Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (899. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.526
Cevap
202
Favori
1.864.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 897898899900901
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş

Aracın kitapçığındaki viskoziteyi karşılayan yağ olduktan sonra her bakımda değişik marka kullanabilirsiniz,en azından ben öyle yapıyorum...

• Frk_Plt kullanıcısına yanıt

Bende baktimda önerilen yağ yok hangisini aldin acaba.? Yağ carşisi sipariş gecerdim ama fiyat cok yüksek olmuş istasyonlar da 1 lt 4 tane alsan fiyat karşilaştirmasi yapsa yeterli olurdu a

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vavoline'de pazara giriyormuş. Rekabet iyidir.
    https://www.donanimhaber.com/kuresel-motor-yagi-ureticisi-valvoline-m-oil-ile-turkiye-de--164304

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    https://www.shell.com.tr/suruculer/madeni-yaglar/helix-binek-arac-motor-yaglari/helix-tam-sentetik-motor-yaglari/shell-helix-ultra-professional-ag-5w-30.html

Bunu seçtim ama doğru tercih mi onu da bilmiyorum açıkçası, Hyundai Getz 4 silindir 1.5 crdi için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Kitapcik da bu yağ önerisi var kendi hyundai era aracima da koyuyorum.sizin dediginiz yağ nasil olur bilmem forumdaki diger arkadaşlar daha iyi bilir bu konuda daha bilincliler.

Ben de bunu arıyordum aslında ama istasyonlarda yok. Bir yerde buldum çok istedi.
    Motor, 5.3 litre alıyor. 5 litrelik olarak linkini attığım versiyonu buldum.

1lt olanlar da var diyixem ama yine pahaliya gelir. Yani hx8 var oda uygun 5 lt kafi zaten 5.3 doldurma zaten de internetten araştir yağ carşisindan aldirdim zamanla fiyat ucmuş harbiden cevrende iyice sor yada 0w40 shell uygun olur soguk iklimde yaşiyorsan. Mobil 1 esp uyarmi acaba foruma sor bakalim daha işin ehlileri var

Burada sordum ama cevap alamadım. Getz bölümü vardı sanırım. Aktif ise oraya sorayım en iyisi.

• PoloClassic75 kullanıcısına yanıt

Alonsa electric diye dubai li bir şirket var onlar üretiriyor. Middle east lubricants co diye exxonmobil bp ortaklıklı dubaide bir tesis var. Orda üretimleri var Özetle laboratuvar testlerini görmeden kalitesi hakkında şu an için birşey demek zor.

Bütün büyük markalar blender tesislerinde ürünlerini ürettiriyor. Fason yani.

• Motor kodunuz varsa yazarsanız daha net yardımcı olabilirim.

• 2000 model fiesta 1.25 lpg yok araca hangi yağ olur?

Şu ana kadar tahminim hep 10-40 yarı sentetik koyuldu. 5-30 petrol ofisi fm alsam problem yaşatır mı?

edit: 190 bin km.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabbar.ağa -- 2 Haziran 2023; 10:22:42 >
  • cabbar.ağa kullanıcısına yanıt

Önce 5w-40 Tam sentetik deneyin 10.000 Km de 1.5 Litreden fazla eksiltmezsse 5w-30 u da denersiniz ama hep 10w-40 kullanıldıysa 5w-30 sorun yaratacaktır. Ek olarak motorunuz içinde şuan kalın yağ kaynaklı çok fazla kurumlanma var ilk 5w-40 a geçtikten 2.000 km sonra erken bakım yaptırın Yağ filtresi vs tıkanma ihtimali olabiliyor motordan olmayın.

• IVANGUARDI kullanıcısına yanıt

5-40 hangi marka önerirsiniz. Link verirseniz netten sipariş veririm.

Birde mesela 5-40 koyuldu diyelim tıkanıp tıkanmadığını nasıl anlarız? İlk defa bu kadar eski araç kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabbar.ağa -- 2 Haziran 2023; 10:41:42 >
  • Araç 0.9 Tce Clio 23 bin km.de.Antalyada yaşıyorum.

Rn 710 onaylı yağ gerekli ve her yerde 5w 40 önermişler.

Elimde Rn 710 onaylı Motul 5w 30 var onu koysam bi sorun yaratır mi?
    Tek çekincem yağ ince gelip turboya zarar verir mi?

Yağ Motor Basıncı düşük uyarısını görene kadar Anlayamazssın onu gördügünde iş işten geçmişte olabilir öyle bir tehlike var. Kafanda soru işareti kalmasın istiyorsan Mevcut 10w-40 Yağın içine Motor temizleyici engine flush koydur liqui moly yada motul boşalttıracagın vakit liftte bi bi kaç dakika rolantide çalışsın sonra 1 Tane ucuz 5w-40 Durulama yağı al Po felan. Onu koydur o yağ ile 2000 km civarı kullan sonra asıl kaliteli yağ'a geçersin ben kendi Aracımda Castrol Edge LL 5w-30 Kullanıyorum şuan sen 5w-40 olanını alabilirsin dist. Den yada Shell Motul vs de alabilirsin. Biraz masraflı ve zahmetli ama duru.m böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 2 Haziran 2023; 14:17:16 >
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt

Yağ ince gelip Turboya Zarar vermez aksine ince yağ turbo için daha iyi ama şöyle birşey olabilir Turbolu araçlarda yağ çok fazla ısınıyor 0.9 Tce lerin yağ sogutma sistemi normal intercoolerlı yeni nesillerdeki çift soğutmadan yok. Yaz günü kullanma derim. Kışın olsa koy geç sıkıştırmadıgın sürece hiçbir şey olmaz derdim.

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt

Aracınızda RN17 ve RN0710 sertifikasına sahip;

5w-30, 0w-40 ve 5w-40 kullanılabiliyor.

ben 0w-40 tercih ederdim.🚘

Aracınız Ford m2c913 sertifikasına sahip 5w-30 kullanabilirsiniz.

https://www.epey.com/motor-yagi/spesifikasyon/ford-wss-m2c913-c/

• Arkadaşlar aracım 2017 model fiat egea 1.6 e-torq otomatik benzinli normalde servisler opar 0w-30 koyuyorlar dışarıda bir arkadaşa değiştireceğim hangi yağı tavsiye edersiniz

• barakuda1 kullanıcısına yanıt

Tier A: Liqui Moly - Motul - Shell - Eneos

Tier B: Castrol - Mobil - Elf - Petronas

Tier C: Total - Bp

Tier D: Opet - Po

Tier E: Lukoil - Lubex - Opar vb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 6 Haziran 2023; 3:55:0 >
  • 
Sayfa: önceki 897898899900901
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.