Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (635. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dark Territory , Dark Territory , treyturop Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.541
Cevap
202
Favori
1.864.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
88. Sırada  bugün en iyi #12
Sayfa: önceki 633634635636637
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 26.4.2024)
Giriş
  • Bilgi alışverişi. Tam anlayamadığım kısımların izahı.
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Peki, ben zaten bazı verileri örnek olması için verdim. Auto ignition ne demek ? Herhalde az birşey İngilizce okuyan, Google translate kullanan bilmiştir değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 19 Ekim 2019; 19:33:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google translate amatör kalıyor ancak ingilizce - ingilizce olarak direkt anlamına bakmanız sizin açınızdan daha doğru olacaktır. Bunun dışında kelimenin doğru yazılışı "autoignition"'dır. Self ignition temperature olarak geçer, autoignition temperature. Türkçesi de kendiliğinden tutuşma derecesidir bunu yazımda kullanmıştım dikkat etmediniz sanırım...

Bu gibi kelimeleri çevirmek için tureng kullanmanızı tavsiye ederim. Translatten bakılırsa anlam sapması olabilir, otomatik ateşleme olarak çevirmiş çünkü.

Savunmaya geçmenize gerek yok Konu üzerinden devam edebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 19 Ekim 2019; 22:31:6 >
  • Merhaba arkadaşlar bizde 1.2 tsi jetta var Volkswagenin önerdiği castrol edge 5w30 yağ biz buna 75 TL daha ucuz olan castrol magnatec 5w30 olsak bir zararı olur mu farkı ne?

• 404NotFounD kullanıcısına yanıt
    O yagi araciniza koymayin.Hem specleri karsilamiyor ki daha uygun fiyatli bir urun istiyorsaniz onay olmayan,misal motul 5/30 efe en azindan kullanin.
    Dayim leon 1.2 tsi icin 4 adet 4lt lik motul 5/30ecoenergy almis atmis garajina.Kullaniyor daha dogrusu yeni koydurdu.Sorun yok ama zaten sorun pat diye cikmaz.Degisken egzantrik yag basinci ile calistigindan ilgili kanal uygun olmayan yag kullanildiginda deforme oluyor zamanla ve surpriz pahali masraflar ve performans dusuklugu ortaya cikiyor.
    Ben kendi aracimi alali kisa muddet oldu ve buyuk ihtimal km dolmiyacak.O zamanda giulietta icin uygun selenia yag yerine motul veya l.m.bir urunu gotumeyi planliyorum.
    Sozun ozu magnatec i kullanmayin.Vasat bir ürün.

• Arkadaşlar 1.5crdi kullanma kılavuzu Api Ch-4 Ve a3/b4 üzeri diyor. Viskozitede 10-40 veya 10-30 varmı böyle bir yağ acaba? Başta kullanma kılavuzuna uyup 5w-30 koydum ama araba 90 bin km 10-40 la kullanıldığı için midir nedir sabahları ilk marşta dikiş makinası gibi çalışmaya başladı ve turboda ses arttı bende geri 10w’a dönmeye karar verdim.

Araçta dpf yok 2006 model kia cerato 1.5 crdi 75kw 102bg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 20 Ekim 2019; 0:18:14 >
  • Arkadaşlar Merhaba , 2008 motor 1.2 Corsa LPG Li 150.000 km de aracım var . Motor yağı ne önerirsiniz ? 10-40 yağlar fiyat olarak uygun görünüyor . Benim araç icin uyumlu olur mu ? Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 20 Ekim 2019; 6:44:59 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım üslubun hoş değil, hani nazikçe anlatmak istedim yine konuyu saptırdın. Sonu olmayan bir muhalefet içerisindesin, tutuşma derecesi yok kendi kendine parlama derecesi ya da neyse ne... halen sonu olmayan muhalefete devam. Bu tartışma bilgiden ziyade konu ile alakasız ukalalığa döndüğünü düşünüyorum, sonuç olarak LPG daha yüksek sıcaklıklara ulaşıyor mu ulaşıyor? Yok yanlış bildiğini düşünüyorum, bence böyle diyerek kendince sapıtıyorsun.

Uzatmaya gerek yok. Karşında kim olduğunu bilmeden quora dan referans alarak saçma sapan terimlerin çeviri tartışmasını bitirmeni öneriyorum. Yok savunma yapıyormuşum bilmem ne.. egonu kapatıp kaliteli muhalefet yapmalısın..

İyi forumlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: modifix06

Arkadaşlar 1.5crdi kullanma kılavuzu Api Ch-4 Ve a3/b4 üzeri diyor. Viskozitede 10-40 veya 10-30 varmı böyle bir yağ acaba? Başta kullanma kılavuzuna uyup 5w-30 koydum ama araba 90 bin km 10-40 la kullanıldığı için midir nedir sabahları ilk marşta dikiş makinası gibi çalışmaya başladı ve turboda ses arttı bende geri 10w’a dönmeye karar verdim.

Araçta dpf yok 2006 model kia cerato 1.5 crdi 75kw 102bg
    10w değerine göre 5w değeri ilk çalıştırmada koruma olarak daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar. Bunun temel sebebi de düşük sıcaklıkta daha hızlı yağlama yapılmesinden kaynaklanır. Bir sonraki değişimde 5w40 deneyebilirsiniz. Motul 5w40 Xcess denemenizi öneririm.

@hoodan Merhabalar, size de GM-OPEL LL-B025 onaylı 5w40 xcess önerebilirim. Fiyatı 190tl civarlarında. Ancak daha ucuz ve illa 10w40 istiyorsanız Valvoline Maxlife 10w40 alabilirsiniz 130tl civarlarına...

@aLLyC İddia ettiğiniz ukalalık, kötü üslup, konuyu sürekli saptırma , karşımda kimin olduğunu bilmeden quora'dan kaynak gösterme ve çok kötü muhalefet etme davranışlarımdan ötürü forum üyelerinden ve sizden özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 20 Ekim 2019; 10:16:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

Arkadaşlar Merhaba , 2008 motor 1.2 Corsa LPG Li 150.000 km de aracım var . Motor yağı ne önerirsiniz ? 10-40 yağlar fiyat olarak uygun görünüyor . Benim araç icin uyumlu olur mu ? Selamlar
    Aracınızın yağı 5w30 dur,
    Performanslı ve yüksek devirlerde kullanıyorsanız 5w40 da kullanılabilir.
    10w40 kesinlikle önermem.

• modifix06 kullanıcısına yanıt
    Kia ve hyundai araçlarda önerilen yağ a3B3/a3b4 yağlar shell helix ultra 5w30 veya helix ultra 5w40 yağlar var 10w40 tavsiye etmem hyundai ve kia motorlari cok hassasdir kalin yağ gelmiyo ince yağ kullanicaksin yağ flitresini orjinal kullanmanda fayda var servisde 40-50tl civarinda cdri sanirim dizel o yüzden shell helix ultra 5w30 al kullan sese takma

• Focus 1.6 tdci motor yağı wssm2c913 onaylı 5w30 yağ A5/B5.
    Bunun yerine shell ect 5w30 C3 yağ kullanıp yorumlayacak var mı?

• Motor yağı ülkemizde çok abartılıyor. Aracım E60 530D. Avrupa'da aynı aracı kullananlar yağ bakımını 25 bin km'de yaparken Türkiye'de aynı araç sahipleri 8 bin km'de bir parasini çöpe atıyor.

Kaliteli yağ kullandiktan sonra hepsi aynı işi görüyor.

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Sadece seste değil soğuk ilk marşta ilk 1-2 dk teklemeli tepki veriyor gaza. 5w ya geçtikten sonra oldu bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 20 Ekim 2019; 13:55:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burberrys42 B kullanıcısına yanıt
    Bunun normal olduğunu ya da normal olmadığını belirtmek için, aracın lpg kullanımı haricinde yağ tüketimi olup olmadığını, ilgili yağ tüketiminin kac km periyodunda ve ne kadar miktarda oldugunu ve kullanilan hangi yağlarda gözlemlediğimizi de bilmemi lazim.

Elbette 4 zamanli motorlar yağ tuketmek için tasarlanmamıştır. Aracın yaşı km'si ne zamandır lpg kullanıldığı ve yukarıdaki belirtilen özellikler bize yag tüketiminin ne kadar normal olduğunu veya ne kaynakli olduğu konusunda fikir verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 20 Ekim 2019; 18:8:55 >
  • Yakıta dusuk bi oranda yag katmak araci rahatlatiyo diyolar arkadaslar, dogru mu bu deneyen var mi. Misal 30 litre mazota 250 ml yag

• quote:

Orijinalden alıntı: 0nur!

Merhaba öncelikle.

Şu an ilk aracım olan clioyu kullanıyorum 2011 1,5 dci 130.000 km’de. Nisan ayında 118.000 km’deyken aldık.

İlk bakım için sanayide adam Alpet marka 5w30 4 lt yağ önerdi, hiç anlamadığım için güvendim. Sıkıntı da yaşamadım. Şimdi bakım yaklaşınca araştırdım, bir sürü yorum okudum kafam allak bullak oldu.

Öncelikle 4,5 lt olması gerekiyormuş, yine 4 lt koyarsam sıkıntı yaşar mıyım?

5w40 öneriyorlar, RN0710 olması gerekiyormuş. Elf diyen var, castrol diyen var, bazıları motul 8100 önermiş. Ben okuduklarından motul almam gerektiğine karar verdim, kalite gerçekten anlaşılır oluyor mu?

Dpf nedir var mı yok mu bilmiyorum, buna dikkat etmem gerekir mi?

Teşekkürler :)
    Mesajımı üste çıkartayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

Yakıta dusuk bi oranda yag katmak araci rahatlatiyo diyolar arkadaslar, dogru mu bu deneyen var mi. Misal 30 litre mazota 250 ml yag
    Euro 1 ve 2 motorlar için

• 0nur! kullanıcısına yanıt
    Bu 1.5lt dci motorların farklı farklı beygirdeki araçları var. DPF'li olanları da var dpf'siz de sanırım. Ona göre sizin ruhsattaki kw'ye göre kullanım kılavuzuna bakarak bir sonuca ulaşmanız daha doğru olur. Rn710 onaylı, clio 65bg için bir öneri yapayım :

Elf 5W40 RN-TECH Motor Yağı
    https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/5w40-rn-tech-motor-yagi-elf-5-40-5lt-renault-482277868?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=329305395794&utm_term=65353677359&ga_prodid=482277868&ga_merchantid=140904586&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQjwi7DtBRCLARIsAGCJWBphTIOZWDQhlmhQVryTwp4bRc8ehZBXVZB1WWFh9p5sYv3jQQ7SHLkaAke7EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

• arkadaşlar kullanım kılavuzu APİ CH-4 veya üzeri demiş ama piyasada öyle bir yağ yok olanlarda ticari ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 633634635636637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.