Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (897. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
18.533
Cevap
202
Favori
1.864.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 895896897898899
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
    Shell ect C2/C3 0w30 veya Ap-l 5w30 uygun yağlar sizin araca. Her ikisininde kullandım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Teşekkürler cevap için. Shell helix ultra bulamadım. O yüzden Shell helix hx8 5w30 koydum.

• kucuk80 K kullanıcısına yanıt

bi tik alti ama iş görür sıkıntı yok arasinda 150-200tl fark var shell petrollerde 1lt satilir 3 tane alsan kafi gelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar herkese 2006 1.6 16v Benzin/LPG 315 bin km de Megane 2 araca sahibim sizlere hangi yağ markası ve modeli kullanmam mantıklı olur.
    Aracı alalı 2 ay olacak yetkili servis bakımlı araç motor 160 binde elden geçmiş

• tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt

5w-40 Deneyin hocam ilk sonra kontrol edin 10.000 km'de 1.5 Litreden fazla eksiltme yaşarsanız 10w-40 a geçersiniz.

• tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt

• IVANGUARDI kullanıcısına yanıt
    Tmm hocam verdiğiniz cevap için teşekkür ederim

• 5008 2012 1.6 eHDI aracım için 5W-30 yağ alacağım.

Total Quartz Ineo HTC ile Total Quartz 5w30 Ineo ECS farkı nedir?

• Merhaba,

2015 1.2 tsi bmt polo aracımın yağ bakımı yaklaşıyor, tavsiye ettiğiniz yağ nedir? Ayrıca katkı vs koymaya gerek var mı? Bu arada aracın lastiklerine kaç psi hava basıyorsunuz?

• Alphace A kullanıcısına yanıt

• Merhaba

2014 Model Skoda Octavia Dizel 1.6 Aracım var.

Turbo, Külbütör kapağı, Emme Manifoldu, Egr Temizliği, triger sıvı bakımları vs yapıldı

araba 350 bin kmde

yalnız aracım yağ eksiltiyor Castrol 5 30 Yağ kullanıyorum

yağ kullanım olarak ne önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih14531071 -- 18 Mayıs 2023; 10:42:44 >
  • fatih14531071 F kullanıcısına yanıt
    Aracınıza uygun shell motor yağı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 10w40 kullansam sorun olur mu acaba. 10w40 Motul düşünüyorum ya da 10w60 Liqui Moly

• 150 bin km'de Getz 1.5 crdi motora hangi yağ uygundur Beyler?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Gereginden Fazla Kalın Yağ Araçta Yağ Kaçaklarına sebep olur Önce 5w-40 Deneyin 10.000 Km de 1.5 Litreden fazla eksiltmiyorsa 5w-40 ile devam edersiniz. Çok daha fazla eksiltirse 10w-40 a geçersiniz 10w-60 Neredeyse kamyon yağı zaten motorunuz o kıvama geldiyse motor istiyordur aracınız.

Öncelik tavsiyem castroll kullanma,her markanin isi dayanimi farklidir.Viskozite yerine yağ markasi değişimine gidin shell mobil1 yada motul 5w30 ile uygun önerilen kod hangisiyse o yaği kullan,10k yarim lt 1 lt normaldir. Daha sonra kacak yoksa 0w40 veya 5w40 önerilen yağlar arasinda var ise ona gecersiniz.kitapcik varsa iyi olur yoksa da nette bulun.10w40 asla kullanma kalin yağa geciş yapma yazik edersin.

• Volvo d2 araç için yağ bakıyorum. 0 30w castrol ya da liqui moly düşünüyorum. Hangisini önerirsiniz ?
    Piyasada sahte çok olduğu için hangi satıcıları önerirsiniz. Örneğin, maxidepo diye satıcı var en uygun yağ burda, bilen var mı acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternette En uygun satıcıdan alırsanız sahte yağ kullanmış olursunuz ve farkına varmanızda çok zor. Castrol'ün Bölge Dist. Listesi var İnternette şehrinizdeki Castrol bayisinden temin edebilirsiniz yada İnternetten Direk Liqui Moly Dist Egomot'tan. Sitesinden alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 22 Mayıs 2023; 2:15:41 >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Tavsiyem Castrol Kullanma neeee ? Kafanıza göre şunu kullanma bunu kullanma diye öneriler başlamış. Eski Benzinli İş Aracımda 480.000 Km'yi Castrol yağ ile devirdim 1 kere bile motor açılmadı

• IVANGUARDI kullanıcısına yanıt

İş aracin diye umursamamişsindir.Piyasada castrol sahteleri cok teknik verileri bile cok düşük,şuan her model de castrol yağ karşiliyor diye kaide de yok markaya göre değil verilere göre kullanmak varken markaya diye para yatirmam mobil1 bile ondan daha iyi LM mobil1 shell motul varken sirf castrol diye reklami var diye kullanmam tavsiyede etmem,kendim şirketimde kamyonlarim da kullandigim oldu eksiltme yaşayip mobil1 yada shell kullandim eksiltme yaşamadim.

• 
Sayfa: önceki 895896897898899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.