Şimdi Ara

Motora Komple WD40 sıksam zararı olurmu? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
36.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bunların sahteleri felan oluyormu----aracımın kilit mekanizmalarına etki edermi?
  • Bagaj kapağım ağır ağır açılıyordu, azıcık sürdüm, şimdi mancınık gibi fırlıyor

Ama motorun neresine sıkılır ki çoğuplastik kapak zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 5 Mayıs 2012; 19:28:21 >
  • benzin deposuna 3 kutu sıktım.yakıt yarı yarıya düştü.çekiş 2 katına çıktı yarında farlara sıkacam bakayım aydınlatmada ne kadar fark edecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

benzin deposuna 3 kutu sıktım.yakıt yarı yarıya düştü.çekiş 2 katına çıktı yarında farlara sıkacam bakayım aydınlatmada ne kadar fark edecek

iç bakalım kanatlandıracak mı

şaka hocam şaka :)
  • quote:

benzin deposuna 3 kutu sıktım.yakıt yarı yarıya düştü.çekiş 2 katına çıktı yarında farlara sıkacam bakayım aydınlatmada ne kadar fark edecek

farlar xenona dönüşebilir
  • quote:

araç hala ferrariye dönüşmedi mi
  • Bir arkadaşım motora komple sıkıyordu en ara yerlere kadar.. motor temizleniyordu fakat.. yapış yapış oluyordu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uçanBalık

bunların sahteleri felan oluyormu----aracımın kilit mekanizmalarına etki edermi?

quote:

bunların sahteleri felan oluyormu----aracımın kilit mekanizmalarına etki edermi?

Sahtesi olsa da zararı yok, bildiğimiz "stoddard" solventi. KErosen, parafin, biraz da temizleyici/çözücü xylol veya türevi. En ucuzunu alın... 3M, Arexons, CRC, ÇBS, LPS farketmez. Kalite arıyorsanız (ki hiç de kritik değil) Wynn's bence en iyisi.

Sıkışan kilitlere etki eder ama olan yağı da akıtacağı için sonrasında sürekli kullanmak zorunda kalırsınız. Kilitlerde daha uzun süreli yağlar daha iyi olur. Üretimde silikon esaslı çok akışkan (plastislip) gres kullanılır, kirlenmediği sürece ömür boyu kullanılabilir. Üretimde ucuza kaçıldıysa gres zamanla kalınlaşmış olabilir. Bu durumda çok az sprey kullanın, gres canlanır. Spreyle yıkamayın içini.

SAE-30 motor yağı iyi bir ucuz alternatif. Biraz toz çeker, o da bir iki sene dayanır.

WD-40 yazın bir ayda buharlaşır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Harun

quote:

farlar xenona dönüşebilir

bekliyorum öyle bir mucize.sonuçta wd 40 bu.farlardan sonraki hedefim lastikleri wd40 la doldurmak

• quote:

Orijinalden alıntı: STasdemir

quote:

valla eklem yerlerime bi fıslatayım diyorum.bakayım sonuç iyi olursa tavsiye edeceğim sizede

• quote:

Orijinalden alıntı: DAMİR KARA

quote:

araç hala ferrariye dönüşmedi mi

pehhh ferrari nedirki.arabanın yanlarına kartondan kanat taksam Türk Yıldızları gösteri ekibindeyim direk.o kadar etkili yani,artık gerisini siz düşünün

• quote:

quote:

quote:

valla eklem yerlerime bi fıslatayım diyorum.bakayım sonuç iyi olursa tavsiye edeceğim sizede

yalama olmasın sonra...

• quote:

quote:

quote:

quote:

yalama olmasın sonra...

olmaz umarım.ben wd 40 a sonsuz güveniyorum.bu konudaki msjları okuyunca ölüyü bile diriltebileceğini düşünmeye başladım.

• 3 ü bir arada nescafe gibi birşey .

Bu şeyin aracın motoruna ve özellikle kaportasına sürülmesine aklım hiç yatmıyor.Malzemenin vadettiği işlevsellik ile tam zıt bir durum bu boya üzerine kullanmak.

saçmalık..
  • hepsiburada dan aldım geçen yıl ama içinden kırmızı çubuk çıkmadı
  • Kırmızı çubuk çıkanlar boyaya zarar vermiyor sürebilirsiniz.!

Duş da alınıyormuş !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

quote:

quote:

Sahtesi olsa da zararı yok, bildiğimiz "stoddard" solventi. KErosen, parafin, biraz da temizleyici/çözücü xylol veya türevi. En ucuzunu alın... 3M, Arexons, CRC, ÇBS, LPS farketmez. Kalite arıyorsanız (ki hiç de kritik değil) Wynn's bence en iyisi.

Sıkışan kilitlere etki eder ama olan yağı da akıtacağı için sonrasında sürekli kullanmak zorunda kalırsınız. Kilitlerde daha uzun süreli yağlar daha iyi olur. Üretimde silikon esaslı çok akışkan (plastislip) gres kullanılır, kirlenmediği sürece ömür boyu kullanılabilir. Üretimde ucuza kaçıldıysa gres zamanla kalınlaşmış olabilir. Bu durumda çok az sprey kullanın, gres canlanır. Spreyle yıkamayın içini.

SAE-30 motor yağı iyi bir ucuz alternatif. Biraz toz çeker, o da bir iki sene dayanır.

WD-40 yazın bir ayda buharlaşır.

kilitlere sıktım kapı sesleri çok hoşuma gitti gres yağla can atıcı bir ses çıkıyordu kapı kapandığı zaman. . .

• OTOGAZ OTOGAR
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: !!!Chinogolog!!!

5 ayda 2 tane büyük boy WD-40 bitirdim, bırak motoru kontağa bile sıkıyorum ara sıra, immobilizer fln daha hiç sorun çıkarmadı ucuna kırmızı çubuğu tak anahtar deliklerine fln nereyi bulursan sık..

hatta geçen gün telefonun board una sıktım =) utanmasam kendime sıkcam o kadar yani

arap mısınız hocam

hocam süper espiri

• Pas tutmuş yiyecek yaptığımız aletlere sıkabilirmiyiz? Benim paslanmış bir pamuk şeker makinem varda buna sıksam sonra pamuk şeker yapınca zehirlenirmiyim?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.