Şimdi Ara

Motor geç ısınıyor,kalorifer ısıtmıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
42.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • belirttigim gibi hararet ortaya gelene kadar baya bi km gidiyorum motor gec isiniyor kaloriferi aciyorum ilik hava ufluyor ;

1- termostat mi arizali
    2- peteklermi tikali
    3- devir daim mi bozuk ?

ben termostat dan supheleniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1-termostat arızalı
  • ilk olarak termostat arızalı olabilir
    2-devirdaim boru larınız veya radyatörünüz tıkalı olabilir.
  • Soğutma suyu azalmış olabilir.
  • soğutma suyuda tam antifiriz bile ekledim baska bi sorun.

• Motor 70 derece sıcaklığa geldiğinde elinizi radyatöre dokundurun radyatör sıcak ise termostat açık kalmıştır termostat arızalıdır, aynı şekilde 80-90km/h üstündeki hızlarda motor sıcaklığı 85derecenin altına düşüyorsa yine termostat arıza olduğu kesinleşir.

Maliyeti düşük bi parça geçmiş olsun.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DcD-Semih -- 25 Mart 2013; 23:59:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoMinicSS

Motor 70 derece sıcaklığa geldiğinde elinizi radyatöre dokundurun radyatör sıcak ise termostat açık kalmıştır termostat arızalıdır, aynı şekilde 80-90km/h üstündeki hızlarda motor sıcaklığı 85derecenin altına düşüyorsa yine termostat arıza olduğu kesinleşir.

Maliyeti düşük bi parça geçmiş olsun.

edit:imla

tskler dediginiz gibi oluyor termostadi degistiricem.

• iyide ne kadar geç süresi nedir hangi sıcaklıkta.
  • arabayı değiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris195

arabayı değiştir

tamam senin beyinle takasa girelim

• quote:

Orijinalden alıntı: Nickiviraj

quote:

Orijinalden alıntı: baris195

arabayı değiştir

tamam senin beyinle takasa girelim

Sorununu DoMinicSS arkadaş tarif etmiş. O şekildeyse dediği gibi termostatın açık kalıyordur. Radyatör tıkalı olsa devirdaim gerçekleşmez aracın çok çabuk ısınır ve hararet yapar.

Eğer eskiden öyle değildi de yeni çıkan bir sorunsa termostat arızalıdır. Ama aracı aldığından bu yana böyle bir olay varsa aracının içinde 70 lik termostat olma ihtimali de var. Yani uzun yolda 70 derecenin üstünü zor görürsün bu durumda...
  • polen filtresi varsa onu değiştirin
    (araba nedir onu anlamadım???)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tandem_78 -- 7 Nisan 2013; 2:08:59 >
  • %80 termostat arızalı.
  • Bir vw termostat değişimi 150lira olur mu arkadaşlar ?

• 99 Polo kullanıcısıyım. aracım 90 derece ısınıyor ancak ılık veriyor. Sorun yaptığım ciddi araştırma sonucu bulundu. Sorun sıcak - soğuk yönlendirme paneli. yani yazın soğuk kışın sıcak olması için kullandığımız düğme veya çevirmeli buton varya, işte onun bağlı olduğu havalandırma sistemi içerisinde olan sıcağı soğuktan ayıran panelin süngerlerinin kopmuş olmasıydı. teyip in takılı olduğu ön paneli söktüm ve hemen arkasındaki hava kabin i çıkardım. perde de arkasında duruyor. hem hava yönlendirme paneli ( ayağa , cama yönlendirme yapan ) arkasında da sıcak soğuk ayıran panel. zannetmeyin ki panelin kenarında kaçırıyor, bu panellerin üstünde 3 tane 5 - 7 cm çapında delikler var buradan hava geçişi olduğu için sıcak soğuk karışıyor ve istenilen sıcaklık olmuyor. yazında soğutmuyor tabiki. isteyen arkadaşlara mail üzerinde resimli yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKA83 -- 11 Ocak 2014; 23:58:23 >
  • Su hortumlarinda hava varsa ondan yapar havasini aldirmayi dene

• Ayni sorun bendede vardi termostat arizalidir wahler marka orjinal parça kullandim (55tl) taktirirsan düzeliyor

• Hararetin geç yükselmesi havanın soğuk olmasından kaynaklanıyordur, eğer radyatörün önünü gazete ile kapatırsan sorunun hallolduğunu göreceksin. Galiba Peteklerin tıkalı, temizlenmesi gerek. Basınçlı sıcak su devir daim makinesine bağlanılıyor fiyatı 80 TL aynı sorun bende de vardı giderildi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iptas -- 19 Ocak 2014; 15:24:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iptas

Hararetin geç yükselmesi havanın soğuk olmasından kaynaklanıyordur, eğer radyatörün önünü gazete ile kapatırsan sorunun hallolduğunu göreceksin. Galiba Peteklerin tıkalı, temizlenmesi gerek. Basınçlı sıcak su devir daim makinesine bağlanılıyor fiyatı 80 TL aynı sorun bende de vardı giderildi...

Termostat zaten o görevi görüyor hocam motor ısısı belirli seviyeye ulaşana kadar spğutma suyunu kalorifer ve radyatör petekleri ile devir daimini keser.
  • Motorun geç ısınmasının nedeni bitik yağ olabilir

Bunla beraber denilen gibi termostat bozuk olabilir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.