Şimdi Ara

MODİFİYE CHIP TUNING VE POWER BOX HAKAN USTA (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.922
Cevap
44
Favori
367.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SORU : Daha önce size Mercedes Vito'ya chip tuning uygulanıp, uygulanmayacağı konusunda sorular sormuştum.

Siz de dizel motorlara chip tuning tavsiye etmemiştiniz. Bunun sebebi nedir? Ayrıca diğer firmalar dizel motorlara da chip tuning uyguluyor. Bunu nasıl karşılıyorsunuz?

------------------------------------------

CEVAP(danışmandan) : Mercedes Vito veya benzeri araçlardaki yeni teknoloji dizel motorlar elektronik kontrol sistemli olup birçoğu da turbo beslemelidir. Daha önceki benzer sorulara verdiğim yanıtlarda da bahsettiğim gibi bu yeni teknoloji motorların kullandıkları motorinin çok kaliteli ve yüksek oktanlı olması gerekiyor. Ülkemizde üretilen motorinin kalitesi düşük. Bazı petrol firmalarının yeni yeni satışa sunmaya başladığı kaliteli motorinse henüz tam olarak yaygınlaşmadı. Ayrıca birçok yerde hala kaçak ve kalitesiz motorin satılıyor. Durum böyle olunca standart motorların dahi tehlikede olduğu bir ortamda chip tuning ile motoru, yakıta daha da hassas hale getirmek çok riskli. Sonuçta kalitesiz motorin nedeniyle motor ağır hasar görebilir. Bu da sonuçta chip tuning yapan firmaların hatasıdır. Bu nedenle kaliteli yakıt sorunu çözümlenmedikçe dizellere chip tuning önermeyeceğim.

• Kim yazdı bunu ?? ((:
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

Kim yazdı bunu ?? ((:

reklam olmasın diye yazmadım hocam, bir sitede danışmalık yapan birisi bu tarz soruları yanıtlıyor. böyle bir cvp gelmiş.
  • O danışman arkadaş Dizel yakıtının yanabilirlik biriminin Oktan değil Setan olduğunu bilmiyor o zaman...

Oktan benzinde olur..
  • orasını bilemiyorum o aceleyle mi yazdı gerçekten mi bilmiyor.
  • Açtığım konu almış başını gidiyor.
  • mazda 323 bg, 1600cc 82bg, chip tuning le ne kadar farkeder ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wukill

mazda 323 bg, 1600cc 82bg, chip tuning le ne kadar farkeder ?

Turbosu olmayan atmosferik yani benzinli araçlarda max %10 performans artışı sağlanabileceğine göre sizin araç da uygulama sonucunda max. 90hp olacaktır ancak bu garanti değil yani 4-8hp artış yaşamanız mümkün olduğuna göre bakarsınız 3-4hp artış olmuş, hissetmiyorsunuz bile ve şu anda yaklaşık 500 TL masrafı var. Ben yaptırdım, aracımda kesinlikle %10 artış olmadı, en fazla %5tir ancak faydasını gördüm, görüyorum da.. yalnız bana göre hala derim ki o performans için 500 TL çok ve etmez, değmez.. inanın 80TL.ye taktırdğım K&N açık perf. hava filtresi ve son susturucu iptal edip yerine taktırdığım remus egzos (145TL) den sonraki aldığım performansın yanında getirdiği performans yakın olsa da aradaki fiyat farkına düz benzinli araçlar için değmez.. bana göre.. artışa göre para alınsa işler değişir. avrupada öyle imiş mesela..
    Benden başka şeyler de bilmek isterseniz size kendi aracımdaki tüm olumlu-olumsuz değişimleri yazabilirim, sonucunda siz de karar verirsiniz..

• werdiğiniz bilgi için teşekkür ederim hocam gayet açıklayıcı bi paragraftı benim için,, her kafadan bi ses çıkınca bende işi bilen birinden öğrenmek istedim, chip tuning için sanırım önce aracıma biraz daha masraf yapmam gerekiyor,, aslında bulabilirsem aracımın 1.8 110hp olan modelinden almayı düşünüyorum enjeksiyonlu motor oldugu için yakıt we performansı daha iyi bakalım kısa zamanda bi motor modifikasyonu fikrim war ama ne yönde olur bilemiyorum açıklama we bilgi için teşekkür ederim elinize saglık
    quote:

Orijinalden alıntı: Wolverine

quote:

Orijinalden alıntı: Wukill

mazda 323 bg, 1600cc 82bg, chip tuning le ne kadar farkeder ?

Turbosu olmayan atmosferik yani benzinli araçlarda max %10 performans artışı sağlanabileceğine göre sizin araç da uygulama sonucunda max. 90hp olacaktır ancak bu garanti değil yani 4-8hp artış yaşamanız mümkün olduğuna göre bakarsınız 3-4hp artış olmuş, hissetmiyorsunuz bile ve şu anda yaklaşık 500 TL masrafı var. Ben yaptırdım, aracımda kesinlikle %10 artış olmadı, en fazla %5tir ancak faydasını gördüm, görüyorum da.. yalnız bana göre hala derim ki o performans için 500 TL çok ve etmez, değmez.. inanın 80TL.ye taktırdğım K&N açık perf. hava filtresi ve son susturucu iptal edip yerine taktırdığım remus egzos (145TL) den sonraki aldığım performansın yanında getirdiği performans yakın olsa da aradaki fiyat farkına düz benzinli araçlar için değmez.. bana göre.. artışa göre para alınsa işler değişir. avrupada öyle imiş mesela..
    Benden başka şeyler de bilmek isterseniz size kendi aracımdaki tüm olumlu-olumsuz değişimleri yazabilirim, sonucunda siz de karar verirsiniz..

• Toyota coralla 1,8 T Sport 192 hp de ne kadarlık bir güç artışı ve maliyeti olur ?
  • 2.5 Eski kasa 2003 model Transporter a chip yapılsa ne faydası ve zararı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur4t3358

2.5 Eski kasa 2003 model Transporter a chip yapılsa ne faydası ve zararı olur

Turbosu çok sağlam bir araçdır..Modifiye potansiyelini yüksek görüyorum..

22-24 hp ekstradan kazanabilirsiniz..

herhangi bir zarar söz konusu değil.
  • Sayın uzman 2005 legacy 2.0 benzinli araç için yapılacak uygulamanın getirisi ne olur acaba bilgi verebilirmisiniz?
  • %10 kadar verim alınabilir.
  • 1.6 hdi peugeot 308 110ps 260 nm auto6r şanzıman. aracın gücü ne kadar artırılabilir. power system boxlar çıkarılabilir olduğu için hoşuma gitti fiyat nedir.

aracı daha 500 km dir kullanıyoruz. motor açma diye bir şey warmı hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: halik

1.6 hdi peugeot 308 110ps 260 nm auto6r şanzıman. aracın gücü ne kadar artırılabilir. power system boxlar çıkarılabilir olduğu için hoşuma gitti fiyat nedir.

aracı daha 500 km dir kullanıyoruz. motor açma diye bir şey warmı hala

kolayca çıkartıp takabileceğiniz Boxlar 1000 TL den başlıyor..

Chiptuning öneririm..135 Hp 310 Nm değerlerine ulaşıyoruz..

Tabiki motorun rodajı var..Çok sakin kullanmamanızı tavsiye ederim.

Chiptuning i denemek isterseniz buyrun gelin test edelim.
  • antalyadayım ama 1-2 hafta içinde istanbula seyahat'e çıkacağız. chip tuning fiyatı nedir ve aracın elektronik sistemlerinin çalışmasında değişiklik gösterirmi (asr,esp vb.)?

135 hp 210 nm önceden 308 hdi ile ulaştığınız verilermi?

araca ne gibi zararı olur. cevabınız için çok teşekkür ederim
  • bir çok sitede rodaj süresince gazı köklememek sakin kullanmak çok yüksek devrlere çıkılmaması söyleniyor. oysa ben ilk 500 km'yi hep yüksek devirlerde kullandım. rodaj hakkındaki yazıları okuduktan sonra canım çok sıkılıdı.
    örnek link:http://www.arabam.com/haber.aspx?HID=1&PID=1017&haberID=279031
  • quote:

antalyadayım ama 1-2 hafta içinde istanbula seyahat'e çıkacağız. chip tuning fiyatı nedir ve aracın elektronik sistemlerinin çalışmasında değişiklik gösterirmi (asr,esp vb.)?

135 hp 210 nm önceden 308 hdi ile ulaştığınız verilermi?

araca ne gibi zararı olur. cevabınız için çok teşekkür ederim

Antalya bayim size yardımcı olacaktır..

500 TL ye

uygulama hiçbir donanımı etkilemez.

Daha önce uygulama yaptığım bütün 308 lerde bu değerler alındı..

bu değerler hiçbir zarar gormeyeceğiniz problemsiz sağlıklı değerlerdir.
  • quote:

bir çok sitede rodaj süresince gazı köklememek sakin kullanmak çok yüksek devrlere çıkılmaması söyleniyor. oysa ben ilk 500 km'yi hep yüksek devirlerde kullandım. rodaj hakkındaki yazıları okuduktan sonra canım çok sıkılıdı.
    örnek link:http://www.arabam.com/haber.aspx?HID=1&PID=1017&haberID=279031

motoru insan gibi düşünün..

ne kadar yüksek performansa kondisyon tutturursanız o kadar dinç olur.

motorunda canını çıkarmıcaz tabiki..usulunce yüke alıştırılacak..

kendim ve çevremdeki arabaları kendimce rodaj yaptırdım ve sadece rodaj dan oturu %10 daha fazla performans sergiliyorlar..
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.