Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.670
Cevap
203
Favori
1.868.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 8.5.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: Kef14

Usta; benim araca Castrol Magnatech 5-40 yağ koymuş, Castrol sitesi ise EDGE 5-30 yağ öneriyor. Bu yağların hangisi ince hangisi kalın?

Niye edge koymadın dedim ustaya, "abi o yağ performans araçlar içindir, yüksek hızda gidenler için, senin araca olmaz" diyo.

Beni mi kandırıyor :)

Castrol EDGE 5 30 daha ince, tam sentetik ve daha kaliteli bir yağdır.
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de sahte olması korkusuyla sitelerinden baktığım Ankara yetkili bayilerinden almıştım. Bir sonraki sefer kendi sitelerinden LiquiMoly sipariş etmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humerus06 -- 29 Mayıs 2017; 13:12:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler son yaptırdığım bakımda galiba araca Total Quartz First 0w30 yağ koymuşlar. Geçen bakımda yine Total 5w30 koymuşlardı. Benzinli araç. Son koydukları 0w30 daha mı ince veya kalitesiz?

total quartz ineo first 0W-30, PSA grubu Euro6 motorlu araçları için geliştirilen, ACEA C1 & C2 ve PSA PEUGEOT CITROEN B71 2312 & B71 2302 onaylarını sağlayan son nesil tam sentetik bir yağdır. Total 5W-30 dan daha iyi bir yağ olup olmadığı aracınızla uygun olup olmamasına bağlı. Eğer aracınıza uygun bir yağ ise kesinlikle 5w-30 dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dendesox

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler son yaptırdığım bakımda galiba araca Total Quartz First 0w30 yağ koymuşlar. Geçen bakımda yine Total 5w30 koymuşlardı. Benzinli araç. Son koydukları 0w30 daha mı ince veya kalitesiz?

total quartz ineo first 0W-30, PSA grubu Euro6 motorlu araçları için geliştirilen, ACEA C1 & C2 ve PSA PEUGEOT CITROEN B71 2312 & B71 2302 onaylarını sağlayan son nesil tam sentetik bir yağdır. Total 5W-30 dan daha iyi bir yağ olup olmadığı aracınızla uygun olup olmamasına bağlı. Eğer aracınıza uygun bir yağ ise kesinlikle 5w-30 dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Araç Peugeot 208 hocam. C3 ile aynı segmentin aracı. Teşekkürler.

• 308 bluehdi için hangi yağı önerirsiniz? Antalya da yaşıyorum hava yaz aylarında 40 45 derece olabiliyor, daha önceki aracım benzinliydi mobil1 0-40 kullanmıştım, tavsiyelerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

Usta; benim araca Castrol Magnatech 5-40 yağ koymuş, Castrol sitesi ise EDGE 5-30 yağ öneriyor. Bu yağların hangisi ince hangisi kalın?

Niye edge koymadın dedim ustaya, "abi o yağ performans araçlar içindir, yüksek hızda gidenler için, senin araca olmaz" diyo.

Bilgilendirme için teşekkürler. Mobil 1'in sitesinden aracım özellikleerini girince de Mobil 1 ESP 0 - 30 LL önerdi. Bu yağda ince mi? Başında ki ilk rakamların ne anlamı var acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 1.6 tdi manuel 30.000 km. Bakımını yaptırıcam. Araç EURO 6 Octavia istanbul içi yoğun trafikte kullanıyorum. Hangi yağı önerirsiniz.

• quote:

Magnatech yarı-sentetik yağdır ., Edge tam sentetik yağdır., bu kadar mesaj yazmışınız ama arabanızın marka-modelini yazmak aklınıza gelmemiş önce aracı bilmemiz lazım ki insanlar ona göre doğru yağı, doğru bilgiyi size versin
  • Valvoline diye bir yağ gelmiş.sanirim iyi bir yağ.

Dew,corfin diyede yağ gelmiş n11 e.nasildir bunlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forzaGilles

quote:

Magnatech yarı-sentetik yağdır ., Edge tam sentetik yağdır., bu kadar mesaj yazmışınız ama arabanızın marka-modelini yazmak aklınıza gelmemiş önce aracı bilmemiz lazım ki insanlar ona göre doğru yağı, doğru bilgiyi size versin

2006 1.9 TDI 105PS

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Castrollardaki c3 c2 LL gibi ifadeler nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

quote:

Bilgilendirme için teşekkürler. Mobil 1'in sitesinden aracım özellikleerini girince de Mobil 1 ESP 0 - 30 LL önerdi. Bu yağda ince mi? Başında ki ilk rakamların ne anlamı var acaba?

Hocam başındaki sayı, soğuk havalarda ki vizkositesini gösterir, 2. sayı gurubu sıcak havadaki vizkositesini gösterir. Yani 0 30 yağ, 05 30 yağ ile sıcaklıkta aynı vizkozite, ama soğuk hava da daha akışkandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

Castrollardaki c3 c2 LL gibi ifadeler nedir?

C3/C2
    C harfi yağın dizel ve DPF (dizel partikül filtresi) olan araçlar için uygunluğunu temsil eder., Fakat misal bu değer B5 olsaydı yağ dizel araç için uygun ama DPF'li dizel araçlar için pek sağlıklı/uygun olmadığı anlamına gelirdi., A5 yazsaydı benzinli araçlar için uygun olduğu anlamına gelirdi., Aracınız dizel ama aynı zamanda DPF varsa C harfinin temsil ettiği bir değerde yağ kullanmanızı tavsiye etmektedir.,

C harfinin yanındaki 2-3 gibi değerler yağın viskosite değerini, direkt yada endirekt olarak yüksek sıcaklıklara dayanımı gibi ifadeleri temsil eder

LL ifadesinin anlamı LongLife anlamına gelir., Aracın marka ve modeline göre bir çok çeşiti olur BMW LL01 yada Volkswagen LL03 gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzaGilles -- 30 Mayıs 2017; 10:38:25 >

• Cok tesekkurler. Cok guzel bilgiler. Aracim golf 1.6tdi. Internette castrol edge 5W 30 LL oneriliyor fakat c3 olanlarida var. Mesela yine castrolun magnatec olani c2. E fiyati da daha uygun... Acayip kafa karistirici. LL olan yani long life olan uzun km ler dayaniyor anlami mi cikiyor buradan?

• quote:

Cok tesekkurler. Cok guzel bilgiler. Aracim golf 1.6tdi. Internette castrol edge 5W 30 LL oneriliyor fakat c3 olanlarida var. Mesela yine castrolun magnatec olani c2. E fiyati da daha uygun... Acayip kafa karistirici. LL olan yani long life olan uzun km ler dayaniyor anlami mi cikiyor buradan?

Hocam yukarıda arkadaş zaten açıklamış, Castrol Magnetic in uygun fiyatlı olmasının sebebi yarı sentetik olması, buna karşı örneğin Castrol EDGE veya Mobil 1 in tam sentetik olması fiyat olarak fark ettiriyor.
  • n11'de Castrol Magnatec 5W-30 4Lt TAM SENTETİK A5/B5 Motor Yağı *2017 94,70 TL yerine 89,90 TL

http://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-magnatec-5w-30-4lt-tam-sentetik-a5b5-motor-yagi-2017-P102799141

Hocam magnatec icin tam sentetik yazmislar yalan mi diyorlar bunlar? Mobil 1 de gayet ucuz fiyati. En pahali castrol edge. Nedir bunlarin farki?@tefennili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shakircan -- 30 Mayıs 2017; 12:17:43 >
  • quote:

n11'de Castrol Magnatec 5W-30 4Lt TAM SENTETİK A5/B5 Motor Yağı *2017 94,70 TL yerine 89,90 TL

http://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-magnatec-5w-30-4lt-tam-sentetik-a5b5-motor-yagi-2017-P102799141

Hocam magnatec icin tam sentetik yazmislar yalan mi diyorlar bunlar? Mobil 1 de gayet ucuz fiyati. En pahali castrol edge. Nedir bunlarin farki?@tefennili

Hocam evet haklısınız, magnatec önceden yarı sentetik bir yağdı, onlarda sanırım tam sentetik olarak üretilmeye başlamış bazı vizkositelerde. Burada fiyatta etken olan karşıladığı değerler bakımından. EDGE serisi daha üst standartlarda. Ayrıca aracınız iiçin daha kaliteli bir yağ bakıyorsanız, Lique moly, Motul gibi yağları incelemenizi tavsiye ederim. Ama aracım için önerilen standartları karşılayan en uygun fiyatlı yağı arıyorum derseniz, bir çok alternatif var.

• 98 model Clio-1 aracım var, 133000 de. Son yağ değişimini 5w40 elf moligraf ile yapmıştım, aracım sanki daha stabil çalışmaya başladı. Ama 10000 kmde 1-1.5 lt civarında eksiltme yaptı. Yine 5w40 ile devam etmek doğru olur mu? Yoksa 10w40 dönüş mü yapayım?

• tefennili kullanıcısına yanıt
    n11'de MOTOR YAĞI MOTUL 8100 X-CLEAN FE 5W30 5 l. 100% Sentetik. seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

http://urun.n11.com/motor-yagi/motor-yagi-motul-8100-x-clean-fe-5w30-5-l-100-sentetik-P123054335

Hocam motul castrol edge den fiyat olarak daha uygun. Motul edge den daha mi iyi bir yagdir diyorsunuz?

• quote:

n11'de MOTOR YAĞI MOTUL 8100 X-CLEAN FE 5W30 5 l. 100% Sentetik. seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

http://urun.n11.com/motor-yagi/motor-yagi-motul-8100-x-clean-fe-5w30-5-l-100-sentetik-P123054335

Hocam motul castrol edge den fiyat olarak daha uygun. Motul edge den daha mi iyi bir yagdir diyorsunuz?

Aynen hocam, Motul ve Lique Moly, Castrolden 1 gömlek daha üstün yağdır. N11 gibi sitelerde bu yağlar normalde pahalıyken zaman zaman kampanya yapmaları, eski tarihli olmaları gibi sebeblerle daha ucuza satılıyor. Örneğin geçen N11 de Lique Moly 5 40 yağın 5 litresi 99. TL görünce çok şaşırmıştım, üretim tarihini sorunca 2012 olduğunu öğrendim.

• 
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.