Şimdi Ara

Motora Komple WD40 sıksam zararı olurmu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
36.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: !!!Chinogolog!!!

5 ayda 2 tane büyük boy WD-40 bitirdim, bırak motoru kontağa bile sıkıyorum ara sıra, immobilizer fln daha hiç sorun çıkarmadı ucuna kırmızı çubuğu tak anahtar deliklerine fln nereyi bulursan sık..

hatta geçen gün telefonun board una sıktım =) utanmasam kendime sıkcam o kadar yani

arap mısınız hocam

• Bazı arkadaşlar pas sökmüyor diyor ancak yalnış.Pas sökücü özelliği var hem arabamda bir iki noktada hem evdeki bulaşık makinesinin altında defalarca denedim pası söküyorda.hatta bu ürünün videosu vardı pas tutmuş bijonlara sıkıyorlardı ve çözüyordu..

Motora uygulanacaksa zararı yok.Hatta elektirikçide işim vardı hız göstergesi bozulmuştu elektirikçi kabloların içine yani uçlarına falan ve soketin içinede sıktı bişi olmaz dedi ki gerçekten olmuyor zaten..Hatta yararı var şase yapmasını falanda engeller yalıtım yapar tozdan nemden temazsızlık varsa çözer demişti.

Motora temizlik amacı ile uygulanacaksa bende defalarca kullandım öncelikle sıkılıp kir pas nevarsa akması beklenmeli..Sonra muhakkak ıslak bezle üstünden geçmek lazım yoksa o parlak tabaka bütün tozları üstüne yapıştırıyor..Hatta bazen tatlı bir toz yanığı kokusuda geliyor muhakkak durulayın nemli bir bez ile...Sonra sonuç güzel oluyor..

• wd 40 boca ettikten sonra ilk çalıştırmanızda biraz duman çıkabilir ancak bu normaldir....

sanayide çok usta bakım sonrası wd 40 sıkıyor motor bölümüne...
  • Dün tekzene uğradım hepsi buradada 8 tlye satılan WD40 ı 16 TLye yani ikikatı fiyata satıyorlar. Yuh yani. Tekzende satılan hermal piyasanın iki katı olmak zorundamı
  • hocam kullan gönül rahatlığıyla motor uygulamasında hava tutmayı unutma yoksa arkadaşların dediği gibi toz tutuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasım04

quote:

5 ayda 2 tane büyük boy WD-40 bitirdim, bırak motoru kontağa bile sıkıyorum ara sıra, immobilizer fln daha hiç sorun çıkarmadı ucuna kırmızı çubuğu tak anahtar deliklerine fln nereyi bulursan sık..

hatta geçen gün telefonun board una sıktım =) utanmasam kendime sıkcam o kadar yani

arap mısınız hocam

• Fazla bulunca gözüne sıkarmış arap
  • grip fln olsam sıkıcam boğazlara =))
  • motoru temizlemek için balata spreyi kullanın kuruduktan sonra wd-40 sıkabilirsiniz ..ama wd-40tan dolayı motorunuza toz yapışacaktır elinizin girdiği yerlere kadar bir bezle wd-40 ın fazlasını alın
  • vd-40 ve 3M yağ pas sökücüleri kapı menteşe ve kiltitlerin yağlanmasındada kullanabilirisniz
  • bizim burda nem %10 anca ya vardır ya yoktur.gerek yok bu alete.bırak güneşin altına benzin deposundaki benzini bile kurutur bu hava
  • Gençler wd40 bol buldunuz her yere sıkıyorsunuz

Bu wd40ıda mucize ettiler

Yağ hem temizleyici hem koruyucu hemde pas sökücü olunca tabi içeriği eksik oluyor....

Aslında bu 3 tip yağı ayrı ayrı spreylerde almanız mümkün

Av malzemesi satan dükkanlara gidin yerli yağlar var 3 farklı tüpte aşağıda linki var.

Ben bu tüpleri kullnıyorum kapılarda falan......

http://www.ozkanav.net/shopexd.asp?id=737&bc=no

Hadi iyisiniz bir kutu wd40a 10tl vermeyeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: STasdemir

quote:

arap mısınız hocam

• Aracın kapı menteşelerine ve kilit aksamına sıkınca ne bozuk yolda giderken oluşan gıcırtı kalıyor, ne başka bir şey. Av tüfeğini bile bununla yağlardım.

Bu arada hb.com'da 4 tane WD40 linki var. İkisi 200 ml ve 8,5 TL civarında satılıyor. Diğer ikisi de 400 ml ve onlarda 8 ile 9 TL.ye satılıyor. Bu hb.com bazen böyle saçmalıyor. Ayrıca Koçtaş'ta da Tekzen gibi 16 TL.ye satılıyor 400'lük olanı.

http://www.hepsiburada.com/Liste/wd-40-415829-pas-sokucu-sprey-200-ml-aerosol-kutu-/productDetails.aspx?categoryid=13003351&productid=hrwd40415829
    http://www.hepsiburada.com/Liste/wd-40-cok-amacli-pas-sokucuyaglayici-200-gr-842058/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm842058
    http://www.hepsiburada.com/Liste/wd-40-genel-amacli-sprey/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otso60150196002
    http://www.hepsiburada.com/Liste/wd-40-cok-amacli-pas-sokucu/productDetails.aspx?categoryid=13003351&productid=hrwd40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 4 Kasım 2010; 9:53:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Aracın kapı menteşelerine ve kilit aksamına sıkınca ne bozuk yolda giderken oluşan gıcırtı kalıyor, ne başka bir şey. Av tüfeğini bile bununla yağlardım.

Bu arada hb.com'da 4 tane WD40 linki var. İkisi 200 ml ve 8,5 TL civarında satılıyor. Diğer ikisi de 400 ml ve onlarda 8 ile 9 TL.ye satılıyor. Bu hb.com bazen böyle saçmalıyor. Ayrıca Koçtaş'ta da Tekzen gibi 16 TL.ye satılıyor 400'lük olanı.

Hocam bunlardan 200 gr olan mı 400 ml?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Aracın kapı menteşelerine ve kilit aksamına sıkınca ne bozuk yolda giderken oluşan gıcırtı kalıyor, ne başka bir şey. Av tüfeğini bile bununla yağlardım.

Hocam bunlardan 200 gr olan mı 400 ml?

hb.com yanlış yazmış ölçüleri. Sıvı olduğu için gr değil ml olacak aslında. 200 ml olan küçüğü. Tabii 400 ml ile aynı fiyata satılırken, kim 200 ml alır orası ayrı konu.

• bende ucuna çakmak yakıp ateş püskürtüyordum hep

demek başka yararlarıda varmış..
  • WD40 i ben ilk servis bakiminda gormustum. Eleman WD40 kapilarain hareketli aksamlarina ve tekerlerin altina egilerek (tam nereye sıktı bilmiyorum) sıktı.

Bende alarak belirli period larda kapilara filan sıktım. Motor temizligi icin Motor temizleyicler var kirleri cozuyor ben bunlardan kullaniyorum.

WD40 i birde aracin dis yuzunu silmede kullanacagim. Boyaya filan zarari olmaz yonunde bir fikir ortaya cikmis.
  • vallaha bravo hocam bende acaba zararhı varmıdır diye araştırrkrn açıklamanla aydınlandım
  • canım çekti şimdi, rafta da var bir tane. böyle hayırlı hort olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.