Şimdi Ara

MODİFİYE CHIP TUNING VE POWER BOX HAKAN USTA (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.922
Cevap
44
Favori
367.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

Orijinalden alıntı: halik

bir çok sitede rodaj süresince gazı köklememek sakin kullanmak çok yüksek devrlere çıkılmaması söyleniyor. oysa ben ilk 500 km'yi hep yüksek devirlerde kullandım. rodaj hakkındaki yazıları okuduktan sonra canım çok sıkılıdı.
    örnek link:http://www.arabam.com/haber.aspx?HID=1&PID=1017&haberID=279031

motoru insan gibi düşünün..

ne kadar yüksek performansa kondisyon tutturursanız o kadar dinç olur.

motorunda canını çıkarmıcaz tabiki..usulunce yüke alıştırılacak..

kendim ve çevremdeki arabaları kendimce rodaj yaptırdım ve sadece rodaj dan oturu %10 daha fazla performans sergiliyorlar..

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    Mercedes c220 cdi sahibiyim. Aracım 170hp ve 400 tork. Chip tuning yaptırmayı ciddi ciddi düşünmekteyim. Ne kadar performans artışı sağlarım? Ne gibi riskler söz konusu? Aracım garanti dışı kalır mı yada servise gittiği zaman yazılım değiştirildiği kesin anlaşılır mı? Motora bir zararı olur mu? Sorularıma yanıt alabilirsem çok sevineceğim. Selamlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halik

bir çok sitede rodaj süresince gazı köklememek sakin kullanmak çok yüksek devrlere çıkılmaması söyleniyor. oysa ben ilk 500 km'yi hep yüksek devirlerde kullandım. rodaj hakkındaki yazıları okuduktan sonra canım çok sıkılıdı.
    örnek link:http://www.arabam.com/haber.aspx?HID=1&PID=1017&haberID=279031

motoru insan gibi düşünün..

ne kadar yüksek performansa kondisyon tutturursanız o kadar dinç olur.

motorunda canını çıkarmıcaz tabiki..usulunce yüke alıştırılacak..

kendim ve çevremdeki arabaları kendimce rodaj yaptırdım ve sadece rodaj dan oturu %10 daha fazla performans sergiliyorlar..

Alıntıları Göster
    Toyota CARİNA E2.0 GLİ A/T araca Chip Tuning uygulaması yapılabilirmi?
    Maliyeti ve getirisi ne olur ?
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theodore83

Merhaba,
    Mercedes c220 cdi sahibiyim. Aracım 170hp ve 400 tork. Chip tuning yaptırmayı ciddi ciddi düşünmekteyim. Ne kadar performans artışı sağlarım? Ne gibi riskler söz konusu? Aracım garanti dışı kalır mı yada servise gittiği zaman yazılım değiştirildiği kesin anlaşılır mı? Motora bir zararı olur mu? Sorularıma yanıt alabilirsem çok sevineceğim. Selamlar.

30-32 Hp 75 Nm kadar ekstra kazanc olacaktır..verdiğim rakamlar gayet güvenli ve problemsizdir..

kasa kodu nedir aracınızın .. ? modelini yazmamışsınız ?

Megachips uygulamaları hiçbir zaman motorlara zarar vermemiştir, Allah ın izniyle Vermeyecektir de..

• quote:

quote:

Merhaba,

30-32 Hp 75 Nm kadar ekstra kazanc olacaktır..verdiğim rakamlar gayet güvenli ve problemsizdir..

kasa kodu nedir aracınızın .. ? modelini yazmamışsınız ?

Megachips uygulamaları hiçbir zaman motorlara zarar vermemiştir, Allah ın izniyle Vermeyecektir de..

w204 - 2008 model, 12400km'de ve otomatik aracım. Esasen motora verebileceği zarardan çok garanti dışına çıkacak olması durumu endişelendiriyor beni. Bunun bir çözümünü bulsam 1 dk beklemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theodore83 -- 9 Ekim 2009; 13:31:25 >

• quote:

Merhaba,

Alıntıları Göster
    Sayın chip tunin uzmanı (Mehmet bey) 2007 model Citroen c5 1.6 hdi 110 bg alıyorum. Bu araca chip tunin yapıldığında bg ve nm artışı ne kadar olur. Aracın herhangi bir yerine zarar verir mi? Ve önemlisi maliyeti bana ne kadar olur? Bir de Mersin deyim burada yapabilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: desperados

Sayın chip tunin uzmanı (Mehmet bey) 2007 model Citroen c5 1.6 hdi 110 bg alıyorum. Bu araca chip tunin yapıldığında bg ve nm artışı ne kadar olur. Aracın herhangi bir yerine zarar verir mi? Ve önemlisi maliyeti bana ne kadar olur? Bir de Mersin deyim burada yapabilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar..

Öncelikle Hayırlı olsun..

110 Hp olan bu araç uygulama sonrasında 135 Hp olur..%18 kadar tork artışı yaşanır..Normal Şartlarda hiçbir problem yaşamadan sıkıntısız kullanırsınız..

önümüzdeki haftalarda Mersine geleceğim..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: desperados

Merhabalar..

Öncelikle Hayırlı olsun..

110 Hp olan bu araç uygulama sonrasında 135 Hp olur..%18 kadar tork artışı yaşanır..Normal Şartlarda hiçbir problem yaşamadan sıkıntısız kullanırsınız..

önümüzdeki haftalarda Mersine geleceğim..

Alıntıları Göster
    merhabalar, 2003 model forester turbo araca chip ne kadara mal olur ve hp, tork, yakit degerleri nasil degisir?

• quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

merhabalar, 2003 model forester turbo araca chip ne kadara mal olur ve hp, tork, yakit degerleri nasil degisir?

Alıntıları Göster
    merhaba

seat leon 1.4 tsi 125bg sahibiyim
    aracıma ilk önce chip sonrada yazılım attırmak istiyorum
    bu işlemlerden sonra araçta ne gibi gelişme olur
    hangi marka chipi önerirsiniz
    acil yanıtınızı bekliyorum
  • quote:

Alıntıları Göster
    syn chipuzmanı
    demin sorduğum sorunun devamı olarak
    ayrıca 207 gt 150bg araç sahibiyim bu
    araç içinde aynı işlemleri yaparsak
    ne gibi sonuçlar alabilirim
    şimdiden tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyged

syn chipuzmanı
    demin sorduğum sorunun devamı olarak
    ayrıca 207 gt 150bg araç sahibiyim bu
    araç içinde aynı işlemleri yaparsak
    ne gibi sonuçlar alabilirim
    şimdiden tşk

Alıntıları Göster
    2009 passat 1.4 tsi 122 bg 240nm chip tuning yaparsak ne kadar artış olur?
  • kimse buraya bakmiyor sanirim..
  • quote:

kimse buraya bakmiyor sanirim..
    Kia Cee'd 1600 cc 115 bg 255 tork dizel otomatik aracında ne kadar ekstra sağlayabiliriz ve kaça mal olur acaba?
    Daha önce bu arabaya yaptıran var mı bi de

EDIT: Önceki mesajda birisi sormuş da 135-140 hp ve 310 Nm değerlerine ulaşabileceğini söylemişsiniz ChipTuningUzmanı. Acaba o arkadaş yaptırdı mı yoksa sizin bu araçla ilgili hiç tecrübeniz var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_motive -- 21 Ekim 2009; 21:52:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_motive

Kia Cee'd 1600 cc 115 bg 255 tork dizel otomatik aracında ne kadar ekstra sağlayabiliriz ve kaça mal olur acaba?
    Daha önce bu arabaya yaptıran var mı bi de

EDIT: Önceki mesajda birisi sormuş da 135-140 hp ve 310 Nm değerlerine ulaşabileceğini söylemişsiniz ChipTuningUzmanı. Acaba o arkadaş yaptırdı mı yoksa sizin bu araçla ilgili hiç tecrübeniz var mı ?

Alıntıları Göster
    merhabalar uzman,ben de 2006 model peugeot 206 HDI Feline model araca sahibim.motoru 74 hp ve 160 Nm torka sahip.mod işlemlerinden sonraki güç ve tork ne olur acaba?chip tuning ve powerbox ayrı ayrı uygulanırsa ve aynı anda uygulanırsa ne olur?saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: eru_ainur

merhabalar uzman,ben de 2006 model peugeot 206 HDI Feline model araca sahibim.motoru 74 hp ve 160 Nm torka sahip.mod işlemlerinden sonraki güç ve tork ne olur acaba?chip tuning ve powerbox ayrı ayrı uygulanırsa ve aynı anda uygulanırsa ne olur?saygılar.

Alıntıları Göster
    2010 model 90hp cpnnect kullanıcısıyım. chip tuning yaptırmayı düşünüyorum. ne kadar güç elde edebilrim. dezavantajları nedir? güç artışı her devirde eşit olarak mı dağılıyor, yoksa belli devirlerde fazla artış olup diğer devirlerde belirgin bir artış olmaması söz konusu oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar-26

2010 model 90hp cpnnect kullanıcısıyım. chip tuning yaptırmayı düşünüyorum. ne kadar güç elde edebilrim. dezavantajları nedir? güç artışı her devirde eşit olarak mı dağılıyor, yoksa belli devirlerde fazla artış olup diğer devirlerde belirgin bir artış olmaması söz konusu oluyor mu?

Alıntıları Göster
    renault 25 2.0 / 119 hp - 167 nm

motor kodu: j7r d 722

bu araca ne yapılabılır sonuc ne olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Cançevik

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    2006 seat leon 2.0 tdi 140 hp 320 nm. maksimum hp ne şekilde alınır. maliyet nedir? teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: hacker111

2006 seat leon 2.0 tdi 140 hp 320 nm. maksimum hp ne şekilde alınır. maliyet nedir? teşekkürler

25 hp artış oluyormuş power boxla
  • quote:

Orijinalden alıntı: şekocan

Sayın Chip Tuning uzmanı;

Biz 180 hp 2,0 tdı çift turbolu vw transporter satın aldık bu aracı binek olarak kullanıyoruz. Size birkaç sorum olacak vereceğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim.

1- Katalitik konvektör iptali yapsak arabanın gürültüsü artarmı?
    2- Chip modülde en iyi marka hangisidir?
    2- Bunlara ilaveten son hız chip modülle artarmı yoksa kesici falan varsa bunumu iptal etmek gerekir?

Ankarada chip tuningi hakkıyla yapan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cançevik

quote:

Orijinalden alıntı: şekocan

Sayın Chip Tuning uzmanı;

Biz 180 hp 2,0 tdı çift turbolu vw transporter satın aldık bu aracı binek olarak kullanıyoruz. Size birkaç sorum olacak vereceğiniz bilgiden dolayı teşekkür ederim.

1- Katalitik konvektör iptali yapsak arabanın gürültüsü artarmı?
    2- Chip modülde en iyi marka hangisidir?
    2- Bunlara ilaveten son hız chip modülle artarmı yoksa kesici falan varsa bunumu iptal etmek gerekir?

Ankarada chip tuningi hakkıyla yapan varmı?

Alıntıları Göster
    ses seda yok arkadaştan sanırım işler yoğun, umarız kötü birsey olmamıştır.

aracım corolla 1.6 vvti 2003 sol hb E12 kasa + LPG var

chip+box+hava filtresi+egsoz desek toplam maliyetim ve performans kazancım ne olur

• quote:

Orijinalden alıntı: speedyDNA

ses seda yok arkadaştan sanırım işler yoğun, umarız kötü birsey olmamıştır.

aracım corolla 1.6 vvti 2003 sol hb E12 kasa + LPG var

chip+box+hava filtresi+egsoz desek toplam maliyetim ve performans kazancım ne olur

Alıntıları Göster
    chip box lar ve yazılımcılar cok fahiş fiyatlarla satıyorlar bence bugun en hesaplı 400 tl 10 taksit fiyat aldım bir yerden bence maliyetinin en az 4 katına satıyorlar bize kimse uzerine alınmasın ama gercekten faiş fiyatlar gibi geliyor.

bir de araclar bu sistemle garanti dışı kalacagı bir gercek bunun yanında performans artışı da bir gerçek peki bu işlemleri yapan arkadaşlar; uzun vadede gerçekten aracın turbosuna yada diğer parçalarına zarar verdiğini oğrenirsek bunun zararını bu kutuları satanlardan alabilecekler mi

ben de alıp almamakta halen tereddütteyim aklıma takılan bazı şeyler var benim aracım 2006 model 1900 cc 86 beygir transporter . şimdi bu araca chipbox- racechip vs uyguladığımızda 109 beygir olcak ve 200 nm torkdan 270 nm tork olacağı yazılmış.
    benim aracımdaki turbo enjektörler vs vs vs bilmediğm terimler olabilir bunlara haddinden daha fazla bir yük bindirilmiş olmuyor mu bana sanki elimizdeki balon daha büyük olsun diye şişmesi gerekenden fazla şişiriyoruz gibi geliyor. haddinden fazla şişen balonun patlama riski da artar. işte balon misali bir zaman sonra da bunlar bizim elimizde patlamasın .

atıyorum bu ürünü taktıktan 30 bin km sonra bu uygulamalar yüzünden aracımız zarar görse kimi ikna etcen sana box satan kişi seni takar mı takmaz servis zaten sallamaz. iş aracın sahibinde bitiyor. bence bunu satan firmalar bunu noter huzurunda servis garantisinde herhangibir zararı olmadığını bizim görebileceğimiz şekilde yayınlamalılar 50 bin 100 bin km boyunca test edilmeli. çünkü aldığımız ürün 5-10 20 50 tl ye satılan bir şey değil madem, madem bu kadar pahalı 500 ila 1500 arası bu ecu değişikliği yada box lar uzun testlere tabi tutulup garantili verilmeli. şu anda sadece araca güç katacağına ve fark hissedeceğimize garanti veriyorlar.

bence hemen gaza gelmeyinn..

ordan onaylı burdan belgeli şeylere pek güven olmuyor biilyosunuz.

ben de ikna olup makul bir fiyata almak istiyorum ama bu memlekette herkes herkese köprüyü geçene kadar dayı diyor.

sözüm meclisten dışarıı

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.