Şimdi Ara

Monitor Audio (MA) Başlığı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.255
Cevap
30
Favori
163.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar RX6 ve 8 güncel fiyatlar nedir ?
  • rx centre ve rx fx fiyatlarını da rica edelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Arkadaşlar RX6 ve 8 güncel fiyatlar nedir ?

http://www.hifial.com
    Buradan fiyatlara ulaşabilirsiniz.
  • Yapılan zam yüzünden Klipsch toplu alımı olmadıydı.
    Toplu MA alımı mı yapsak.
  • ben de 1 sene kadar sonra tekrar sinema amfisi alıp ma rx serisi toplamayı düşünüyorum,
    ancak fiyatlar klipschten avantajlı görünmüyor,
    klipsch rf62lere ek olarak öncelikle rxrf almak daha mantıklı olacak gibi,
    daha sonra da rx center,

rf62lerden gayet memnunum ama uyum açısından rx6larla değişimi gerekecek,bu da en sona kalacak gibi.

subwoofer ma ya da herhangi bir marka olabilir,
    bu süreçte ülkemizdeki hifi cihazlarının fiyatları yurtdışındaki gibi makul seviyelere iner belki
  • vergi düzenlemesi yapılmadığı sürece yurtdışı fiyatlarında almamız çok zor ya da ürünün bir sonraki modelinin çıkmasını beklemek gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezgin16

quote:

Arkadaşlar RX6 ve 8 güncel fiyatlar nedir ?

http://www.hifial.com
    Buradan fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Bunlar sanırım liste fiyatları ? Nakit fiyatları varmı ? Ne kadar indirim yapıyorlar ?
    Eğer 5+1 sistem alındığında Klipsch leri solluyorsa tekrar düşünmek gerek.
  • Bu sitede ki fiyatlar güncel ve nakit de %10 indirim var gibi.

Rx 8 yaklaşık 2.730 TL
    Rx 6 yaklaşık 2.070 TL
    Rx 1 1.097 TL
    Cent. 830 TL

En azından şimdilik..
  • Ben benim RS6'ları y.dışı fiyatına çok yakın almıştım. Neredeyse aynıydı (650 pound)
    MA'da böyle bir güzellik var zaten tercih etmemdeki sebeplerden biride oydu.
    Diğer markalarda otomatik olarak %30-35 fazlalık oluyor ülkemizde ne yazıkki

RX6 ingiltere fiyatı 750 pound görülüyor
    Bu durumda bence Türkiye fiyatı 800 pound civarında olmalı maksimum.
    Zaten 969 pound görülen liste fiyatından %15 iskonto alabilseniz 820 pound eder.
  • carabeen Asus Xonar HDAV1.3 Deluxe ses kartından memnun musunuz? bir de denon avr den memnun musunuz? İsterseniz pm den mesaj atabilirsiniz.
  • İkisinden de çok memnunum..
    Aynı ses kartı ve AVR'yi B&W CM7 lerle kullanan arkadaşım da çok memnun

Uzun araştırmalar ve incelemer sonucu sistemi kurmuştum vakit bulursanız tüm yorumlar şu topicte mevcut
    http://forum.donanimhaber.com/m_29832624/mpage_1/f_/key_//tm.htm#29832624
  • kablolamayi asagidaki gibi yapmayi planliyorum. atladigim bir nokta var mi, acil yorum rica olunur

• Archer mimar dın yanlış hatırlamıyorsam? Meslektaşın olarak çizimleri yakıştıramadım. İnsan bir autocad üstünede bir max atar...
    Çizimler konusunda çok fazla yorum yapamayacağım kusura bakma. Sadece priz yerleri ve yüksekliğini tv dolabına göre ayarlarsan karşıdan görünmemesi daha iyi olur. Bir de tv arkasındaki pimaş ağzı tv nin ortasına değilde orta ve alt kenar arasına gelirse daha iyi olmaz mı zaten tam ortada askı aparatı olacak heralde?
  • yok mimar degilim, inan cetvel le duz cizgi bile cizemem bu bile buyuk basari

cizimler olcekli degil, tv dolablari 50 cm civari oluyor, priz yuksekligini o yuzden 30 cm e koydum dolabin arkasinda kalsin diye

pimas aslinda tv'in alt orta kenarina geliyor, her ne kadar cizimde tam ortasina gelir gibi gorunsede. tv'in yuksekligi 80 cm, pimas tv'in altindan 25 cm kadar yukarida olacak. aski aparatinin yerine dusunmedim aslinda. olculer yok elimde ama dusunmek gerekir, tskler hatirlattigin icin.

quote:

Archer mimar dın yanlış hatırlamıyorsam? Meslektaşın olarak çizimleri yakıştıramadım. İnsan bir autocad üstünede bir max atar...
    Çizimler konusunda çok fazla yorum yapamayacağım kusura bakma. Sadece priz yerleri ve yüksekliğini tv dolabına göre ayarlarsan karşıdan görünmemesi daha iyi olur. Bir de tv arkasındaki pimaş ağzı tv nin ortasına değilde orta ve alt kenar arasına gelirse daha iyi olmaz mı zaten tam ortada askı aparatı olacak heralde?

• Belki faydası olur diye bir kaç mütevazı home cinema örneği

http://www.hometheaterdesignmag.com/
    http://www.homecinemagallery.com/

2. Link de havuzlu olana bittim

• Arkadaşlar Extreem Audio da Rx leri dinledim ama benim klipsch lerle kıyaslama şansım olmadı. İkisini dinleyen varmı aranızda ? Rx ler güzel kalitelide arada ki fark a Klipsch lerin surround ve centerinida alabiliyorum
    Ne dersiniz ?
  • RX2 mi?
    klipsch'meyilliyim. forumda o kadar reklamını yaptım lakin hangi klipsch?
  • Rx 6 ve 8 sevgili cantan. Valla bende klipsch alayım uzun süre değiştirmem diyordum.............Tabi birde Dali ler var kenardan el sallayan ikon serisi
  • Fiyatları yakın olan :
    RX6: 2.250 tl ve RF62: 1.950 tl çift fiyatları.
    Mutlaka ikisinide dinleyen vardır. Arada çiftinde 300 tl gibi bir fark var. Ayrıca göze çarpan hassasiyetler, 6-8 ohm farkı var. Tabii bunlar kağıt üstünde gördüklerimiz. Esas fark ses karakterindedir eminim.
    Hangisi daha iyidir?
    Hangisi parasını hak eder?
    Sen olsan hangisini alırsın evine?

KLIPSCH RF62:

Specifications
    FREQUENCY RESPONSE 38Hz-23kHz +/-3dB
    POWER HANDLING 125W RMS / 500W Peak
    SENSITIVITY 97dB @ 2.83V / 1m
    NOMINAL IMPEDANCE 8 ohms compatible
    HIGH FREQ CROSSOVER 1800Hz
    HIGH FREQUENCY DRIVERS 1" (2.54cm) Titanium diaphragm compression driver mated to 90x60 square Tractrix® Horn
    LOW FREQUENCY DRIVERS Dual 6.5" (16.5cm) Cerametallic™ cone woofers
    ENCLOSURE TYPE Bass-reflex via dual rear-firing ports
    HEIGHT 40.6" (103.1cm) (w/feet)
    WIDTH 8.5" (21.6cm)
    DEPTH 15.5" (39.4cm)
    WEIGHT 54lbs (24.5kg)
    FINISHES Black Ash woodgrain vinyl
    BUILT FROM 2006
    ___________________________________________________________________________________________________________

MONITOR AUDIO RX6

System Format: 2 1/2 Way
    Frequency Response: 38Hz - 35kHz
    Sensitivity (1W@1M): 90dB
    Nominal Impedance: 6 Ohms
    Maximum SPL (dBA): 114.8
    Power Handling (RMS): 125W
    Recommended Amplifier Requirements (RMS): 40-125W
    Bass Alignment: Dual Chamber, Bass reflex with differential tuning.
    Twin HiVe®II port System
    Tweeter Crossover Frequency: LF: 700Hz
    MF/HF: 2.7kHz
    Drive Unit Complement: 1 x 6" RST® Bass driver.
    1 x 6" RST® Bass/Mid driver.
    1 x 1" (25mm) C-CAM® gold dome tweeter
    External Dimensions:
    (H x W x D)
    inc. plinth & feet 905 x 275 x 310 mm
    (37 5/8 x 10 13/16 x 12 3/16 inch)
    Individual Weight: 16.4 Kg (36.13 lb)

NOT:(Dali hakkında fikrim yok. Sayın SertaçS biliyorsa yazsın lütfen.)

• Slm, aldığım nakit fiyatlar ;

Klipsch RF-62 1.600 Tl 2 ay önce almıştım ama pek değişmemiştir sanıyorum.
    Dali İkon 6 2.100
    MA RX-6 2.100
    RX-8 2.700 Kur hesabından biraz oynayabilir ama ortalama fiyatlar bu benim topladığım.

Dali leri görmedim ama rx-6 ufak tefek bişey, rf-52 bile büyük kalıyor yanında.

Edit; şimdi tekrar baktım ölçülerede RX-8 bile ufakmış RF-52 den, 62 ise dev gibi kaliyor yanlarında. Tabi önemli olan boyu değil işlevidir Yanyana koyup dinlemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertaçS -- 3 Temmuz 2010; 21:55:51 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.