Şimdi Ara

Monitör algılana sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
83
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran kartımın bir vga bir de dvi girişi var. Eskiden vga girişini kullanırdım ama monitörü algılamamaya başladı bu sefer dvi-vga dönüştürücüsüyle dvi girişini kullanmaya başladım başta problem olmamıştı ama şimdi yine monitörü algılamaya başladı ama bilgisayarı güvenli modda açınca monitörü algılıyor. Güvenli modda açıp çözünürlükle bir iki oynadıktan sonra normal yeniden başlattığımda monitöre ancak ekran veriyor ama her açılışta bunu yapmaya başladı. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esperanza93 -- 26 Kasım 2021; 14:33:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorunun çözümü için;

• Farklı bir kablo ile deneme yapın.
    • Monitörünüzü farklı bir cihaza bağlayıp aynı sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
    • Ekran kartı sürücünüz eski ise en yeni sürümü indirip kurun. Yeni ise bir önceki sürümleri indirip kurun ve deneme yapın.
    • Bilgisayarınıza bulaşmış zararlı bir yazılım yüzünden bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Yaptığınız değişiklikler sıfırlanıyor olabilir. O yüzden bilgisayarınızı iyi bir antivirüs programı ile taratın. Mümkünse formatlayın ya da farklı bir diske windows kurun ve o disk ile sorun devam ediyor mu diye kontrol edin.

Yukarıda saydıklarımdan ne kadarını yapabilirseniz sorunun kaynağını o kadar çabuk tespit edebiliriz.

Kolay gelsin.

• Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim.

Farklı bir monitörde deneyince de aynı sorunla karşılaşıyorum. Kabloda problem yok gibi çünkü güvenli modda çalıştırınca monitöre ekran geliyor.

Ekran kartımın sürücülerim güncel zaten çok yeni bir kart olmadığı için (9500gt) yeni güncellemesi de yok.

Virüs taramasını da bitdefenderle yaptım bir şey bulamadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.