Şimdi Ara

Motosiklet kasklarına bilgi ekranı ekleyen proje: NUVIZ Ride:HUD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Motosiklet kasklarına bilgi ekranı ekleyen proje: NUVIZ Ride:HUD

Farklı ülkelere yayılarak hızlı bir şekilde büyüme gösteren Kickstarter platformu üzerinde başlatılan güncel projelerden NUVIZ Ride:HUD, motosiklet kasklarına bilgi ekranı ekleyebiliyor ve bu sayede farklı deneyimler vaat ediyor.

Daha önce burada tanıttığımız Skully P1'den farklı olarak harici çalışma gösteren ve standart kask modellerine rahatlıkla takılabilen NUVIZ Ride:HUD, bu kasklara Google'ın Glass isimli giyilebilir gözlüğü benzeri kullanım olanakları getirebiliyor. Üzerinde projeksiyon tabanlı bir ufak bir ekran bulunan ve isteğe bağlı olarak sağ ya da sol göze gelebilecek şekilde konumlandırılabilen ürün, iOS ve Android işletim sistemli cihazlara yüklenen NUVIZ Ride:CLOUD uygulamasıyla kişilere navigasyon, hava durumu, telemetri, arama, mesaj, pist üzerinde tur zamanı ve müzik gibi bilgileri gösterebiliyor. Aynı zamanda üzerinde yer alan kamera ile 8 mega piksel çözünürlükte fotoğraf ve 1080 piksel çözünürlükte video çekimi yapabilen NUVIZ Ride:HUD, beraberinde Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisiyle iletişim kuran özel bir kontrol ünitesiyle geliyor ve bu aparat motorun istenilen bölgesine takılarak hızlı ve güvenli etkileşim imkanı sağlıyor.

Site üzerinde başlatılırken konan 185,000$ hedefin, bitimine 36 gün kala 81 bağış ile 31,632$'lık kısmını toplamayı başaran NUVIZ Ride:HUD, yapılacak 479$ (ABD dışı 35$ kargo) bağış ile 2014 Eylül ayında elde edilebiliyor. Ürün hakkında hazırlanan açıklayıcı tanıtım videosunu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

• 10 numara bir sistem.. Arama yapma olayını menü ekranı geçişleri nasıl yapılıyor ? Mesaj yazamasada mesajları okumaya yarıyordur..

Ürün daha bütçe toplama aşamasında sanırsam..

Kullanışlı olabilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • harika gözüküyor

• güzelde kaza yaptırma olasılığı var

• daha zamanı baya var gibi
  • Motogpde gibi hisseder insan bayıldım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • buna onay çıkacağını sanmıyorum. dikkat dağıtabilir.
  • bu zaten vardı galiba ben mi yanlış hatırlıyorum

• Müthiş bi sistem ama kim bilir kaç paradır

• çok güzel ama 500 dolar biraz fazla gibi.alternatifleri çıkınca yarı yarıya düşer.
  • iron man suit yakındır

• Sırf bunun için motosiklet kullanan apaçiler çoğalır da çoğalırrr
  • Dikkat dağıtmak için birebir. Ben şahsen karşıyım. Kazaları inanılmaz artırır.

• Teknoloji acayip gelişiyor 2-3 sene sonrasını tahmin edemiyorum.

• google glass ın farklı ve yararlı bır versıyonu gıbı :)
  • kuzenimin kaski sadece polisten koruyor

• Müthiş bi sistemiş
  • Bu ürün piyasaya çıkmadı mı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.