Şimdi Ara

Modem Arayüzü / Değerlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kısa bir süre sonra TürkTelekom ile olan taahhüdüm bitecek, iss veya paketim değişecek.
    Saha dolabı apartmanın dibinde, çok yakın. Sizlerden ricam, anlayan birilerinin Sorunsuz kullanabileceğim max hız hakkında bilgi vermesi.
    Ben pek anlamıyorum, isterseniz başka ss lerde ekleyebilirim.
    Herkese Hayırlı Bayramlar

Buda alt yapı sorgusu. TürkNet de bir tık daha düşük çıkıyordu. Benim asıl merak ettiğim, yüksek hızı kaldırabilecek değerlere sahipmiyim, sorun yaşarmıyım, bunu merak ediyorum. Teşekkürler 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodyTravers -- 1 Ağustos 2020; 11:47:25 >

• https://altyapisorgu.netspeed.com.tr/ buradan sorgularsan kaç alabileceğini gösterir
  • Öncelikle ilgin için teşekkür ederim ama benim sorum tam olarak bu değil.
    Hat değerlerim, yani modem arayüzünde ki değerlerim nasıl, daha yüksek hızlarda kopma gibi sorunlar yaşarmıyım diye merak ediyorum. O yüzden modem arayüzünü paylaştım. Anlıyorsanız kabaca yorumlayabilirmisiniz lütfen?
    Teşekkürler 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CodyTravers kullanıcısına yanıt
    100 mbps alabilirsiniz ama kopmalar olabilir 85 mbps de sorunsuz kullanabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onemlibirisidegil -- 1 Ağustos 2020; 11:47:33 >
  • Cevabınız için teşekkür ederim, alt yapı hız sorgusunu da konuya ekledim, sağolun 😊

• Şu haliyle 100 almaz, kapasite var tamam. Ama kopar, performanslı olmaz.

Mesafe doğruysa iç tesisat kötü sizin, yenilendikten sonra 100 alabilir (Modem 2.5db zayıflama gösteriyor, 15 metre için çok çok fazla).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 1 Ağustos 2020; 12:38:55 >
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Tt saha dolabı apartmanın hemen önün de, 4.kat oluşumdan kaynaklı 15m civarı bir mesafe var aramızda. İç tesisat yenilendikten sonra derken, tam olarak neyi kast ediyorsunuz, anlatabilirseniz sevinirim.
    İlk internet bağlantışım da, apartman da bulunan ankastreden eve gelen kabloyu kendim, sıfır taktırmıştim.
    Başka ne yapılabilir?

Bende 80-90 metre (fazla da olabilir) mesafe var, zayıflama 2.4db. Sizde 2.5db zayıflama görünüyor.
    Modemden ankastreye sağlam bi kablo çekebilirsiniz.

Dediğim gibi kabloyu yeniletmiştim 2 yıl önce, ama elektrikci halletmişti. Sağlam kablo derken, varsa bir tavsiyeniz ona göre uygulama yapalım. Yardımınız için teşekkürler 😊

Cat6e çekebilirsiniz, ama 75Mbps yeter diyorsanız masraf etmeyin. 75 alır hat. 100 olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 1 Ağustos 2020; 14:42:28 >
    Teşekkürler yardımınız için. Bu değerlerle diğer issler de daha uygun paketler var. Mevcut portu kaybetmeden direk geçiş yapsam sizce sıkıntı yaşarmıyım?
    Yoksa hiç macera aramayıp ttnet den devam mı edeyim?

Firma kaynaklı sorun yaşama ihtimaliniz var tabi. Ama taahhütsüz alacağınız için sorun olduğunda her zaman TTNET alabilirsiniz.

• Siz 100mbit paket aldığınızda zaten muhtemelen hızınız 88mbit olacak genelde orada takılıyor. Bu hat 100de kaldırır zaten ben daha kötü bir hat ile 100 alıyorum.
  • Kendi değerlerimi sessizce bırakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 2 Ağustos 2020; 0:38:31 >
    Yukarıdaki mesajı görmesem dolap evin içinde herhalde diyeceğim
  • Vay arkadaş herkesin saha dolabı yenilenmiş. Bi Benimki eski sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    İlerideki hedeflerim arasında o da var tabi

• Yalnız değilsin :(

Hocam siz hangi iss kullanıyorsunuz?

• Yanıtlarınız için çok teşekkürler 😊

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.