yarbay
      5325 Mesaj
      15 Kasım 2011 23:47:51 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Vaency

Oynanış nasıl olacak ? Klasik Mount & Blade gibi bir kralın emri altında mı savaşacağız.Yoksa filme bağlı bir konu mu olacak ?

Mount & Blade gibi bir kralın emri altında savaşacağız.Onlar seni otomatikman çağırıyor zaten.Filmdeki ortamlarda çarpışıyoruz yani filmden pek farklı sayılmaz.Sadece zaman ve yerler değişik.Hikaye tamamen filme göre işlemiyor.İşlemesinde zaten çünkü 3 savaşta oyun biter eğer öyle olursa.
      Bunda daha uzun ömürlü düşünülmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 15 Kasım 2011; 23:49:33 >
      |
      |

• Er
      13 Mesaj
      15 Kasım 2011 23:51:51
      quote:

Alıntıları Göster

Mount & Blade gibi bir kralın emri altında savaşacağız.Onlar seni otomatikman çağırıyor zaten.Filmdeki ortamlarda çarpışıyoruz yani filmden pek farklı sayılmaz.Sadece zaman ve yerler değişik.Hikaye tamamen filme göre işlemiyor.İşlemesinde zaten çünkü 3 savaşta oyun biter eğer öyle olursa.
      Bunda daha uzun ömürlü düşünülmüş.

O zaman baya güzel oyun :D Yarın oynamaya başlarım inş... İyiki paylaşmışsın yoksa hayatta haberim olmazdı çok teşekkürler
      |
      |

• Yarbay
      5325 Mesaj
      15 Kasım 2011 23:58:44 Konu Sahibi
      quote:

Alıntıları Göster

O zaman baya güzel oyun :D Yarın oynamaya başlarım inş... İyiki paylaşmışsın yoksa hayatta haberim olmazdı çok teşekkürler

Ne demek
      Yanlız oyunun müzikleri çok basit geldi bana nedense.Ben toptan müzikleri değiştirdim kendim.Filmdeki müzikleri koydum böylece birşeye benzedi.
      Oyun müzikleri yüzünden seni boğabilir.
      |
      |

• Yarbay
      4747 Mesaj
      16 Kasım 2011 00:00:03
      gerçekten yeni bir oyun gibi olmuş :)
      |
      |

• MSI H170 Gaming M3 Motherboard • Intel Core i5 6500 3.2GHz Skylake • MSI GTX 970 Gaming 4G GDDR5 256Bit • Kingston 16GB HyperX FURY Series DDR4 2133MHz •
      • Samsung 250GB 850 EVO • WD 3.5'' 1TB Caviar Blue • Thermaltake Core V31 80 Plus 650W • Samsung XL2370 23 inch •
      || Logitech G810 Orion Spectrum || Logitech G403 Prodigy || Logitech G633 Artemis Spectrum || SteelSeries Qck Medium ||
      Ford Fiesta Titanium X 2013
    • Er
      13 Mesaj
      16 Kasım 2011 16:46:07
      Ooo öyle süper olur :D Peki ben de nasıl değiştirebilirim müzikleri gerçi şuan yeni indiriyorum :D
      Bide acaba normal Türkçe yama yüklemem Mod'u bozar mı veya bir etkisi olmaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vaency -- 16 Kasım 2011; 16:54:40 >
      |
      |

• Yarbay
      5325 Mesaj
      16 Kasım 2011 16:53:05 Konu Sahibi
      quote:

Ooo öyle süper olur :D Peki ben de nasıl değiştirebilirim müzikleri gerçi şuan yeni indiriyorum :D

Ben valla hem TLD'deki müzikleri hemde M&B'in müziklerini değiştirdim.Anca öyle tam oldu
      Şimdi hangisine hangi müziği koydum anlatmak çok uzun sürer.Ama harika oldu Filmden farkı kalmadı

Edit : Türkçe modu yüklemek modu bozmaz.Ama moda bir faydasıda olmaz.Ben Türkçe yama yükledim sadece menü türkçe.Oyun hala ingilizce duruyor.Adamlar kendi kendine diyalog ekmelişler moda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 16 Kasım 2011; 16:55:38 >
      |
      |

• Er
      13 Mesaj
      16 Kasım 2011 16:57:12
      quote:

Alıntıları Göster

Ben valla hem TLD'deki müzikleri hemde M&B'in müziklerini değiştirdim.Anca öyle tam oldu
      Şimdi hangisine hangi müziği koydum anlatmak çok uzun sürer.Ama harika oldu Filmden farkı kalmadı

Edit : Türkçe modu yüklemek modu bozmaz.Ama moda bir faydasıda olmaz.Ben Türkçe yama yükledim sadece menü türkçe.Oyun hala ingilizce duruyor.Adamlar kendi kendine diyalog ekmelişler moda.

Tamam, çok teşekkürler :D Keşke bir de Türkçe yaması olsaymış çok güzel olurdu :D
      |
      |

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
modasor
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,828
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.