Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (636. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.532
Cevap
202
Favori
1.864.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
  • Merhaba herkese, seat ibiza atmosferik motor lpgli 100 bin kmde aracim icin motor yagi ariyorum. Castrol magnatec 5W-30 mu 10W-40 mi almaliyim? Ayrica kac litre almaliyim? Baska markalara da acigim.Yardimci olursaniz çok sevinirim. 🙏

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nikolagulucan

Merhaba herkese, seat ibiza atmosferik motor lpgli 100 bin kmde aracim icin motor yagi ariyorum. Castrol magnatec 5W-30 mu 10W-40 mi almaliyim? Ayrica kac litre almaliyim? Baska markalara da acigim.Yardimci olursaniz çok sevinirim. 🙏
    İbiza atmosferik;
    1.6
    1.4
    1.2
    1.0 MPİ
    Motorlara göre cevaplarınız değişir.
    Gereken yağ 3.0 - 4.0 litre civarındadır ve
    0w-20, 0w30, 0w40, 5w-30, 5w-40 kullanılabiliyor, motor ve model yılına göre.
    Kesin olan tek şey; 10w40 kullanılmıyordur büyük ihtimalle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • modifix06 kullanıcısına yanıt
    https://www.mobil.com/Turkish-TR/Commercial-Vehicle-Lube/pds/GLXXMobil-Delvac-1-5W40?p=1

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Motor 1.4.

Castrol magnatec 5w-30 alıyorum o zaman?🤨

• quote:

Merhaba herkese, seat ibiza atmosferik motor lpgli 100 bin kmde aracim icin motor yagi ariyorum. Castrol magnatec 5W-30 mu 10W-40 mi almaliyim? Ayrica kac litre almaliyim? Baska markalara da acigim.Yardimci olursaniz çok sevinirim. 🙏
    Hocam lpg olduğu için bir tık kalın yağ koysanız daha iyi olur.

10w40 tavsiye ederim.
  • Nikolagulucan N kullanıcısına yanıt
    Daha önce hangi yağ vardı üzerinde? Eskiltme varmıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scuderia. -- 22 Ekim 2019; 15:16:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Babamın aracı olduğu için bilmiyorum. Büyük ihtimal o da hatırlamaz 1-2 sene olmuştur çünkü 🤷‍♂️ Ne yapayım sizce, usta var mı forumda 😅 , yardım ederse çok mutlu olurum.

• quote:

Motor 1.4.

Castrol magnatec 5w-30 alıyorum o zaman?🤨
    1.4 ibiza için önerilen yağ;
    0w-30 ve 5w-30
    .
    5w30 gayet isabetli bir tercihtir.
    eğer performanslı ve uzun süre yüksek devirlerde kullanılıyorsa
    5w40 da değerlendirilebilir, Lpg Nedeniyle.
    ama 10 numara kesinlikle kullanılmaz.
    düşmanıma bile önermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 22 Ekim 2019; 15:54:13 >

Çok bilmiyorum ama castrol bandrolü olduğu için ibiza motorlarında Castrol almak istiyorum. Fakat castrol magnatec c2 mi a5 mi alsam karar veremedim. Hangisi bana uygun yardımcı olabilir misiniz?

• Merhabalar, DS3 1.6 VTi aracı olan bir dostum Motul yağ kullanmak istiyor. Sebebiyse 1.6 dizel Superb görmüş bir arkadaşında, km 300 bin mi 400 bin mi neymiş (tam hatırlamıyorum), adam demiş ki aldığımdan beri Motul yağ kullanıyorum. Acaba öneriniz var mıdır? Ya da Motul'u salla bu daha iyi diyeceğiniz bir yağ?
    Hocam bende buldum bu yağı ama bu ticari araç için binek araçlar için bulamadım malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 23 Ekim 2019; 10:40:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çok bilmiyorum ama castrol bandrolü olduğu için ibiza motorlarında Castrol almak istiyorum. Fakat castrol magnatec c2 mi a5 mi alsam karar veremedim. Hangisi bana uygun yardımcı olabilir misiniz?
    Castrol EDGE 5W-30 LL

• CnnRose kullanıcısına yanıt
    https://www.motul.com/tr/tr/products/specific-2312

• Slmlar 2012 euro 5 multijet linea aldım. Alır almaz yağ ve filtre değiştirdim. Castrol 5.30 yağ konuldu fakat araç sık sık rejenerasyon yapmaya başladı. DPF ara ara duman atıyor. Partiküllü yağ ile değiştirmem gerekir mi? Kısaca DPF li araca partikülsüz yağ zarar verir mi? Yoksa hemen geliştirip partiküllü yağa mı dönmeliyim?

• everydayforus E kullanıcısına yanıt
    DPF li motora uygun 5w30 kullanmak lazım bu attı konu ama
    Kara duman atıyorsa enjektörleri felan temizletip ayar yaptırmak gerekebilir.
    Yani yağdan başka sorunları da olabilir.
    Turbo , turbo valfi, kızdırma bujileri vs kontrol edilse iyi olur.

• Teşekkürler kara duman hiç görmedim. Nomal kullanımda beyaz yada gri duman da görmedim. Kafama takılan neden bu kadar sık rejenerasyon yapıyor?

• DPF li araçlar yağ yakıyorsa bunu dpf yüzünden belli etmeme durumu var mı? Yani kara duman yada beyaz duman atacağı yerde filtre sebebiyle belli etmiyor mu?

• Kasımda bakıma sokacağım arabayı Liqui Moly tercih edeceğim. Kaliteli yağ...
    Hocam slm kalos 1.4 sx 16 v aracım var.. bugün araba çalışırken yağ çubuğunu çıkardım ve elimle gaz verdim araba yağ çubuğunun oradan dışarıya yağ atıyordu bu normalmidir. Yoksa motorda bir sorun olduğuna mı işaret eder

• hasancatak1 H kullanıcısına yanıt
    Çalışan motorda kapağı veya çubuğu açmak mekanik risk içermese de İşleve ters bir girişim.
    Çalışırken buji kablosu çıkarmak gibi.
    işlevi dışında kullanınca türlü sonuçlar doğurur.
    bazı markalarda o kapağı ve çubuğu motor çalışırken açarsanız;
    motor stop eder, arıza lambası yakar, bazı markalarda o lamba sönmez makineye bağlatın der,
    bazı markalarda marş bir daha basmaz makine araç yanına getirilir. pahalı bir tecrübe olur...
    yağ şıçratması ve çalışma sesi değişmesi normal, çünkü yapılan işlem hatalı.
    aracınızda duman atma ve yağ eksiltme yoksa meraklanmanıza gerek yok.
  • 
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.